2017. 09. 22. péntek - Móric 11°C | 17°C Még több cikk.

Pick Szeged-Csurgó 32-26

Könnyed győzelmet aratott a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata a Csurgó ellen a bajnokság harmadik fordulójában. Vladan Matics együttese Krivokapics és Puljezevics nélkül nyer 32-26-ra az újonc ellen. Laluska, Katzirz, Matics interjú
Pick Szeged-Csurgó 32-26 (16-10)
bajnoki férfi kézilabda mérkőzés, 3. forduló

SZEGED: Marjanac – Ghionea 1, Osmajics 4, Andjelkovics 4, Bjelis 3, Petrea 2, Zvizej 4/3. Csere: Katzirz 1, Herbert, Laluska 7, Vadkerti 5, Vancsics 1. Edző: Vladan Matics.

CSURGÓ: Hudák – Madarász 2, Oláh 6/2, Vukovics 1, Tóth J. 2, Cifra 3, Császár 7. Csere: Nikolics (kapus), Gelley 1, Szőlősi , Szabó, Szilágyi, Erdélyi 2, Kálmán 2. Edző: Zsigmond György.

Kiállítás: 4, ill. 4 perc.
Hétméteresből: 4/3, ill. 5/3.

A második játékrészt hatgólos előnnyel kezdte a Szeged, ami egy 4-0-s rohanást követően gyorsan tízre duzzadt. Köszönhetően elsősorban a második játékrészben pályára lépett Vadkerti Attilának, aki három perc leforgása alatt triplázott. A folytatásban már 13 góllal is vezetett a hazai csapat a vége mégsem lett fieszta, mert a hajrára kiengedett Vladan Matics együttese, amit egy 6-0-ás szakasszal büntetett az újonc.

A Pick trénere, Vladan Matics csak az utolsó 10 perc miatt dohogott egy keveset. Hallgassa meg hanganyagunkat!

Laluska Balázs élvezte a játékot, de elmondása szerint még nincs igazán játékban. Hallgassa meg hanganyagunkat!

Katzirz Dávid idő előtt az öltözőbe vonult. No, nem piros lap miatt, hanem azért mert egy ütközés után a térdét fájlalta. Hallgassa meg hanganyagunkat!

58. perc: Vancsics büntetőt ront, Madarász akcióból eredményes 32-26.

Pick Szeged-Csurgó, Képgaléria

57. perc: lankad a figyelem, Erdélyi és Császár használja ki. Türelmetlen a közönség, füttyel jelzi, hogy többet vár 32-25.

56. perc: Császár királyi alakítása 32-23.

55. perc: a fiatal Kálmán nagy percei 32-22.

54. perc: Kálmán lő közbe 32-21.

53. perc: Laluska élvezi a játékot, mi meg a játékát 32-20.

52. perc: a második félidő hőse, Vadkerti Attila 31-20.

51. perc: Császár sokadik jó elfutása 30-20.

50. perc: Cifra cifrázza 30-19.

49. perc: már harmincnál jár a Szeged, Szőlősi is pöttyint egyet 30-18.

46. perc: bár igyekszik az ellen, mégsem sikerül eltüntetniük Laluskát 29-17.

46. perc: potyognak a gólok. Császár, majd Laluska eredményes 28-17.

45. perc: Oláh gyakorolja a büntetőlövést 27-16.

44. perc: Oláh átlövésből jeleskedik, Andjelkovics válaszol 27-15.

Andjelkovicsbak a Gyöngyös ellen sem volt könnyű dolga, most sem lesz. Fotó: Schmidt Andrea
Andjelkovicsbak a Gyöngyös ellen sem volt könnyű dolga, most sem lesz.

43. perc: Madarász villan a szélen 26-14.

42. perc: a fiatal Vancsics is igazolja, hogy remek szélső. Zsigmond György időt kér 26-13.

41. perc: Vadkertinek csak az árnyékát tapossák 25-13.

40. perc: Bjelis akciózik, gól a jutalma 24-13.

39. perc: újabb átlövésgól, ezt Petrea jegyzi, a túloldalon Tóth József iparkodik 23-13.

38. perc: Laluska elemében 22-12.

37. perc: Oláh büntetőt hibáz, de a kipattanót bevágja 21-12.

36. perc: kínaival szórakoztatja a nagyérdeműt a Pick, Laluska fejezi be az akciót 21-11.

35. perc: büntetőből szerzi első találatát a második játékrészben az újonc 20-11.

Herbert remekül védekezett, ám az ellenfél kapuja előtt most ritkán tűnt fel

35. perc: Andjelkovics mesteri alakítása 20-10.

33. perc: Vadkerti tovább ficánkol, most Herbert labdaszerzése után eredményes 19-10.

32. perc: a félidőben beállt Vadkerti dupláz kevesebb, mint két perc alatt 18-10.

Tíz percig remekül tartotta magát az újonc, még vezettek is a bajnoki ezüstérmes ellen, de a folytatásban kiderült nincs egy súlycsoportban a két csapat.

