2017. 06. 26. hétfő - János, Pál 20°C | 31°C Még több cikk.

Percről percre: Pick Szeged - Veszprém 28-28

Óriási mérkőzést játszott egymással a két csapat. Az MKB a második játékrészben többször is elhúzott három-négy góllal, ám a címvédő feltámadt és utolérte ellenfelét. A vége hihetetlen izgalmakat hozott, már a Pick zsebében volt a győzelem, amikor az alig néhány másodpercet pályán töltő Pásztor egyenlített. HANGANYAGGAL
Pick Szeged–MKB Veszprém 28–28 (15–18)

Budapest Bank férfi kézilabdaliga. Rájátszás, negyeddöntő, utolsó kör. Újszegedi sportcsarnok, 3500 néző. Vezette: Dobrovits, Tájok.
Pick Szeged: PULJEZEVICS – GHIONEA 7 (3), KRIVOKAPICS 8 (3), ANDJELKOVICS 5, Stamate 3, Bajusz 2, Vadkerti. Csere: Marjanac (kapus), Djurkovics, Herbert, Osmajics, Zvizej, Petrea 3, Sutka 1. Edző: Vladan Matics.
Veszprém: Perics - GULYÁS 6, COZMA 3 , Ilyés 3, Lapcevics, Iváncsik G. 4 (1), Eklemovics 2. Csere: Tatai (kapus), Vujin 6 (1), Perez, SESUM 3, Iváncsik T., Pásztor 1, Gál. Edző: Mocsai Lajos.
Kiállítások:14, ill. 18 perc. Hétméteresek: 6/6, ill. 3/2.

A Pick drukkerek egykori kedvence, Ilyés Ferenc először játszott volt csapata ellen az újszegedi sportcsarnokban. Hallgassa meg hanganyagunkat!

Vladan Matics, a szegediek trénere szerint kitűnő mérkőzést jászott egymással a két csapat. - Hallgassa meg hanganyagunkat!

A szegediek csupaszív játékosára, Bajusz Sándorra ezúttal sem lehetett panasz a forró hangulatú mérkőzésen. - Hallgassa meg hanganyagunkat!

A mérkőzést nem csak a szurkolók, de a Debrecen jelenlegi játékosa, Habuczki Tamás is nagyon élvezte. Hallgassa meg hanganyagunkat!

Mezei Richárd mindkét csapatban játszott, így az ő véleményére is kíváncsiak voltunk a rangadóval kapcsolatban. - Hallgassa meg hanganyagunkat!

Mindenki szalonremit jósolt. Fotó: Schmidt Andrea (galéria)

60. perc: Cosma plusz mezőnyjátékosként a pályán, Pásztor az utolsó másodpercben egyenlít 28-28. Puljezevics a lefújás után is zabos, fel akarja nyársalni Vujint a sportszerűtlensége miatt, de aztán megnyugszik.

60. perc: belülvédekezés miatt büntetőt dobhat a Pick. Ghionea bedobja 28-27.

Elszabadul a pokol. Vujin büntetőből fejbe dobta a szegedi kapust. Mindkettőjüket kiállítják. Két perce áll a játék. 66 másodperc van még vissza a Szeged támadhat.

59. perc: Puljezevics bravúrja után Andjelkovics lő gólt, vezet a Szeged 28-27. A játékvezetők utólag érvénytelenítik a találatot! Marad a 27-27.

57. perc: Sesum gólja érvénytelen (vonalat ért a cipő), a túloldalon Krivokapics rontja el a kihagyhatatlant.

56. perc: Andjelkovics nem jön zavarba, a professzor egalizál 27-27.

55. perc: egyenlítésért támadhat a Szeged.

54. perc: ismét nyílt a meccs, Ghionea fokozza az izgalmakat 26-27.

53. perc: Sesum higgadt találata után két gólosra duzzad a listavezető előnye, időt kér a Pick 25-27.

52. perc: Ghionea egyenlíthetne, de a rövid sarokra leadott lövése célt téveszt.

51. perc: Ghionea gólja után már csak eggyel vezet az MKB 25-26.

49. perc: Vujin a vendégek vezére. Gál a kilencedik veszprémi 2 perces büntetést gyűjti be 24-26.

