2016. 10. 01. szombat - Malvin 11°C | 24°C

Percről percre: Pick Szeged - Veszprém 27-22

Története hatodik kupasikerét zsebelte be a Pick, miután a Magyar Kupa szegedi fináléjában gigászi csatában öt góllal legyőzte a címvédő veszprémieket. VIDEÓVAL ÉS HANGANYAGGAL

Pick Szeged -  Veszprém 27-22
Szeged, 3500 néző. V: Kékes Cs., Kékes P.

SZEGED: PULJEZEVICS – GHIONEA 7, KRIVOKAPICS 8 (2), ANDJELKOVICS 4, Stamate, PETREA 4, ZVIZEJ 3. Csere: Osmajics, Djurkovics, Bajusz, Herbert, Vadkerti, Sutka 1. Edző: Vladan Matics.

VESZPRÉM: PERICS – Gulyás 3, Cosma 1, Lapcsevics, Lusnyikov, Ilyés 3, Iváncsik G. 1. Csere: Vujin 3, EKLEMOVICS 2, Putics B. 2 (2), Sesum, Gál 2, PÉREZ 5. Edző: Mocsai Lajos.

Kiállítások: 18, ill. 10 perc.
Hétméteresek: 2/2, ill. 2/2.

Az ünneplés pillanatai 4.

A Pick trénerének, Vladan Maticsnak fülig ért a szája a győzelem után. Hallgassa meg hanganyagunkat!

Bajusz Sándor számos kupadöntő részese volt már, de most nyert először. Hallgassa meg hanganyagunkat!

A Pick csapatkapitánya, Puljezevics Nenad a legjobb kapusnak járó különdíjat is kiérdemelte, mégis inkább a csapatára, mint az egyéni teljesítményére volt büszke. Hallgassa meg hanganyagunkat!

Krivokapicsnál prímább góllövő a finálában sem akadt. Hallgassa meg hanganyagunkat!

Herbert Gábor volt a Pick élő fala. A védekezőspecialista szerint még ennél is tudnak jobban játszani. Hallgassa meg hanganyagunkat!

60. perc: a fiesztát Krivokapics és Ghionea találata fokozza. Kupagyőztes a Szeged! 27-22.

Tippjátékunk nyertese, Gulyás Berta is gratulált a kupagyőzelemhez, kedvencének Osmajicsnak

60. perc: Cosma gólja míves, de már nem oszt nem szoroz 25-22.

Az ünneplés pillanatai 3.

59. perc: Krivokapics büntetője fokozza a hangulatot 25-21.

59. perc: Ilyés incselkedik Puljezeviccsel. Indul a busz - skandálja a közönség 24-21.

58. perc: Petrea gólja talán már kupagyőzelmet ér 24-20.

57. perc: Andjelkovics a legjobbkor szerzi a negyedik találatát 23-20.

Bendó Csaba: Roppant nehéz utolsó négy perc elé nézünk, érzem a fáradtságot a fiúkon, jót tesz nekik az időkérés. Az utolsó erőtartalékainkat kell előbányásznunk és akkor átjutunk a holtponton.

56. perc: Perez ötödik gólja, nagy a nyomás a Picken. Matics időt kér 22-20.

54. perc: Putics büntetőből eredményes 22-19.

53. perc: Puljezevics-parádék sorozata, megáll a gólgyártás, de nem bánjuk, hiszen 4 góllal a Szeged vezet.

49. perc: folytatódik a varázslat, most Zvizej az illuzionista. Időt kér a Veszprém 22-18.

48. perc: Sutka beáll és gólt szerez 21-18.

46. perc: Ghionea nevéhez fűződik a 20. szegedi gól, Bajuszt kiállítják 20-18.

44. perc: Gulyás góljával kapaszkodik az MKB 19-18.

43. perc: Perezt nem sikerül hatástalanítani a kapunk előtt 19-17.

Bendó Csaba: Ha még lehet fokozni a meccs izgalmait, akkor még egy lapáttal rátettek a fiúk. Szenzációsan játszunk, mindenki a legjobbját hozza. Heroikus hangulat, fantasztikus közönség.

40. perc: Ghionea varázsol 19-16.

Az ünneplés pillanatai 2.

39. perc: Perez brutális góljára Ghionea felel 18-16.

37. perc: Nem roppan össze a címvédő, ezt Vujin gólja demonstrálja. Gulyás akasztja meg Andjelkovicsot, két percre a szélső is kiszáll 17-15.

36. perc: Ghionea góljával meglép a Pick, ráadásul Lusnyikovot ütésért piros lappal kiállítják 17-14.

Bendó Csaba: Aki nem látja a meccset, az nagy élményről marad le. Nem lehet rá jelzőket találni, milyen magas színvonalú és parázs hangulatú.

