2016. 12. 06. kedd - Miklós -5°C | 3°C

Pick: sültek az aalborgi bombák - ma este sorsolás

Vereséggel búcsúzott a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata a BL-csoport küzdelmeitől. A Tisza-parti alakulat tegnap Dániában 34–30-as vereséget szenvedett az AaB Handball csapatától. A Pick továbbjutott a legjobb 16 közé, ma 19 órakor Bécsben kiderül, ki lehet az ellenfél.
AaB Handball (dán)–Pick Szeged 34–30 (17–19)
Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, C csoport, 10. forduló. Aalborg, 1500 néző. Vezette. Abrahamsen, Kristiansen (norvégok).
AaB: Krejbjejg – LENNARTSSON 9, M. Christiansen 4, Hansen 3, Ingimundarson, JENSEN 5, LARHOLM 11/1. Csere: Pedersen (kapus), Ask 1, Carlsen 1, R. Christiansen. Vezetőedző: Peter Larsen-Bredsdorff.
Pick Szeged: Mikler – Butenko 5, Zubai 3, Sulc 4/1, Lékai 4, Bajorhegyi, Vadkerti 2. Csere: Tatai (kapus), Baláz 5, Törő 6/2, Herbert 1. Vezetőedző: Skaliczki László.
Kiállítások: 6, ill. 10 perc.
Hétméteresből: 1/1, ill. 4/3.

Úgy kezdődött a meccs, amelynek már a presztízsen kívül semmi tétje nem volt, hogy megijedtünk. A helyszínen lévő közel negyven magyar drukker – köztük voltak szegediek, makóiak, kiszomboriak is – az ötödik percig nem igazán hallatta a hangját. A dán együttes 2–0-val indított. Szerencsére Mikler Roland válogatott formában védett, így bravúrjai erőt adtak a folytatáshoz. A 11. percben viszont már az AaB-nek kellett időt kérnie, mert a Lékai vezette Pick fordított. Sőt Maxim Butenko – februárban a Pick-drukkerek a moldáv játékost választották meg a hónap játékosának – is hozta az elmúlt hetekben megszokott remek formáját, így egyre nőtt a különbség, a 16. percben négy gól volt (11–7) a Szeged előnye. Két vendégkiállítás megtörte a magyar együttes lendületét, szerencsére azonban Sulc bombái a legjobbkor jöttek, majd Törő Szabolcs iszonyatos erejű lökete az utolsó másodpercekben tapsra ragadtatta a magyar publikumot, 17–19.

Lékai Mátét szorosan őrizték a dánok, ám at irányító négy gólig így is eljutott.  Fotó: Schmidt Andrea

Jól kezdte a második félidőt a hazai csapat, szerencsére a Pick nem ijedt meg, tartotta előnyét egészen a 47. percig. Tatai közel sem védett olyan jól, mint Mikler, és a mezőnyjátékosok is egyre többet hibáztak, a jól működő támadásvezetés teljesen szétesett. Egyre bátortalanabbak lettek a szegediek, Krejbjerg is jól védett, így a hajrához érve már az AaB vezetett 31–28-ra. Fero Sulc hiába lőtt iszonyatos gólt – Trevor Brooking éppen Katzirz Dávid apukájának vágott hasonlóan nagyot a Népstadionban egy magyar–angol futballmeccsen –, és ragadt be a labda felső sarokba, a játékvezetők nem adták meg a gólt, azt mondták, hogy kívülről ragadt be.
Nyert a Győr

A női Bajnokok Ligája negyeddöntőjének csoportkörében a Győr Lipcsében is győzött (29–24), így biztos elődöntős, és őrzi első helyét. A Veszprém a férfi BL-ben másodikként jutott a tizenhat közé, miután a francia Montpellier vendégeként 30–24-re kikapott.

Még egyszer feljött két gólra a Szeged, ám nem élt az eséllyel a Tisza-parti alakulat, biztos helyzeteket rontott el, amit a hazaiak Lennartsson és a remek formában kézilabdázó Larholm jóvoltából könyörtelenül büntettek. A hazai publikum állva ünnepelte a kedvenceket, a Pick játékosai pedig a magyar drukkerekkel pacsiztak. A Pick továbblépett a csoportból, az AaB viszont nem. Ezt a tavaly nyári sorsoláson kevesen gondolták. A dánok már nem is nézik a ma esti bécsi sorsolást, a Pick-szimpatizánsok viszont izgalommal várhatják, hogy ki lesz az ellenfél... A csoportharmadik Pick csoportmásodik riválisainak névsora veretes: Flensburg, Löwen (mindkettő német), Veszprém.

Peter Larsen-Bredsdorff: – Egy jó csapatot sikerült megvernünk. A Pick számomra az idei BL-sorozat kellemes meglepetése volt, nagyon szimpatikus az a munka, amely a magyar csapatra jellemző. Örülök annak, hogy sikerült győzelemmel búcsúznunk közönségünktől.

Skaliczki László: – Úgy gondolom, sokáig jól megvalósítottuk a taktikai elképzelésünket, utána sajnos bebizonyosodott, hogy kevesen vagyunk átlövő poszton. Sok könnyű gólt kaptunk, ami technikai hibából és visszarendeződésből adódott. Nem jöttek a kapusbravúrok sem. Összességében sikernek tartom az eddigi BL-szereplést, kiegyenlített csoportban sikerült megszerezni a harmadik helyet, és várhatjuk a mai sorsolást.
További eredmény: Valladolid (spanyol)–Schaffhausen (svájci) 35–26.

• 2. Ganxta 2011. március 07. 12:39
    „Egyetértek. Csak ezért kikapni Montpellierben. Ja, meg a fogadási pénzek.”
  • 1. eldorádó 2011. március 07. 09:07
    „sorsolásra tippeljünk: Veszprém - Szeged párosítás!”

Mediteam Szeged: egy negyedig bírták a rohanást

Vereséget szenvedett utolsó alapszakaszbeli meccsén a Mediteam Szeged női kosárlabdacsapata, amely a Pécs ellen maradt alul 78–54-re az újszegedi sportcsarnokban. Tovább olvasom