2017. 11. 19. vasárnap - Erzsébet 0°C | 8°C Még több cikk.

Petrea kezét aranyba kellene önteni

Nem mindennapi izgalmak közepette, 29–28-ra megnyerte a Dunaferr elleni rangadót a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata. Az újvárosi meccsen Adrian Petrea egy másodperccel a vége előtt szerezte a Tisza-parti együttes győztes találatát.
Puljezevics új frizurával, rövid hajjal melegített a többiekkel, Katzirz turbánnal a fején – nem farsangra készült, még mindig a sérült fejét védi –, míg Zvizej és Osmajics nagy kötéssel a karján. Nemhogy csökkenne a sérültek száma a szegedi csapatnál, hanem még gyarapodik is. A lelátón helyet foglaló Pick-játékosok, Andjelkovics, Laluska, Nenadics, Stamate a helyszínen szurkolta végig a Dunaferr elleni rangadót.

A hazaiak kezdtek bátrabban, egészen a 10. percig náluk volt az előny. Hiába védekezett hatékonyan a Pick, az Újváros minden vendéggólra tudott válaszolni. Petrea lendítette át a csapatot a holtponton, Mikler csak a hálóból tudta kiszedni a Pick irányító-átlövő bombáit. Már-már úgy tűnt, hogy a félidőben simán vezet majd a szegedi csapat, azonban Grebenár vezérletével egyenlített az Újváros.

Hatalmas lendülettel kezdte a második félidőt a Pick. Krivokapics mellett Osmajics tartott lövőbemutatót, a két átlövő szórta rendesen a gólokat. Vadkerti Attila ismét magas hőfokon égett, a válogatott szélső is remekbe szabott szélsőtalálatokkal vette ki a részét a termésből, így a Pick a 45. percben négy góllal meglépett. Vancsics János is remek cserének bizonyult, zsinórban kétszer köszönt be a szélről a szlovák válogatott Stochlnak.

Vladan Matics nem is volt igazán bosszús, hiszen remekül játszott a csapata. Talán néhány érdekes Kékes-ítéletet kérhetett számon, de másért nemigen panaszkodhatott. Öt perccel a vége előtt is négy gól volt a Szeged előnye. Ekkor senki sem gondolta, hogy gond lehet. Ami az utolsó két percben történt, az több mint horror volt. Előbb Törő lőtt be egy hetest, majd a középkezdésnél labdát csent, és értékesítette a ziccert. Ekkor 28–27-re vezetett a Szeged. Támadhatott a Pick, Osmajics bombáját azonban védte Stochl. Ezúttal a Dunaferr jött – az egyenlítésért. Ez kilenc másodperccel a vége előtt Zubai Szabolcs révén sikerült. A Marjanac által előredobott labdába Törő beleütött, így két percet kapott. Marjanac helyett érkezett Zvizej, így hét mezőnyjátékossal kezdett közepet a Pick. Herberttől Petrea kapta a labdát, a román válogatott nagyjából 15 méterről iszonyatos erővel bombázott a kapuba. Stochl ugyan beleért, ám a hárításra nem maradt esélye. A vendégjátékosok megépítették Dunaújváros legnagyobb kupacát, mindenki rávetette magát Petreára.

Petrea (labdával) előtt Herbert (középen) és Vadkerti jól zárt az egész meccsen – így a döntő gólnál is. Fotó: Schmidt Andrea
Petrea (labdával) előtt Herbert (középen) és Vadkerti jól zárt az
egész meccsen – így a döntő gólnál is. Fotó: Schmidt Andrea

A győzelemhez néha szerencse is kell, most Fortuna a Picknek segített. Igaz, ez már ráfért a csapatra, hiszen az őszi pechszéria után már megérdemelte a társaság.

Vladan Matics: – Isten valamit visszaadott abból, amit az elmúlt időszakban elvett tőlünk. Egészen a hajráig jól játszottunk, ekkor azonban számomra is érthetetlen módon visszaestünk. A vége mégis a mienk lett, a győzelemnek nagyon örülök.

Vancsics János: – Örülök, hogy góljaimmal hozzájárultam a győzelemhez. Én már keresztet vetettem a középkezdésnél a sikerre...

További eredmények: PLER–Kecskemét 31–24, Csurgó–Veszprém 22–32, Komló–Győr 27–27.

A mérkőzés jegyzőkönyve

Dunaferr–Pick Szeged 28–29 (12–12)

Budapest Bank férfi kézilabdaliga, 12. forduló, Dunaújváros, 1000 néző. Vezette: Kékes Cs., Kékes P.
Dunaferr: MIKLER – Miss 4, Bajusz 2, Zubai G. 2, GREBENÁR 5, Zubai Sz. 1, TÖRŐ 9/7. Cserék: Stochl (kapus) Kemény, Nagy, SZALAFAI 4, Sándor 1. Edző: Kolics János.
Pick Szeged: Marjanac (5) – Ghionea 2 (3), Katzirz (3,5), Petrea 7 (6), Herbert 1 (3), Osmajics 5 (4,5), Vadkerti 3 (5,5). Cserék: Farkas (kapus) (–), Krivokapics 8/1 (5), Simon (–), Zvizej (4,5), Gyuris (4), Vancsics 3 (5). Edző: Vladan Matics.
Kiállítások: 6, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 8/7, ill. 1/1.

Vastaps köszöntötte

A meccs kezdése előtt nemcsak a hazai tábor, hanem a közel ötvenfős Pick-drukkerhad is hatalmas ovációval köszöntötte Bajusz Sándort, a Tisza-parti klub egykori játékosát. A vajdasági születésű játékos kétszer talált be Marjanac kapujába, a meccs után vele beszélgettünk. – Persze hogy jólesik egy kézilabdásnak, ha ilyen fogadtatásban részesíti egykori csapatának közönsége. A Pick mindig is a szívem csücske marad. Sajnálom a végjátékot, hiszen részünkről benne volt a bravúros döntetlen, kár az utolsó másodpercekért. Ma nem igazán ment a játék, mert nem a megszokott posztomon szerepeltem – értékelt Bajusz Sándor.

• 3. pernyi 2008. november 21. 20:39
    „Egyetértek!!!”
  • 2. gyalaretiszabotibor 2008. november 21. 16:37
    „Remélem most már nem bántják Petreát! Szinte a hátán viszi a csapatot ebben a nehéz helyzetben.”
  • 1. Handballking 2008. november 20. 17:01
    „Szép volt Pick!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!”

Hibátlanul lett ismét első a Fit World Szeged

Befejeződött Szegeden, a Kisstadionban a Török György-kupa veterán kispályás labdarúgó-bajnokság… Tovább olvasom