35. perc: Andjelkovics, majd Zvizej fejezi be a szegedi támadást 16-14.

33. perc: Krivokapics a levegőben úszva húzza be Zvizej passzát, a túloldalon Eklemovics szolgálja ki Gált 14-14.

Az ünneplés pillanatai 1.

32. perc: beindultak a nehéztüzérek: Perez, Krivokapics, majd ismét Perez a gólszerző 13-13.

Nem a szépség, hanem az erő dominált a kupafinálé első félidejében. Egyik csapat sem tudott gyors lerohanásokat vezetni, felállt fal ellen kellett kaput találniuk, ami nem éppen lányregény a két gigász kőkemény védői között. A Szeged egygólos előnye még sokat érhet a végelszámolásnál.

Bendó Csaba: pokolian nehéz a dolgunk, óriási ütközet, amiből csak profitálhat a magyar kézilabda. Remélem lehiggadunk és megnyerjük a mérkőzést, mert a mutatott játék alapján megérdemelnénk.

30. perc: 32 másodperccel a félidő vége előtt Matics időt kér, Lapcsevicset a kispadra ültetik a bírók. Elveszítjük a labdát, Andjelkovicsot is kizavarják a Kékes testvérek. Az utolsó másodpercben az előre ólálkodó Perics pörköli rá a labdát a 9-esről, de nem találja el a kaput.

Ha kell négykézláb vagy hasalva küzdöttek a szegediek Fotó: Schmidt Andrea
Ha kellett négykézláb vagy hasalva küzdöttek a szegediek Fotó: Schmidt Andrea

29. perc: Eklemovics átadásánál mindenki csak kereste a labdát, Gál megtalálta 12-11.

26. perc: Ghionea emberelőnyben büntet - Lusnyikov a kispadon 12-10.

Bendó Csaba: gigászi küzdelem folyik a pályán, bemelegedtek a játékosok, durvább lett a mérkőzés, de ez egy kupafináléval vele jár. Az ilyen hőfokú mérkőzésekhez hozzá vagyunk szokva.

25. perc: Petrea harmadszor mattolja Pericset, Vujin az ellenakcióban hősködik 11-10.

24. perc: büntetőből Putics eredményes 10-9.

23. perc: Zvizej Bajusz álompasszát értékesíti 10-8.

22. perc: Vujin első találatával kapaszkodik a címvédő 9-8.

21. perc: Krivokapicsot az emberhátrány sem zavarja, őrjöng a lelátó 9-7.

19. perc: Krivokapics lehetetlen testhelyzetből veszi be Perics kapuját, a túloldalon Ilyésnek könnyebb dolga van. Petreát szövegelésért kiállítják 8-7.

17. perc: Andjelkovicsot a nyakánál fogva rántja vissza Cosma, elmarad a kiállítás, de a szegediek karmestere góllal válaszol a terrorra. Mocsai Lajos időt kér 7-6.

15. perc: Gulyás góljával átveszi a vezetést az MKB, amíg nem érkezik Krivokapics. Zvizej két percig a kispadon 6-6.

Bendó Csaba: Ahogy vártuk parázs mérkőzés, egy pillanatnyi kihagyás is megbosszulja önmagát. A védekezésünket agresszívabbá kell tenni. Mindkét csapat a biztonságos támadásvezetés szervezésére törekszik, egymás hibáiból élnek. A kapusokon semmi sem múlik, Puljezevics és Perics is remekel.

12. perc: Gulyás egyenlít, Puljezevics hiába emeli a magasba a lábát 5-5.

11. perc: Ghionea a szélről kanyarodik a kapu elé 5-4.

10. perc: volt idő, amikor örültünk Ilyés góljának, most szomorkodunk 4-4.

9. perc: másodszor villan Petrea, Perics nem dícséri meg a védőket 4-3.

9. perc: Eklemovics talpról enged el egy sistergős bombát 3-3.

7. perc: Krivokapics góljával meglóg a Szeged, Eklemovics hűti le az ezerfejűt 3-2.

Bendó Csaba: Hihetetlen izgalmak már az elején is, elszántságot látok a fiúkon, picit jobban kell összpontosítani és akkor az álmunk valóra válik.

5. perc: először vezet a Szeged, Petrea lövi ki a felső sarkot: Puljezevics már az elején igazolja klasszisát 2-1.

2. perc: Iváncsik Gergő góljára Andjelkovics válaszol. Támadásban Vujin és Eklemovics érkezik az MKB együttesébe, a Szegedben védekezésnél Djurkovics és Osmajics a pályán 1-1.

