2017. 05. 27. szombat - Hella 14°C | 24°C Még több cikk.

Pick: megfagytak a PAOK-fridzsiderben

Botrányos játékkal rukkolt elő a Pick Szeged a PAOK Szaloniki elleni BL-mérkőzésen, és nem várt vereséget (27–26) szenvedett a görög együttestől. Ez a fiaskó azt is jelenti, hogy jóformán esélye sem maradt a magyar együttesnek arra, hogy kiharcolja a továbbjutást a csoportból.

A Pick Szeged első nagy ellenfele a PAOK elleni mérkőzésen a 9 ezres aréna hőmérséklete volt. A kezdés előtt másfél órával jó, ha 14 fok volt a teremben. A kezdésre javult valamit a helyzet, de így sem volt több 18-nál. A görög embereket különösebben nem hozta lázba a Pick Szeged elleni BL-találkozó, a kosárlabdameccseken rendre megtelő Aréna tátongott az ürességtől. Négy szegedi viszont ott volt a lelátón, Pick-mezbe öltözve köszöntötték a kedvenceket. A kezdés előtt befutott a PAOK közel 20 fős keménymagja is, igaz, azért ők sem tudtak olyan hangulatot teremteni, mint amilyen egy-egy szegedi meccsen szokott lenni.

A hazaiak szereztek vezetést, azonban Zvizej hetese után már a 3. percben a Pick vezetett 2–1-re. Nem igazán pörgött fel a meccs elején a Pick, pedig megvoltak a helyzetek, azonban rendre kimaradtak, sőt Zubai kiállítása után Sevastidis a PAOK-ot juttatta vezetéshez, 4–3. Szerencsére még kettős emberhátrányban is kapuba talált a magyar együttes, így a görögök nem tudtak meglépni. Hiába került emberelőnybe a magyar csapat, a két eladott labdát gólokkal büntette a hazai alakulat, 8–6. Továbbra sem találta a ritmust a Szeged, rengeteg technikai hibát követtek el, a 17. percben, 10–7-nél magához is hívta a játékosait Dragan Djukics vezetőedző. Még szerencse, hogy Luka Zvizej hozta az Eb-formáját, a kilenc szegedi gólból hetet ő szerzett, 10–9. Jót tett az időkérés, Nenadics bombája után utolérte a PAOK-ot a Szeged. Marjanac sem találkozott a labdával, a 20. percben le is cserélte Djukics a szegedi hálóőrt, érkezett Liszkai a kapuba. 14–14-nél gyorsan be is mutatott egy hatalmas bravúrt, Krivokapics gólja után végre megint a Pick vezetett, 15–14. Végül döntetlen volt az állás a félidőben (17–17), de ez köszönhető volt Liszkainak, aki az utolsó másodpercben ziccert fogott. Az első harminc percben mélyen a tudása alatt játszott a kétszeres magyar bajnok, a görögök sok-sok könnyű gólt szereztek.

Minden az arcra van írva.Zubai Szabolcs is szenvedett a görög kezek szorításában. Fotó: Schmidt Andrea
Minden az arcára van írva. Zubai Szabolcs is szenvedett a görög kezek szorításában.

Zvizej 10. és 11. góljával indult a második félidő. Na végre, először vezetett a Pick két góllal, 19–17. Liszkai elkapta a fonalat, neki is volt köszönhető, hogy tartotta a magyar együttes – emberhátrányban játszott – a megszerzett kétgólos előnyét, 21–19. Két elrontott helyzet, és máris oda az előny, 21–21. A 42. percben kisebb csetepaté alakult ki, Nenadicsot „takarták be", majd egy kisebb bunyó vette kezdetét.

Szerencsére gyorsan helyreállt a rend. A Pick játékában viszont nem. Nenadics, majd Zubai rontott biztos helyzetben. Andjelkovics betörésből szerzett gólja egy hétperces totális gólcsendet tört meg. A 47. percben 22–21 volt ide. Az átlövők gyenge teljesítménye rendesen rányomta a bélyegét a Pick játékára, a PAOK fordítani tudott, 23–22. Egálról indult az utolsó 10 perc (23–23), amikor Katzirz a tőle megszokott módon egy bombát süllyesztett el a jobb alsó sarokba.

