2017. 08. 16. szerda - Ábrahám 17°C | 31°C Még több cikk.

Pick Szeged- Gyöngyös 25-22

Vladan Matics együttese alaposan megszenvedett a győzelemért a hét egykori szegedi játékost felvonultató Gyöngyös ellen, és csak jó hajrájának köszönheti a sikert a fantasztikusan küzdő Heves megyei gárda ellen.

Pick Szeged-Gyöngyös 25-22 (12-11)
Budapest Bank férfi kézilabdaliga, újszegedi sportcsarnok, 1500 néző. Vezette: Bonifert, Oláh.

Pick Szeged: Puljezevics - Ghionea 2, Katzirz 1, Andjelkovics 6, Bjelis, Krivokapics 8 (1), Zvizej 3 (2). Cserék: Marjanac (kapus), Osmajics, Petrea 2, Vadkerti 3, Gyuris. Edző: Vladan Matics.

Gyöngyös: Perger - Bendó 3 (1), Czina, Szabó 8 (2), Habuczki, Hanták 2, Kleis 7. Cserék: Nigringi, Himer 1 Kocsis 1, Kiss, Benis, Dimitrovski. Edző: Janó Pál.

Két perces kiállítás: 8, ill. 12 perc.

Hétméteresből: 5/3, ill. 7/3.

Az első fordulóban Mezőkövesden aratott győzelme után hazai közönsége előtt is bemutatkozott a 2008/2009-es szezonban a Pick Szeged bajnoki ezüstérmes férfi kézilabdacsapata. Vladan Matics együttese alaposan megszenvedett a győzelemért a hét egykori szegedi játékost felvonultató Gyöngyös ellen, és csak jó hajrájának köszönheti a sikert a fantasztikusan küzdő Heves megyei gárda ellen. Az egykori Pick-kedvenc, Mezei Richárd - a Gyöngyös szakmai igazgatója - elégedett lehet: remek együttes kovácsolódik Gyöngyösön.

60. perc: 58 másodperccel a vége előtt időt kérünk. Krivokapics remek csel, majd parádés gól, 25-22. Hátradölhetünk! Nyertünk 25-22-re!

59. perc: 1 perc 55-nél időt kérnek a vendégek. Hú! Volt izgalom! Meleg volt a pite! Nagyon! Ezer köszönet Puljezevicsnek és Andjelkovicsnak! Hetes a vendégeknek. Bendó áll oda: gól, 24-22.

Andjelkovicsnak ezúttal is sokat köszönhet a Szeged Fotók: Schmidt Andrea
Andjelkovicsnak ezúttal is sokat köszönhet a Szeged
Fotók: Schmidt Andrea

58. perc: Bendó a szélről, Puljezevics kitenyereli! Krivokapics bomba, felborul a kapu, 24-21.

57. perc: Hanták kapufa, "Puljez" rajta volt. Támadunk! Hetes! Belülvédekezésért. Krivokapics: GÓL! 23-21.

56. perc: Krivokapics emelkedik, Perger véd.

55. perc: Puljezevics hetest véd!!! Szabót "eszi" meg! Bjelis és Habuczki 2-2 perc, Habuczki kiszáll, piroslap.

54. perc: Eladjuk a labdát. Jön a Gyöngyös. Ők is ezt teszik. Petrea. Na végre, 22-21.

53. perc: Petrea két ziccer. Perger bravúrhegyek, Puljezevics is bemutatt gyorsan egyet. A körmét rágja mindenki. Mi van itt?

52. perc: Újból vezetünk. A Professzor, 21-20. Szabó egyenlít. Mondom én: miért nem játszott így Szegeden! 21-21.

51. perc: Vadkerti gyorsan ejt, 20-20. Pulejzevics vissza.

50. perc: Himer gól, 19-20.

49. perc: Nincs gól.

48. perc: Bjelist nyírja Habuczki. Petrea lő, Perger hárít.

47. perc: Senki sem alszik. Petre, Andjelkovics, Vadkerti, 19-17. Himer majd Bendó. Iksz! 19-19.

46. perc: Szabó elemében, miért nem tette ezt Szegeden? 18-17.

45. perc: Labdátszerzünk. Ghionea húzza be a szélről, 18-16.

44. perc: Vadkerti harcol ki hetest, Ghionea elrontja. Kleis 2 perc.

Vadkerti a második félidőben kapott lehetőséget

43. perc: Kleis a szélről, 16-16. Dimitrovski csücs, 2 perc. Vadkerti a fellegeken, ejt, de még milyen jól, csuda gól, 17-16.

42. perc: A professzor! Andjelkovics vette hátára  a csapatot, 16-15.

41. perc: Marjanac a kapuban. Egyből egy bravúr. Zúg a Pick Szeged! Izgalmas kis derbi!

40. perc: Vezet a Gyöngyös. Szabó gól. Andjelkovics válasz, 15-15.

39. perc: Passzív után Katzirz labdáját könnyedén fogja Perger.

38. perc: Krivokapics mellé, átveheti a vezetést a Gyöngyös.