A Pick a Puljezevics - Ghionea, Krivokapics, Andjelkovics, Stamate, Petrea, Zvizej hetesfogattal kezd. A Veszprém: Perics - Gulyás, Cozma, Lusnyikov, Lapcsevics, Ilyés, Iváncsik.

13.30: majd szétrobban a csarnok a két csapat bevonulásakor. Marko Vujin és Ilyés Ferenc bemutatását ezúttal is füttykoncert fogadta.

A mérkőzésen Bendó Csaba segít bennünket szakmai hozzászólásaival.

Bendó Csaba: A Dunaferr ellen beleakadt az ujjam Tóth József mezébe és elszakadtak a szalagok. Tegnap kaptam rá kötést, de nagyon zavart a játékban és egy egészségesebb Sutkára nagyobb szüksége van a csapatnak, mint rám sérülten. Természetesen győzelmet várok, pokoli csata lesz, elszántak vagyunk és a nagyszerű közönséget kötelességünk kiszolgálni.

A bemelegítésnél még kerülték egymást a csapatok

13 óra előtt 10 perccel a csapatok még nem bújtak elő az öltözőből, ellenben a döntő jegyzőkönyvét már kézhez kapták az újságírók. Ebből kiderül, hogy Vladan Matics egy helyen változtatott a csapatán a tegnapi elődöntőhez képest: Bendó Csaba helyett Bajusz Sándor került a keretbe. A szombaton három gólt szerzett Sutka tehát továbbra is élvezi a tréner bizalmát.

Ami a címvédőt illeti: az MKB is egy helyen változtatott. Iváncsik Tamást Gulyás Péter váltja.

Marjanac a lábával is jól bánik a labdával

A lelátón több egykori klasszis is helyet foglal. A Veszprém volt válogatott játékosa, Zsigmond György osztotta meg velünk, hogy mit vár a kupadöntőtől. Hallgassa meg hanganyagunkat!

Ha nyögvenyelősen is, de begyűjtötte a bronzérmet a Dunaferr. A vége: 33-30.

Fárad a Tromos, rákapcsol a Dunaferr: 31-28 négy perccel a vége előtt.

Tíz perccel a vége előtt még nem dőlt el semmi, kétgólos hátrányát ledolgozva 28-28-nál egyenlítenek Lendvayék.

A Dunaferr képtelen kimászni a gödörből, a 45. percben döntetlen, 25-25 az állás.

Hihetetlen fordulat, 20-19-nél átveszi a vezetést a Tromos.

Korsós Ádám góljával egy gólra felkapaszkodik a PLER 19-18.

Törőék egyelőre nem tudják lerázni magukról a szívós Tromost. 30 percnyi játék után is mindössze 3 góllal, 19-16-ra vezetnek az újvárosiak.

A Dunaferr és a PLER bronzcsatája kevés szurkolót hozott lázba, meglehetősen szellős az újszegedi aréna nézőtere. Némi meglepetésre a fővárosiak kezdtek jobban, többször is vezettek, ám Nagy Kornél vezérletével a félidő derekára magára talált az Újváros és a 15. percben 9-6-ra meglépett.

Kétszáznál is több tipp érkezett játékunkra, amelyben azt kellett megjósolni, hogy ki szerzi a Magyar Kupa elődöntőjében a 10. szegedi gólt. A legtöbben Krivokapicsban és Andjelkovics bíztak, de ezúttal nem volt szerencséjük, mert a mérkőzésen mindössze egyetlen találatot jegyző Osmajics szerezte a tizedik szegedi gólt. A szerb átlövőre mindössze egyetlen szavazat érkezett, így Gulyás Berta vehette át a szurkolói mezt.

Gulyás Berta, tippjátékunk nyertese egy vadiúj Pick szurkolói mezben biztathatja az övéit

Gulyás Berta nem véletlenül szavazott Osmajicsra. A szerb átlövő a kedvenc játékosa. Hallgassa meg hanganyagunkat!

Gulyás Bertának egy Pick szurkolói mez járt a jó tippért

A tavalyi kupafinálét kihagyó szegediek idén semmit sem bíztak a véletlenre: magabiztosan masíroztak a sorozat négyes döntőjébe.

A Pick vezetői sem tétlenkedtek, megnyerték a rendezésért zajló licitet, így a Magyar Kupa történetében először Szegeden adják majd át a trófeát.

A szombati elődöntők során előbb a Veszprém harcolta ki a továbbjutást, a Dunaferr negyed óráig tudta csak megkeseríteni a címvédő életét.

A Szegednek sem volt nehéz dolga, a PLER elleni összecsapás a második félidőre edzőmeccs jellegűre szelídült.

A két gigász randevúja azonban már nem igérkezik sétagaloppnak, a győztes bizonyosan vért és verejtéket fog izzadni.