30. perc: Vukovicsé a félidő utolsó találata 16-10.

29. perc: Petrea sem akar kimaradni a jóból 16-9.

28. perc: Császár tör borsot egymás után kétszer is Marjanac orra alá. Matics időt kér 15-9.

26. perc: Gelley töri meg a vendégek gólcsendjét, Andjelkovics nem hagyja annyiban 15-7.

24. perc: tovább mélyül a gödör a két csapat között, előbb Andjelkovics lő gólt, majd Laluska második találatával 14-6.

21. perc: Zvizej első akciógólja, gyors kontra után 12-6.

20. perc: Katzirz is góllal köszön be 11-6.

19. perc: Oláh Gábort zavarják ki a játékvezetők, mert nem engedi elvégezni a szabaddobást.

18. perc: Zvizej a harmadik büntetőjét sem hibázza el 10-6.

17. perc: Cifra talpról enged el egy löketet 9-6.

15. perc: érkezik támadásba Laluska Balázs, a Spanyolországból hazatért kedvenc mindjárt góllal mutatkozik be, időt kér a Csurgó 9-5.

13. perc: Osmajics tüzel a felhők mögül, majd Marjanac véd büntetőt 8-5.

12. perc: Zvizej hétméterese pontos 7-5.

10. perc: ha egy üzlet beindul - Bjelis most beállóban nyomul 6-5.

Bjelis különösen a mérkőzés első felében csillogott

10. perc: Bjelis lerohanás után talál be Hudák kapujába 5-5.

9. perc: Császár remek a balszélen 4-5.

8. perc: Osmajics kíméletlen, második gólja az átlövőnek 4-4.

7. perc: váratlanul fordít a vendégcsapat, Császár találatával ismét a Csurgónál az előny 3-4.

5. perc: Oláh Gábor a szélről köszön be egykori csapatának, Ghionea válaszol sebtiben 3-2.

4. perc: Zvizej büntetőjével először vezet a Pick 2-1.

1. perc: Tóth József a Csurgónak szerez vezetést, az ellenakcióból Osmajics egyenlít 1-1.

A nagy visszatérő: Laluska Balázs

Így kezd a Szeged: Marjanac - Zvizej, Osmajics, Andjelkovics, Bjelis, Petrea, Ghionea.

Krivokapics Milorad neve ugyan szerepel a jegyzőkönyvben, ám az átlövő nem melegít a társaival. Szabó doktor szerint akár játszhatna is, de Vladan Matics szerint még korai erőltetni a sérült térdet. Mindenesetre a kisadra leül a szegediek egyik kedvence.

A túloldalon Kökény térde nem jött rendbe, így ő is kihagyja a mérkőzést.

A Pick Szeged nem sziporkázott eddig a bajnoki mérkőzésein, igaz Vladan Matics tanítványai valamennyi mérkőzésüket megnyerték a 2008/2009-es sorozatban. A Csurgó a nyitókörben a Dunaferr ellen nagy verésbe (37-19) szaladt bele, ám a 2. fordulóban javítottak: azt a Debrecent verték 35-34-re, aki tavaly az alapszakaszban hazai pályán óriási meglepetésre legyőzte Krivokapicsékat.

Az újonc ellen biztosan nem léphet pályára Julian Stamate. A bajnoki ezüstérmes román beállósának vállát a napokban Győrben műtötték, így várhatóan három hónapot kénytelen kihagyni.

Krivokapics Milorad is sérüléssel bajlódik, csak közvetlenül a kezdés előtt dől el, hogy pályára tud-e lépni.

Laluska Balázs ellenben biztosan ott lesz a társakkal. A Spanyolországból visszatért átlövő három év után szerepelhet ismét hazai közönség előtt Pick-mezben.

Ami a Somogy megyei gárdát illeti: Erdélyi Péter vírusos megbetegedéssel küszködött a héten, míg Kökénynek a térde fájt, utóbbi játéka még kérdéses. A leggólerősebb játékosuk a Pickben nevelkedett Oláh Gábor. Az újonc edzőjét, Zsigmond Györgyöt sem kell bemutatni, aki korábban a Veszprém beállósaként sok nagy rangadón játszott a Szeged ellen. Legutóbb a szegedi magyar kupa döntő fináléjában a lelátón figyelte a két gigász - a Pick és az MKB - párharcát, de csalódnia kellett mert volt csapata kikapott a Matics bandától.

A Csurgót is illik komolyan venni a Picknek Fotó: muzsyphoto
A Csurgót is illik komolyan venni a Picknek
Fotó: muzsyphoto.com

- Tudjuk, hogy ezen a mérkőzésen nem mi vagyunk az esélyesek. A csapattal együtt már a szerdai Kecskemét elleni találkozóra készülünk, amit hazai pályán mindenképpen szeretnénk megnyerni. Szombaton is azokat az elemeket próbáljuk meg gyakorolni erős ellenféllel szemben, amit szerdán játszani akarunk. Remélem, hogy egy hasznos mérkőzést tudunk játszani a Szeged otthonában - mondta Zsigmond György.