A jobbátlövők, Kos és Krivokapics jóformán kapura sem lőtt, ha igen, akkor azt a cseh Kominek könnyűszerrel védte. Katzirz begyűjtötte 3. kétpercesét, így nyolc perccel a vége előtt a lelátóra kellett ülnie. Még ezer szerencse, hogy Liszkai jól védett. Tsakiris 5 perccel a vége előtt már a PAOK-ot juttatta vezetéshez, 25–24. Útban volt a Pick az újabb égés felé. Zvizej hozta vissza a reményeket, egyenlített két perccel a vége előtt, 26–26. A remény viszont remény maradt, Saolulidis megszerezte csapata győztes gólját, a PAOK története során első BL-győzelmét aratta, amelyhez a Pick Szeged jó statiszta volt.

– Nem találom a szavakat, nagyon szégyellem magam a vereség miatt. A görögök semmi extrát nem nyújtottak, ám mi sem tudtuk azt az iramot diktálni, amit Dragan Djukics kért tőlünk, ez vezetett a kudarchoz – nyilatkozta Herbert Gábor, a csapat beállója.

A csoport másik meccsén: Montpellier (francia)–Constanta (román) 37–24.

„Szégyellem magam"
Dragan Djukics vezetőedző lehangoltan értékelt a lefújás után: – Szégyellem magam, főként a klub nevében mondom ezt, amely nem érdemelte meg ezt a vereséget. Már többször elmondtam: olyan játékosokra nincs szükségem, akik csak felveszik a mezt egy-egy összecsapáson. Nekem olyanok kellenek, akik kiteszik a szívüket és lelkük a pályán. Ez a kudarc az „égés" kategóriájába tartozik, főleg úgy, hogy a PAOK eddig még csak pontot sem szerzett. Semmi jel nem utalt erre a fiaskóra, felkészültünk a görögökből, időben megérkeztünk a helyszínre, az edzéseken is normális volt a hangulat. Akkor ment el a meccs, amikor 12 percig gólképtelenek maradtunk, köszönhetően elsősorban átlövőink gyengélkedésének. Igazából azt a négy szegedi szurkolót sajnálom, akik 850 kilométert autóztak azért, hogy itt lehessenek a meccsünkön. Minden drukkerünktől elnézést kérek.

Értékelés. Lapunk 1-től 6-ig osztályozza minden BL-meccsen a játékosokat. Marjanac (2,5): Jól kezdett, de leeresztett. Liszkai (4,5): Kimondottan jól védett. Vancsics (2,5): Nem sokat tett hozzá. Kos (1,5): A meccs leggyengébb játékosa volt. Krivokapics (2): A kapu felé csak nézett. Andjelkovics (2,5): Nem volt karmester. Nenadics (2): Ez alibi volt. Oszmajics (2): Tartja őszi gyenge formáját. Katzirz (2,5): Ez nem az ő meccse volt. Zubai (4): A jók közé tartozott. Zvizej (5): 14 gólt szerzett, nem rajta múlott. Herbert (3): Csak védekezett. Vadkerti csak perceket játszott, Lele pályára sem lépett.

AC PAOK–Pick Szeged 27–26 (17–17)
Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, 7. forduló. Szaloniki, 300 néző. Vezette: Ivan Kostov, Milen Kostov (bolgárok).
PAOK: Kominek – Sevastidis 2, Riganas 2, Naoumidis 2, EVANGELIDIS 7, SAOLULIDIS 4, KOKONIS 5. Csere: Gourgoumis (kapus), Markovics 1, Petridis, Palaskas, TSAKIRIS 3 (1). Edző: Stylianos Steirekidis.
Pick Szeged: Marjanac – Vancsics 2, Kos, Oszmajics, Andjelkovics 3, Zubai 3, Zvizej 14 (4). Csere: Liszkai (kapus), Katzirz 2, Herbert, Nenadics 1, Krivokapics 1, Vadkerti. Edző: Dragan Djukics.
Kiállítások: 10, ill. 18 perc.
Hétméresből: 2/1 ill. 5/4.