Ölelgették, puszilgatták a Pick Szeged drukkerei. A lefújás után ő volt a legnépszerűbb a vendégcsapatból, mindenki vele akart fotózkodni, több autogramot adott, mint a két együttes játékosai együttvéve. Petre Cozma ismét Szegedre látogatott. Legutóbb meggyilkolt fia koporsójával, tavaly februárban járt itt.
– A Constanta játékosai, vezetői kértek fel, kísérjem el őket a BL-meccsre. Mindig szívesen jövök Magyarországra, így ezúttal is örömmel fogadtam el az invitálást – mondta a lefújás után.
Petre Cozmából, ahogy mindig, Szegeden áradt az erő. Az az erő, amellyel átvészelte fia brutális meggyilkolását is. A tavaly februárban, Veszprémben történt tragédia óta már sokadszor látogatott hazánkba. Mindig szeretettel fogadják.
 |
Petre Cozma szívesen jön Magyarországra. Fotó: Schmidt Andrea |
– Örömmel jövök Magyarországra, hatalmas szeretet vesz körül egy- egy látogatásom során. Úgy érzem, személyem jó példa arra, hogy a két nép nem feltétlenül áll ellenséges viszonyban egymással. Engem románként is mindenhol megtapsolnak a magyarok, míg fiam temetésekor az MKB Veszprém játékosait is tisztelet fogadta hazámban. Igyekszem tenni azért, hogy ezt a viselkedést ne csak egy ilyen eset váltsa ki a két ország lakóiból. Ez az én misszióm – fogalmazott.
Amikor fia gyilkosairól kérdeztük, rövid, de annál velősebb választ adott.
– Bár még mindig nincs ítélet a bűnösökkel kapcsolatban, hiszek, sőt biztos vagyok benne, hogy elnyerik méltó büntetésüket – mondta.
És hogy Petre Cozma mikor jön legközelebb Magyarországra?
– Remélem, a Constanta a kieséses szakaszban a Veszprémmel kerül össze, és megint ellátogathatok második hazámba – tette hozzá.