2017. 05. 27. szombat - Hella 14°C | 24°C Még több cikk.

Pick: döcögős győzelem

A Budapest Bank férfi kézilabda liga első hazai mérkőzését is megnyerte a Pick Szeged férfi együttese. Pedig az osztály újonca, a Százhalombatta nem lebecsülendő ellenfélnek bizonyult, hiszen külföldön is kipróbált rutinos játékosokra épül.
Fotó: Miskolczi Róbert
A szegedi drukkerek előtt először bemutatkozó Zoran Kurtes úgy gondolta, hogy a fiataloknak ad játéklehetőséget. Ezért a lelátóra ültette a sérült Krivokapics mellé Herbertet és Szente kapust. Magától értetődött, hogy Calic és Lele kapott bizalmat. Az ellenfél névsorából kiindulva nem lehetett a Battát lebecsülni, hiszen rutinos, volt szegedi és dunaújvárosi játékosokra építette új csapatát, a bizonyítási vágytól hajtott Sótonyi László edző, egykori kiváló kézilabdás. Mellé még Bécsi és Mohácsi külföldön is kipróbálta felkészültségét. Tudta ezt Kurtes edző is, hiszen látta a pécsi Magyar Kupa elődöntőjében az ellenfelet. Mohácsiék pedig már az elején bebizonyították, hogy joggal pályáznak az 1–6. közé kerülésre.

Nem kellett azonban lerágnia egyetlen szegedi drukkernek sem a körmét, mert főleg Bendó gólerős játékával és Puljezevics nagyszerű védéseivel a vendégek tízperces gólszünetet tartottak. A biztos vezetés ellenére is hiányzott a Pick játékából az átütő erő, a folyamatosság. Igaz, az első játékrész közepére már Calic és Backovic kivételével minden játékosát pályára küldte a szegedi mester, s ezzel megbontotta a kialakuló csapategységet.

Sótonyi László szavait nagyon megfogadták játékosai, mert sokkal harcosabban és összeszedettebben kezdtét a második játékrészt. Aztán Calic egy pillanatra lehűtötte a vendégek vérmes reményeit, mivel biztosan védte Mohácsi büntetőjét. Azonban ez a siker nem ragadt át a társakra, hiszen a második játékrészben 13 perc alatt mindkét kapuban ötször landolt a labda. Aztán a reklamáló Pergert a játékvezetők kiállították, ez némi zavart okozott, s máris tíz gól lett a két csapat között a különbség.

– Sokat kell még javulnia a Picknek, hogy a Bajnokok Ligájában helytálljon. Ilyen teljesítménnyel még hazai pályán sincs esélyünk a Ciudad Real ellen – állapította meg az egyik szegedi drukker, miközben a tízgólos Tisza-parti előny öt perc alatt ötre olvadt. Közben Djurkovics elkövette azt a hibát, hogy ötven másodperc volt hátra a kiállításából és visszament a pályára... Ezzel újabb két percet kapott. Sokan elkezdtek fütyülni, hiszen hozzászokott a szegedi közönség, hogy legalább tíz góllal veri gyengébb ellenfeleit a Pick.

Zoran Kurtes: – Az első félidőben tetszett a csapat játéka. A fordulás után sok volt az üresjárat.

Pick Szeged - Százhalombatta 26-19 (14-6)
Budapest Bank férfi kézilabda liga. Újszegedi sportcsarnok, 600 néző. Vezette: Szegedi, Unyatinszki.
Pick Szeged: PULJEZEVICS – BENDÓ 6 (2), Djurkovics, Mezei 3, Ilyés 4 (1), Andjelkovics 3, Matics. Csere: Calic (kapus), Bakos 2 (2), SUTKA 3, Lele 1, Berta 3, Vadkerti 1, Backovic. Edző: Zoran Kurtes.
Százhalombatta: Pásztor – Boda, Bécsi 4, Salamon, Hódi 1, Mohácsi 3, Füsi 1. Csere: Perger (kapus), Jakab, Nagy 1, BALÁZS 4 (1), Kuzman, KERTÉSZ 5 (2). Edző: Sótonyi László.
Kiállítások: 8, ill. 14 perc. Hétméteresek: 6 /5, ill. 4/3.
Az eredmény alakulása, 5 perc.: 2–2, 11. p.: 6–2, 23. p.: 10–3, 46. p.: 21–11, 53. p.: 22–16, 56. p.: 23–18.