2017. 05. 26. péntek - Fülöp, Evelin 12°C | 22°C Még több cikk.

Pick Szeged-Debrecen 37-23

A Pick Szeged férfi kézilabdacsapata kettős győzelemmel verte ki a Debrecent a magyarkupa-negyeddöntőjében. Vadkertiék ezúttal nemcsak magabiztosan nyertek, de olykor látványosan is játszottak.

Pick Szeged-Debrecen 37-23 (18-12)
Magyar Kupa, negyeddöntő, visszavágó, újszegedi sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Herczeg, Südi.

Pick Szeged: Marjanac 1 - Vancsics 3, Laluska 4, Nenadics 7, Zubai 1, Katzirz 5, Vadkerti 8. Cserék: Stamate 4, Andjelkovics 1, Krivokapics 2, Ghionea 1, Petrea. Edző: Vladan Matics.

Debrecen: Djordjevics - Gúnya 5, Rédei 2, Juhász 1, Lókodi 3, Hornyák, Mezei 6. Csere: Vlcskó, Nahaj (kapusok), Ambrus, Kelecsevics 6 (3), Hornyák, Szabó, Pető. Edző: Kovács Mihály.

Hétméteresből: 1/0,ill. 5/3.

Kiállítások: - ill. 6 perc.

Továbjutott: a Pick Szeged kettős győzelemmel (64-40)

60. perc: Katzirz sem akar kimaradni a jóból, Mezeié az utolsó szó joga 37-23.

58. perc: Ghionea gólja is szépségdíjas, játszik a Szeged, skandálja a publikum - igazuk van 36-22.

57. perc: Gúnya lövése sem kutya 35-22.

56. perc: Matics időkérése után Vadkerti kettős kínai után eredményes 35-21.

Stamate a túlerő ellen is feltalálta magát

55. perc: Laluska brusztolja ki a helyzetet Stamaténak 34-21.

54. perc: Laluska az egyszerűséget és a brutális erőt képviseli 33-21.

53. perc: nagy sokára Mezei eredményes az ellenből 32-21.

51. perc: Petar most Stamaténak oszt ki egy gólpasszt, időt kérnek a vendégek 32-20.

50. perc: csak kapkodjuk a fejünket, Nenadics két gólja közül az egyik szebb, mint a másik. Ez a fiú tud valamit 31-20.

49. perc: varázslat! Marjanac saját kapujából veszi be az ellen ketrecét 29-20.

Marjanac valósággal megbabonázta a debrecenieket és gólt is dobott

48. perc: Stamate góljánál a kapufának is csókot dobott a labda 28-20.

46. perc: Mezei Róbert kellemetlenkedik, az ellentámadás után Laluska takarítja maga előtt az utat. Lókodi is nagyot suvaszt 27-20.

45. perc: Juhász gólja után Vadkerti fúj riadót 26-18.

43. perc: Nenadics-Kelecsevics gólpárbaj, Mezei is bekapcsolódik 25-17.

42. perc: Gúnya sem tud túljárni a hétméteres vonalról Marjanac eszén.

40. perc: Vadkerti ma különösen élvezi a játékot 24-15.

39. perc: Kelecevics sasszézott el a kapuig, a túloldalon Krivokapics nem cifrázta 23-15.

36. perc: Lókodi büntetőjét rúgja ki Marjanac.

Pick-győzelem a Debrecen ellen - KÉPGALÉRIA

35. perc: Gúnya űz gúnyt Marjanacból, Vadkerti beállós pozícióból szerzi a negyedik, lerohanás után az ötödik gólját 22-14.

33. perc: Mezei Róbert után Krivokapics is beköszön 20-13.

33. perc: a második menetben Nenadics számol először rá 19-12.

31. perc: megkezdődött a második félidő, érkezett Ghionea és Krivokapics.

Nem kérdéses, hogy a Pick kettős győzelemmel masírozik a legjobb négy közé. A visszavágó első félidejében többnyire ötletesen játszott a hazai csapat, ugyanakkor védekezésben most kevésbé agresszívak.

