2016. 12. 05. hétfő - Vilma -6°C | 4°C

Pick siker Tatabányán: 29-27

A Pick Szeged férfi kézilabdacsapata őrületes meccsen 2 góllal nyert Tatabányán.

Tatabánya-Pick Szeged 27-29 (17-17)
bajnoki férfi kézilabda mérkőzés

60. perc: El. Nincs több gól, két góllal nyerünk 27-29.

59. perc: Halász hozza vissza a hazai reményeket, Kos töri be a kapujukat. Eldőlt? 27-29.

57. perc: a legjobbkor, a végére kapja össze magát Katzirz. Urban találata után a reklamáló szegedi trénert, Vladan Maticsot figyelmeztetik sárgalappal 26-28.

56. perc: Ghionea találata nyugtató, Kos is a pályán 25-27.

54. perc: olvad az előny. Zubait állítják ki 2 percre Diaz felöklelése után, majd Halász mattolja Marjanacot 25-26.

50. perc: még mindig két góllal vezetünk. Rebegjünk hálát Marjanacnak, aki nagszerű reflex-szel büntetőt hárít.

48. perc: végre Katzirz is elkapja a fonalat, Osmajics második kiállítása nem hiányzik 24-26.

47. perc: újra vezetünk! Zubai tarthatatlan beállóban és Ghionea is bizonyítja klasszisát. A szélső gyors két góljával 24-25.

44. perc: megint őrült módon potyognak a gólok. Kiss, Zubai, Halász és Krivokapics a sorrend. Nem jutunk előre. Andjelkovics válla nem bírja, cserét kér. Liszkai néhány percet tölt csak el a kapuban, jön vissza Marjanac 24-22.

41. perc: mágváltoztak a szerepek: most mi kapaszkodunk. Zubai és Krivokapics némítja a közönséget, már csak egy gól a távolság, amikor Diaz visszahúz bennünket a mocsárba 22-20.

37. perc: Halász Máté nem nosztalgiázik a Szegeden eltöltött éveken, kíméletlenül beveri 21-18.

36. perc: újabb hazai találat után végre mi is örülhetünk. Ghionea büntetőből a nyolcadik gólját szerzi 20-18.

35. perc: még nem dobtunk gólt a második félidőben. Székely István viszont a másodikat szerzi. Ezúttal büntetőből 19-17.

34. perc: nem indul jól a játékrész. Székely révén átveszi a vezetést a hazai csapat. Andjelkovics először a pályán 18-17.

Szélsői remek játékával hiába szerzett négygólos előnyt a Pick az első félidő közepére, az átlövők gyengébb teljesítménye és a védekezés szellősége miatt a második játékrészben kezdődhet minden előlről.

30. perc: nem marad az előnyből. Tomas Urban tesz róla. Ez a félidei eredmény 17-17.

29. perc: Ghionea hetesből szerzett találatára kettővek válaszol Diaz. Egy gólra a Tatabánya. időt kér vladan Matics 16-17.

27. perc: Katzirzot és Osmajicsot is kizavarják a játékvezetők, a lehetőséget Kiss Ádám használja ki 14-16.

25. perc: megint beindulnak a felek: Szabó góljával kapaszkodnak a hazaiak, majd Lele és Nagy gólváltása következik. A ráadás Ghionea újabb nagyszerű alakítása. Időt kér a Tatabánya 13-16.

24. perc: Osmajicsnak nagyon nem megy: már a negyedik kísérletét tolja ki az egykori szegedi kedvenc, Szente Gábor. Diaz hosszó hazai gólcsendet tör meg 11-14.

22. perc: az iram nem hagyott alább, a gólok már kevésbé potyognak. Marjanac egyre inkább elkapja a fonalat. A kapus parádés védése után Krivokapics bombáz 10-14.

19. perc: a nézők csak úgy kapkodják a fejüket, rengeteg a gól. Zubai találata után Kocsis eredményes, majd Krivokapics is megszerzi az első találatát. Nagy és Ghionea gólváltása is belefér ebbe a szűk három percbe 10-13.

16. perc: a szélsőink egyelőre szárnyalnak, Ghionea már a negyedik gólját szerzi. Gólok itt is, ott is, Székely büntetőjével tapad a Tatabánya 8-10.