48. perc: Petrea emberhátrányban jár túl Perics eszén 24-25.

47. perc: Osmajics büntetését Vujin váltja gólra 23-25.

47. perc: Andjelkovics duplájával egy gólra csökken az MKB előnye. időt kér a vendégcsapat 23-24.

43. perc: Krivokapics a gólszerző 21-24.

42. perc: Sesum mozgatja meg a szegedi falat 20-24.

41. perc: Gál először a pályán, de a gólt Gulyás jegyzi. Ez a hatodik találata 20-23.

40. perc: Krivokapics találatával már csak két gól a távolság 20-22.

39. perc: Petrea köszön be Tatainak 19-22.

38. perc: Iváncsik négy gólosra duzzasztja a veszprémi előnyt, Peric szövegelésért 2 percre kiszáll 18-22.

37. perc: Andjelkovics góljának legalább annyira örül a nép, mint az egykori kedvenc, Ilyés kiállításának 18-21.

36. perc: Eklemovics szemfüles, labdaszerzés után mattolja Puljezevicset 17-21.

35. perc: Ghionea büntetőjével lopakodik a bajnok 17-20.

34. perc: Iváncsik Gergő mélyíti tovább a két csapat közti szakadékot 16-20.

33. perc: Andjelkovicsot és Vujint zavarják ki a játékvezetők, Ilyés nem zavartatja magát 16-19.

32. perc: Krivokapics a hatodik gólját rámolja Perics kapujába 16-18.

31. perc: Az MKB kezdi a második játékrészt. Vujin lövését spárgázza ki Puljezevics, majd labdavesztés után Gulyás ziccerénél is bástyaként áll a kapuban.

Eklemovics (balról) mellett Ilyés is ellenfélként tért vissza Szegedre.

A mérkőzés elején inkább a veszprémieknél volt az előny, de aztán átvette a vezetést a bajnok, igaz meglépnie nem sikerült, rendre csak egyetlen gólocskával vezetett. A játékrész záró szakaszában lerohanásokból könnyű gólokat tudott szerezni a Mocsai banda, így megérdemelten vezetnek 3 góllal a szünetben.

Habuczki Tamás: Mindkét csapat jól dolgozik a felállt védelem ellen, jól kihasználják a játékosaik adottságait, ebben nem érzek különbséget. Talán a több lerohanásgól segítette a vendégeket a háromgólos előny kicsikarásában. Puljezevics ezúttal talán halványabb a megszokottnál, de egy világklasszistól nem elég a középszint.

30. perc: Stamate pöttyintésére Vujin büntetőből válaszol, ez a játékrész utolsó találata 15-18.

Matics edző időkéréssel próbál összhangot teremteni a hazai játékosok fejében.

28. perc: Gulyás nagyon beindult, sorozatban a harmadik gólját jegyzi. A Puljezevicset váltó Marjanac is tehetetlen 14-17.

28. perc: először vezet két góllal a Veszprém, Gulyás a tettes 14-16.

27. perc: Gulyás kettős emberelőnyben lő hálószaggató gólt 14-15.

26. perc: Sutka támadásban is pályán marad, hatalmas góllal hálálja meg edzője bizalmát 14-14.

26. perc: Az alig néhány perce pályára küldött Sesum is feliratkozik a góllövők közé 13-14.

24. perc: Gulyás a második találatát jegyzi 13-13.

23. perc: vendég időkérés után emberhátrányban passzolgat az MKB, labdát veszítenek, így Petrea szerezhet könnyű gólt 13-12.

22. perc: Ghionea is biztos kézzel dobja a büntetőt 12-12.

21. perc: vérszemet kap a Veszprém, Iváncsik Gergő góljával ismét a listavezetőnél az előny 11-12.

19. perc: Iváncsik Gergő értékesíti a vendégek első büntetőjét. Vujin és Herbert 2-2 percre kiszállt 11-11.

Puljezevics előbb Eklemovics majd Cosma ziccerét rúgja ki, tombol a csarnok.

18. perc: Krivokapics egyelőre tarthatatlan 11-10.

17. perc: A beállósok főszerepben: előbb Stamate, majd a túloldalon Cosma hint egy-egy gólt 10-10.

