2018. 10. 21. vasárnap - Orsolya 10°C | 17°C Még több cikk.

Perics kapus volt a Barcelona meglepetésembere a Pick ellen

A Pick Szeged férfi kézilabdacsapata a Bajnokok Ligája D csoportjának második fordulójában a címvédő Barcelona vendége volt. Kovács Péter csapata a csodálatos első félidei játékát, amikor 13–13 volt az állás, a második játékrészben nem tudta megismételni, s 27–20-ra kikapott.
FC Barcelona–Pick Szeged 27–20 (13–13)
Bajnokok Ligája férfi kézilabda-mérkőzés. Barcelona, Palau Blaugrana, 2500 néző. Vezette: Arnaldsson, Vidarsson (izlandiak).
Barcelona: Barrufet – Tomas 3 (2), Nagy 2, Romero 4 (2), Skribics 2, JEPPESEN 4, Garcia 4 (2). Csere: PERICS (kapus), Vori 1, Dominikovics, HERNANDEZ 5, Fernandez, Zvizej 2, Puig. Edző: Espar Xesco.
Pick Szeged: SZENTE – Berta 1, Djurkovics, PERUNICSICS 3, Ilyés 1, Andjelkovics 3, Matics 2 (1). Csere: Kiss O. (kapus), KRIVOKAPICS 8, Lendvay, Bakos, Vadkerti 2, Bendó, Herbert. Edző: Kovács Péter.
Kiállítások: 4, ill. 14 perc. Hétméteresek: 8/, ill. 3/1.
Az eredmény alakulása, 5. perc: 1–1, 8. p.: 1–4, 10. p.: 3–4, 13. p.: 4–7, 21. p.: 9–8, 24. p.: 10–11, 36. p.: 15–14, 40. p.: 19–15, 43. p.: 21–15, 56. p.: 24–20.

Iker Romero (labdával) Andjelkovics ellen. Fotó: MTI/EPA/Albert Olive
Szombaton délelőtt szabadfoglalkozást adott játékosainak Kovács Péter vezetőedző. Mintha az időjárás is jelezni akarta volna, hogy a Pick Szeged játéka felemás lesz: langyos időben a fátyolfelhők miatt nem volt zavartalan a napsütés. A játékosok többsége Barcelona nevezetességeivel ismerkedett. Csak Pióker Sándor gyúrónak akadt dolga, aki elsősorban a kiújult derékfájdalmakra panaszkodó Lendvay Pétert vette kezelésbe. A válogatott irányítónak még a mérkőzésre való elutazáskor is kétséges volt a játéka. A csapat vezérkara (mindannyian saját maguk állták a költségeket) pedig tanácskozást tartott, hiszen most először vizsgázott igazi tétmérkőzésen az együttes. Újhelyi István elnök nagy meglepetésről álmodott, Pistrui László azt mondta: „Nem lesz nagy különbségű eredmény". Baranyi Sándor volt a legpesszimistább, aki tízen kívüli vereséget jósolt.

Hűtött a Szeged

A Barcelona szentélyébe elsőnek a Pick Szeged érkezett. Jó félórával később szintén együtt jöttek a házigazdák. „Biztosan közös ebéd és taktikai megbeszélés volt" – jegyezte meg Lele Ambrus ügyvezető elnök.
– Bármennyire is fájó a szegedieknek, de ma mi nyerünk – mondta Nagy László, aki a spanyol közönség egyik kedvence. Szente Gábor kapus, aki nagyon nehéz helyzetbe került Nenad Puljezevics sérülésével, tisztában volt azzal, hogy vagy a mennybemenetel vár rá, vagy megkérdőjelezhetik a jövőjét. Azonban senki nem féltette, hiszen tavaly bebizonyította: Barcelona-specialista. A legfeldobottabb Bendó Csaba volt, hiszen a vezetők közölték vele, hamarosan megkezdik a folytatásról szóló tárgyalást.

A Pick azonnal lehűtötte a közel kilencezres csarnokhoz képest alig több mint kétezres hazai közönséget. A szegediek álomszerűen jól játszottak: Szente Gábor bravúrsorozatával igazolta, hogy fel tud nőni a nagy feladatokhoz. Milorad Krivokapics pedig nagyszerű góljaival bizonyította, hogy rá a nehéz helyzetekben is lehet számítani. Nenad Perunicsics pedig hírnevéhez méltóan védekezett és támadott, sőt igyekezett helyzetbe hozni társait is. Így aztán hiába volt kissé egyoldalú a kiállítási arány – a hazaiaktól senkit, a Pickből Ilyést, Bertát, Andjelkovicsot ültették le a kispadra az izlandi sípmesterek – és hiába ítélték sorozatban a vendégek ellen a büntetőket, a Pick Szeged a félidő hajrájáig, egészen a 24. percig vezetett.

Megtalált nyerőember

A második játékrész eleje, amikor Perics sorozatban védte a szegedi lövéseket, ziccereket hárított, már sejtette, hogy Espar Xesco edző megtalálta a nyerő emberét. Ehhez párosult a túlzottan is elfogultan bíráskodó izlandi játékvezetők segítsége. Igaz, abban, hogy egyre csak nőtt a Barcelona előnye, nem csupán az említettek játszottak szerepet, hanem a szegediek rossz lövései, a ziccerhelyzetekben való hibázás, s az abból indított hazai támadások jó befejezése. Kovács Péter a cserékkel próbált újítani, de be kellett látnia, hogy ők sem tudnak csodát tenni. Ezért egy kis pihenő után visszaküldte a nagyokat, akik le is dolgozták négyre a hátrányt – de akkor meg Ilyés összeszedte harmadik kiállítását. Talán a különbség is kisebb lett volna, ha Matics nem hagyja ki a büntetőt, Bendó pedig átgondoltabban használja ki sorozatos ziccerhelyzeteit. A hazaiak sajnos nem így tettek...

Edzői értékelés

Espar Xesco: – Azt kértem a játékosoktól, hogy igyekezzenek minél nagyobb különbségű győzelmet elérni. Ez sikerült is, de a védekezésünkkel nem vagyok megelégedve.
Kovács Péter: – A játékunkban, különösen az első félidőben, sok pozitívum volt, a végeredmény miatt azonban kissé csalódott vagyok. A második félidőben a hazaiak nagy nyomás alatt tartották a kapunkat, ami miatt sokszor hibáztunk, de a rengeteg kiállítás is sok erőnket kivette. Tanulnunk kell a mostani hibáinkból, hiszen még nagyon nehéz mérkőzések várnak ránk.

A csoport másik meccsén: Zaporizzsje (ukrán)–Izvidac (bosnyák) 32–20.
a csoport állása
1. Barcelona 2 2 0 0 62 – 47 4
2. Zaporizzsje 2 1 0 1 60 – 56 2
3. Pick Szeged 2 1 0 1 56 – 55 2
4. Izvidac 2 0 0 2 47 – 67 0

Krivokapicsnak mindig nyolc

Milorad Krivokapics megfordult már néhány klubban, de csak a Pick Szeged színeiben lépett először Bajnokok Ligában pályára. Ez azonban nem zavarta abban, hogy a Tisza-parti együttes legjobb góllövője legyen. Hogy ne kelljen különböző számokat észben tartania, úgy gondolta, hogy a Zaporizzsjének belőtt nyolc gólját Barcelonában is megismétli. Így aztán Milorad elmondhatja, neki nyolc, hogy melyik BL-ellenféllel játszanak.