12. perc: Herbert nem sokat tétlenkedik a Kos-tól kapott labdát beállóból vágja be, az egykori szegedi, Halász Máté gyorsan válaszol. Zubai is szeretne hozzátenni a meccshez, akárcsak Zvizej, a szélső labdalopás után száguld a kapuig 5-8.

9. perc: Lele Ákos tereli jó útra ismét a szegedieket. Védekezésben Herbert és Kos a pályán 4-5.

7. perc: Ivo Diaz a régi, Nagy Tamást pedig nem tudjuk fogni, gyorsan elillan az előny 4-4.

6. perc: Ghionea nagyon beindul, sorozatban háromszor veszi be az ellen kapuját, miközben csak egyet kapunk, Nagy Tamás örülhet 4-2.

2. perc: Székely révén a hazaiak szereznek vezetést, de Zubai gyorsan egyenlít 1-1.

1. perc: A Pick kezdi a találkozót. A kapuban Marjanac, előtte Ghionea, Krivokapics, Lele, Zubai, Osmajics és Zvizej.

17.55: a hivatalos jegyzőkönyven Andjelkovics, Katzirz és Kos neve is szerepel, így teljes csapattal léphet pályára a Szeged a bányászvárosban.

17.50: megszépült sportcsarnok fogadta a csapatokat. Új lelátó is épült a létesítményben és az öltözőket is felújították.

Lele Ákos az elmúlt szezonban még a Tatabányában szerepelt, kölcsönjátékosként. Most viszont a vendég alakulatot erősíti. Így mindkét gárdát jól ismeri. - Szegedi győzelmet és jó játékot várok magamtól - mondta. - Tudom, alaposan megerősödött a Tatabánya. Szerintem, az idei év egyik meglepetés csapata is lehet.

A hét közben legyőztük a Mezőkövesdet, ez önbizalmat adhat. Nehéz az ilyen meccseken szerepelni, hiszen sok szállal kötődöm Tatabányához. Jól is éreztem itt magam. A legjobb barátom, Halász Máté is a Carbonexben kézizik - mondta el a fiatal játékos.

- Mi először játszunk hazai pályán, ami persze sokat számíthat, de nagyon nehéz dolgunk lesz, hiszen egy teljesen új csapattal szerepelünk az idei idényben. Azt ígérhetem, nem adjuk könnyen a bőrünket. Titokban, egy bányásznapi meglepetésben gondolkodunk. Iváncsik Ádám sérülése miatt nem léphet pályára, Kanyó Bence térdét pedig éppen a napokban műtötték - árulta el Marosi László, a tatabányai klub elnöke.

Teljes a csapat, Danijel Andjelkovics, Katzirz Dávid és Igor Kos is játszhat ma Tatabányán, a helyi Bányász elleni bajnoki mérkőzésen. Ez a legfontosabb hír a kétszeres magyar bajnok Pick Szeged háza tájáról, hiszen a három válogatott játékos az első, Mezőkövesd (37–28) elleni összecsapást kihagyta. „Rendben vannak, vállalják a játékot!" – fogalmazott tömören dr. Szabó István, a Pick csapatorvosa.

El is kél a három kézilabdás, hiszen a Bányász a nyáron alaposan megerősödött, elég csak megemlíteni az új szerzemények közül annak az Ivo Diaznak a nevét, aki sokszor tört borost még veszprémi játékosként a szegediek orra alá. Mivel Tatabányán éppen ezen a napon lesz bányásznap, így nem elképzelhetetlen, hogy az egykor sok csatát megélt sportcsarnok dugig telik.

Luka Zvizej vezér lehet Tatabányán. Fotó: Karnok Csaba
Luka Zvizej vezér lehet Tatabányán.
Fotó: Karnok Csaba

A hazai csapatban két egykori szegedi, Szente Gábor kapus és Halász Máté szerepel. Szegedi oldalon Liszkai Szilveszter, Lele Ákos és Vancsics János erősítette egykor a Tatabánya csapatát. Hét közben a Bányász leigazolta a szlovák válogatott kapust, Michal Melust, igaz, több játékosa is sérült. Az első fordulóban az MKB Veszprémtől úgy kapott ki a Pick ellenfele 34–24-re (Halász 7 gólt szerzett), hogy a félidőben a bajnok csak 14–11-re vezetett.