15. perc: Ilyés átlövésből eredményes 9-9.

15. perc: Stamate rombolja szét a veszprémiek hatos falát 9-8.

14. perc: Vujin a második gólját szerzi, ezúttal a jobbszélről 8-8.

12. perc: Ghionea szökik meg a jobbszélen, vezet a Szeged 8-7.

11. perc: három a magyar igazság - ezt a szerbek is tudják: Krivokapics rámolja be a harmadik hétméteresét 7-7.

11. perc: Bajusz okos góljára két veszprémi dugó érkezik: Vujin és Gulyás jegyzik a találatokat 6-7.

Puljezevics egyre inkább ihletett formában véd. Nem bánnánk, ha a végén annyi védett lövése lenne, mint ahány szál gyertyát holnap elfúj a születésnapi tortáján.

7. perc: Krivokapics a második büntetőjét is értékesíti 5-5.

7. perc: Vujin bombáz Puljezevics kapujába 4-5.

5. perc: Alaposan bekezdtek a csapatok, még az internetkapcsolatunk sem bírta a tempót 4-4.

Az utolsó percek sem voltak nyugodtak. Fotó: Schmidt Andrea (galéria)

Ilyés Ferenc először ellenfélként az újszegedi sportcsarnokban. A közönség nem bocsátotta meg neki, hogy az ősi riválishoz igazolt, hatalmas füttyszóval "köszöntötték" a drukkerek.

Habuczki Tamás azon néhány játékos közé tartozik, aki mindkét csapatban megfordult, ráadásul mindkét szurkolótábor a pajzsára emelte és a mai napig rajongásig szeretik. Őt kértük rövid értékelésre.

Habuczki Tamás: Örülök, hogy itt lehetek a mérkőzésen, sajnálom, hogy a kézilabdabarátok nem láthatják a televízióban. Nehéz eldöntenem, hogy melyik csapatnak szurkoljak, mindkét gárdához baráti és érzelmi szálak fűznek. A mai mérkőzés duplán presztízs a Szegednek a múltkori nagy vereség miatt. A Pick ma biztosan revansot akar venni.

A Szeged nagyon látványos, magabiztos játékkal kezdte a bajnokságot, erősebbnek tűnt, mint a Veszprém. Az év elején a válogatott szereplések idején törés következett be a címvédő szellemes, fineszes játékában. Mostanában a totális küzdőszellem, az agresszivitás jellemzi Matics együttesét. A Veszprém ugyanakkor gyengébben kezdett, de mostanra nagyon összeállt, roppant erősnek tűnnek, kulturált játékot mutatnak be.

Ami a saját csapatomat illeti: a Debrecennel a 4. hely a célunk, sokat dolgoztunk ebben az évben, megérdemelnénk a negyedik pozíciót. Hazai pályán csak a Veszprémtől kaptunk ki, még az EHF kupában sem találtunk legyőzőre.

17.30: A 35. születésnapját holnap ünneplő Puljezevics Nenad vezérletével megérkezik a bemelegítésre a hazai csapat, a veszprémiek már 10 perce a parketten nyújtanak.

Az már korábban eldőlt, hogy az MKB Veszprém zárja elsőként a bajnoki rájátszást és a Pick Szeged második pozíciója sincs már veszélyben. Így leginkább az a tétje a két gigász mai rangadójának, hogy meg tudja-e őrizni veretlenségét a Veszprém illetve, hogy Krivokapicsék vissza tudnak-e vágni az egy hónappal ezelőtti kínos veszprémi vereségért.

A Pick úgy tűnik kilábalóban van a gödörből, hiszen a hétvégén begyűjtötték a szlovén Celje skalpját a Bajnokok Ligája középdöntőjében. Mocsai Lajos csapata is remek formát mutatott legutóbb a nemzetközi kupaporondon: a KEK negyeddöntő első mérkőzésén a dán Kolding otthonában nyertek.

A királynék városának gárdája csaknem a legerősebb keretével érkezik Szegedre, csupán a bokáját fájlaló Zarko Markovics és a kéztörést szenvedett védekező specialista Jevgenyij Lusnyikov fog hiányozni.