2017. 02. 28. kedd - Elemér 5°C | 18°C Még több cikk.

Pick-bravúr a füredi tornán

A harmadik helyen végzett a balatonfüredi Laver-kupán a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata. A harmadik helyért lejátszott meccsen Skaliczki László együttese az idei BL-negyedik orosz Medvegyit verte meg 11 góllal.
Bombaerős nemzetközi férfi kézilabdatornát rendeztek Balatonfüreden, Laver-kupa néven. A négycsapatos viadal minden résztvevője a Bajnokok Ligájában szerepel, három együttes (MKB Veszprém, Zágráb, Medvegyi) pedig hazája bajnoka, sőt az orosz gárda idén a negyedik lett a BL-ben.
És ebben az illusztris társaságban lépett pályára a Pick Szeged együttese.
Szombaton tartalékosan – Sulc, Katzriz, Vadkerti sérülés miatt nem játszott – szenvedett nagy csatában négygólos (29–25) vereséget a Veszprémtől. Mivel a Zágráb simán verte az orosz Medvegyit, így vasárnap a világhírű tréner, Makszimov mester csapata volt az ellenfél a bronzmeccsen.

A Sport Klub élőben közvetítette a Pick-szurkolók legnagyobb örömére a meccset. A Tisza-partiak hatvan percen keresztül remekül kézilabdáztak, és simán megverték idei – tavaly is egy csoportban volt a két csapat – BL-riválisukat. A fölényes győzelem a harmadik hely megszerzését jelentette.

Herbert és Bajorhegyi az egykori szegedit, Eklemovicsot probálja megállítani..  Fotó: Nemzeti Sport
Herbert és Bajorhegyi az egykori szegedit, Eklemovicsot probálja megállítani..
Fotó: Nemzeti Sport

– Összességében elégedett vagyok a csapat teljesítményével – értékelte a háromnapos tornát Skaliczki László vezetőedző. A Csehov ellen összjátékban, védekezésben és gyors támadásvezetésben is szép dolgokat műveltünk. Ez volt a tizedik meccsünk, bízom benne, hogy ebből a sikerből erőt tudunk meríteni, és az is fontos, hogy a helyén kezeljük a győzelmet. A kapusaink biztató produkcióval rukkoltak elő, Beocsanin szépen belőtte magát, Stranovsky is jól játszott. Egy viszont most is látszott: kevesen vagyunk. Mi nem a forma alapján rotálunk, hanem a sérülések miatt. A hét fő feladata lesz, hogy a pénteki füredi meccsre készüljünk, mert tisztában vagyunk vele, hogy nehéz dolgunk lesz a Balaton-partiak ellen.

Bajnoki mérkőzések: Eredmények: Mezőkövesd–PLER 28–22, Csurgó–FTC 28–31, Orosháza–Balatonfüred 28–32.

Laver-kupa. Pick Szeged–Csehovszki medvegyi (orosz) 37-26
Laver-kupa felkészülési torna, a 3. helyért.

Pick Szeged: Mikler – Stranovsky 6, Butenko 4, Herbert 4, Lékia 4, Beocsanin 8, Törő 4. Csere: Tatai, Tóth M. (kapusok), Sulc 2, Zubai 2, Baláz 1, Grünfelder, Nagy N., Teimel. Vezetőedző: Skaliczki László.

Elődöntőben: MKB Veszprém–Pick Szeged 29–25

Pick Szeged: Tatai – Stranovksky 6, Butenko 4, Herbert, Bajorhegyi 3, Beocsanin 3, Törő 6 (2). Csere: Tóth M., Mikler (kapus), Lékai 2, Nagy N., Baláz 1, Teimel, Zubai, Grünfelder. Vezetőedző: Skaliczki László.

A döntőben:
MKB Veszprém–RK Osiguranje Zágráb 39–28

• 1. frakk 2010. szeptember 06. 09:57
    „Továbbra is csúcson a Veszprém támadó sora. 39 dobott gól a Zágrebnek, nem semmi.
    Ha a Tv meg közvetíti a mérkőzést, akkor legalább onlineben elvárhatná az ember, hogy egy pontos mérkőzéskezdetet, és közvetítő csatornát leközöljön a DM. Ha 16h-s kezdetről beszélnek, közben már 13h-tól megy a mecss az ciki.”

A Szeviép-Szeged nyerte a Sió-kupát

Győzelemmel zárta első felkészülési tornáját a Szeviép-Szeged női kosárlabdacsapata, amely a… Tovább olvasom