2017. 08. 19. szombat - Huba 20°C | 35°C Még több cikk.

Percről percre: Szeged Beton - Vasas 8-7

Az alapszakasz utolsó fordulójának eredményétől függetlenül a Vasas legyőzésével megszerezte a harmadik helyet a Szeged Beton VE férfi vízilabdacsapata a bajnokságban.

A mérkőzés jegyzőkönyve

Szeged Beton VE–Vasas 8–7 (2–1, 1–2, 3–2, 2–2)

ING férfi vízilabda OB I, 21. forduló. Újszegedi sportuszoda, 400 néző. Vezette: Kiszelly, Székely B.
Szeged: BAKSA – Balatoni, VARGA T. 3, Komlósi, KOROLIJA 2, Weszelovszky 1, Lehmann 1. Csere: Monostori 1, Juhász Zs., Éles, Varga P., Molnár P., Török B. Edző: Kásás Zoltán.
Vasas: NAGY V. – Kovács R., Varga Dániel, Steinmetz B., STEINMETZ Á. 2, Varga Dénes 1, Tóth M. 1. Csere: Hőna 1, Heinrich 1, Mátyás 1, Kincses, Katonás, Takács B. Edző: Földi László.
Gól – emberelőnyből: 9/4, ILL. 8/1. Ötméteresből: 1/1, ill. –.

A Szeged egy meglehetősen langyos mérkőzésen győzte le a címvédőt, így a szombati Ferencváros elleni összecsapás eredményétől függetlenül a harmadik helyen zárt az alapszakaszban. A vendégek sem szomorkodtak, mert a Beton győzelmével a Vasas is kedvezőbb helyzetből várhatja a rájátszást. A Szeged az Egerrel, az angyalföldiek pedig a Honvéddal 2-2-ről indulnak majd a fináléba kerülésért. Amennyiben a Vasas győzött volna, akkor fordított párosításban mindkét csapat 0-4-ről kezdte volna a 8 pontig tartó elődöntőt.

4. negyed: (2-2, 8-7)

8. perc: Varga Dénes 8 másodperccel a vége előtt még kozmetikázza az eredményt 8-7.

6. perc: Lehmann lövését védte be Nagy Viktor 8-6.

2. perc: Varga Tamás a harmadik gólját jegyzi, ismét előny a Szegednél 7-6.

2. perc: Steinmetz Ádám a kapufa segítségével talál a szegedi kapuba 6-6.

Már biztos a Beton harmadik helye. Fotó: Karnok Csaba (galéria)

3. negyed: (3-2; 6-5)

7. perc: Monostori löketét Varga Dániel, a Vasas válogatott játékosa lábbal (!) akarta blokkolni, nem sikerült neki, vezet a Szeged a meglehetősen langyos összecsapáson 6-5.

4. perc: Varga Tamás süllyeszti el az előtte tornyosuló blokkot és a kapust is becsapva kilövi a felső sarkot. A mai mérkőzésen felavatott új eredményjelző tábla ismét döntetlent mutat 5-5.

3. perc: Weszelovszky rakétája Nagy Viktor csuklójáról pattan a kapuba 4-5.

2. perc: Mátyás a Vasas ötödik akciógólját szerzi 3-5.

1. perc: Tóth Márton megúszás után jár túl a szegedi kapus eszén, ismét a Vasasnál az előny 3-4.

Két negyed után nem bírnak egymással a csapatok, az erődemonstrációból egyikük sem jött ki győztesen. Meglepően sok a pontatlanság, igaz néhány remek akciónak is tapsolhattak a nézők.

2. negyed: (1-2; 3-3)

7. perc: Hőna közelről mattolja Baksát egy ajándékba kapott labdával 3-3.

5. perc: Varga Tamás 5 méteres büntetőből ismét a hazaiaknak szerez előnyt 3-2.

4. perc: Katonás trafálta telibe a lécet.

2. perc: Heinrich királykodott, Baksa ezúttal asszisztált 2-2.

2. perc: Monostori húzása akadt el az angyalföldiek válogatott hálóőrében.

A Vasassal mérkőzött a Szeged Beton. Fotó: Karnok Csaba (galéria)

1. negyed: (2-1)

Baksa már a fővárosban is őrületbe kergette a Vasas játékosait és ma sem akar elmaradni akkori teljesítményétől: egymás után hatástalanítja az ellen bombáit.

5. perc: Korolija egy testcsellel becsapta a fővárosiak kapusát, majd közelről a hálóba pöckölte a Mikasát 2-1.

A Vasast fűtheti a visszavágás vágya, ugyanis a két együttes novemberi, Komjádi uszodában lejátszott mérkőzésen meglepetésre a szegediek nyertek 4-3-ra

3. perc: Korolija előnyből veszi be a címvédő kapuját 1-1.

1. perc: Steinmetz Ádám ejt pazar gólt Baksa kapujába, a túloldalon Balatoni kísérletét veszi mellre Nagy Viktor 0-1.

A képlet roppant egyszerű: amennyiben a két gigász pénteki mérkőzésén a szegediek nyernek, akkor ők zárnak az alapszakasz harmadik helyén. Döntetlen esetén is marad remény: ekkor szombaton a Ferencvárost kell legyőzniük Varga Péteréknek.

A vendégek kirobbanó formát mutatnak, hiszen az Euroligában is továbbjutottak, éppen a Honvéd testén keresztül.

• 1. wargaborka 2008. március 21. 22:26
    „Szép volt Fiúk! nem láttam a meccset de nehezen hiszem el h langyos volt..”

JATE-bajnokság, ami összetart

Négy aszfaltborítású pálya, tizenhárom liga, 130 csapat – ez a JATE-Első Beton kispályás… Tovább olvasom