37. perc: Habuczki újabb 2 perc. Andjelkovicsot húzza vissza. Katzirz kísérletét Perger könnyedén védi.

36. perc: Hanták csulóból, Puljezevics elnézi, 14-13. A visszafutó Szabó képen vágja Hantákot, a csapattársát. Ápolni kell.

35. perc: Tanácstalan vendégek, ordít mindenki: Passzív! Puljez véd.

34. perc: Katzirz Habuczki karjai között, okos találat, 14-12.

33. perc: Na végre: kiváló védekezés.

32. perc: Szabó pattint, 13-12. Kleis 2 perc. Bjelis a vonalra lép.

31. perc: A vendégek kezdenek. Vadkerti nálunk az új ember. Andjelkovics köszön be, 13-11.

Éles kis parti. Erre számított mindenki. A Gyöngyös harcol, küzd, a Pick Szeged szenved. Nagyon. Pedig Puljezevics és Krivokapics extrát nyújt, de a többiek gyengén muzsikálnak. Ennél jóval több kell!

30. perc: Szabó hetesét kiüti Puljezevics. Osmajicsnak semmi sem sikerül. Habuczki leüti Bjelist, semmit sem kap. Nincs több gól, egyetlen találattal vezetünk, 12-11.

29. perc: Időt kér Matics. Szabálytalan zárás Bjelistől, pedig Krivokapics hatalmas gólt szerzett. Nem adják meg.

28. perc: Habuczki belülvédekezés. Hetes. Zvizej: kétcsel, gól, 12-11.

27. perc: Himer a kezek között, 10-10. Ramaty a védkezésünk. Zvizej iszonyat nagy gól a szélről, Szabó gyorsan egyenlít, 11-11.

26. perc: Nem jön össze semmi. Osmajics átlövését könnyedén fogja Perger.

25. perc: Ghionea kap remek labdát, a rövidbe pattint, 10-9.

24. perc: Gólnélküli perc.

23. perc: A vendégek kérnek hamarabb időt. A gyöngyösiek küzdenek, mint az oroszlán. Újabb vendég hetes. Szabó és Puljezevics. Szabó nyer, 9-9.

22. perc: Matics kezében a zöldtábla, hamarosan időt kér. Andjelkovics cselek, végre gól, 9-8.

21. perc: Leültünk. Kleis lódul meg, egyenlít, 8-8.

20. perc: Tanácstalanok vagyunk támadásban, eladjuk a labdát. Szabó értékesíti a hetest, 8-7.

19. perc: Kleis szerencsés góllal szépít, 8-6.

18. perc: Petrea okos találalta, talpról, eldőlve, 8-5. Perger feje vörös. A méregtől.

Petrea is adós maradt a jó játékkal

17. perc: Habuczki pihenhet, "Krivo": borul a kapu, újabb bomba, 7-5.

16. perc: Perger hárítja Krivokapics bombáját, Bendó meglép, Puljez lábai között a hálóba patint, 6-5.

15. perc: Újabb "Puki" hárítás, Bendó nem bír az egykori csapattárssal.

14. perc: Osmajics "dva minuta". Pulejezevics hetest véd - már a másodikat - Ghionea labdája a kapufára pattan.

13. perc: Zvizej ejt mellé, centikkel. Habu torkonvágja Bjelist, a játékvezetők nem látták.

12. perc: Kemények vagyunk, Hanták mégis betalál, 6-4. Jó a meccs, küzdelmes.

11. perc: Petrea jön be. Első lökete, a felsőben, csuda gól, 6-3. Mint Londonban!

10. perc: Milorad Krivokapics nem tud hibázni, a szélről pattint  a hálóba, 5-2. Hanták szépít, 5-3.

9. perc: Katzirz két percet kap. Volt már sárgája. Nem betegsége, hanem

8. perc: Krivokapics elemében, harmadik bombája, Perger csak nézi, 4-2.

7. perc: Mindkét oldalon technikai hibák.

6. perc: Vezetünk, Zvizej büntetőből Perger lába mellett, 3-2. Újabb Puljezevics bravúr!

5. perc: Nincs egyik oldalon sem gól.

4. perc: Végre jóvédekezés! Krivokapics egyenlít, 2-2.

3. perc: Puljezevics ziccert véd, Bendó próbálkozott. Krivokapics hetest hibáz. Perger véd.

2. perc: Kleis egyenlít 1-1. Perger véd, Kleis, 1-2.

1. percÍ: Krivokapics bomba, 1-0.

Ma délelőtt eldőlt, hogy Laluska Balázs, a Pick Szeged válogatott átlövője nem léphet pályára a Gyöngyös elleni hazai bajnoki összecsapáson. Az átlövőre a hétvégén már számíthat Vladan Matics. Puljezevics Nenad rendbe jött. A szurkolók is gőzerővel készülnek a „kis Szeged" elleni meccsre, hiszen hét egykori Tisza-parti játékos erősíti a Gyöngyöst. A drukkerek a bérleteket a meccs előtt vehetik át a sportcsarnokban.