30. perc: Rédeié az utolsó szó joga a szakaszban 18-12.

29. perc: a szélsők percei: Gúnya után Vadkerti villan 18-11.

28. perc: Vancsics csipkézi ki a jobb felső sarkot, bravúros 17-10.

Vancsics is jó napot fogott ki

27. perc: tanári betörés, Andjelkovics az elkövető 16-10.

25. perc: Kelecevics büntetői hatásosak, akárcsak Katzirz átlövései, időt kér a Debrecen 15-10.

24. perc: Katzirz kígyózik át a védőfalon 14-9.

23. perc: a beállót is megjátszuk, Stamate szedi össze a labdát 13-9.

22. perc: előbb Gúnya, majd Katzirz szerzi második gólját 12-9.

21. perc: újra a helyes ösvényen Vadkerti és a többiek 11-8.

19. perc: Gúnya találatával két találatra felzárkóznak a vendégek, Matics időt kér, érkezik Andjelkovics 10-8.

17. perc: Lókodit nem sikerül megállítani, Vadkerti a kapufát találja telibe 10-7.

16. perc: Nenadics húzza össze a szemöldökét, erre is van válasza a vendégeknek Lókodi révén 10-6.

15. perc: Mezei Róbert eredményes a szélről, érkezik beállóba Stamate, majd egy újabb vendéggól 9-5.

13. perc: Zubai góljára nehéz jelzőket aggatni, a kapunak háttal állva, estében engedi el a játékszert 9-3.

12. perc: Kelecevics ezúttal sem hibázza el a büntetőt 8-3.

11. perc: megy a bolt, Vancsics vérszemet kapott 8-2.

10. perc: a szélről Vancsics is megdobja a maga gólját, szellemesen játszanak a hazaiak 7-2.

Matics mester ad tanácsokat Laluskának Fotó: Schmidt Andrea
Matics mester ad tanácsokat Laluskának

8. perc: jönnek a nehéztüzérek: Katzirz és Laluska 6-2.

6. perc: Kelecevics hétméteresből szépít, Laluska átlövésből válaszol 4-2.

5. perc: Rédei töri meg a Debrecen némaságát 3-1.

4. perc: Peter Pan, alias Nenadics varázsol 3-0.

2. perc: Laluska a kapusba vágja a büntetőt, Nenadics fineszes 2-0.

1. perc: ragyogó góllal nyitunk, Vadkertit dícsérhetjük 1-0. A Szeged kapujában Marjanac. A támadószekció: Vancsics, Laluska, Nenadics, Zubai, Katzirz és Vadkerti.

17.55 óra: Ahogy Matics mester ígérte Zvizej és Herbert sincs a keretben, ellenben Stamate és Vancsics János ott van a csapatban. Az ellenfélnél is felfedezhetünk ismerős arcot: Amrus József annak idején megfordult Szegeden.

– A kupameccsen azokra a játékosokra is számítok, akik az elmúlt hetekben kevesebb szerepet kaptak, és örömmel töltene el, ha mindenki élne a lehetőséggel – mondta Vladan Matics, a Pick Szeged vezetőedzője. – A veszprémi bajnoki rangadóra gondolva a kisebb sérüléssel bajlódó Herbert Gábor és Luka Zvizej ezúttal kimarad a keretből, akik viszont pályára lépnek, mindent megtesznek majd azért, hogy közönségünk jól szórakozzon.

• 7. xene@freemail.hu 2009. március 12. 16:50
    „Hát az elég gáz lenne, ha már az elődöntőben összefutna a Veszprém és a Szeged. Igaz, ez a 2 kiscsapatnak óriási lehetőség lenne...”
  • 6. balazs88 2009. március 12. 12:22
    „Bárki licitálhat a rendezésre, és az elődöntőben is összekerülhet akármely 2 csapat.”
  • 5. xene@freemail.hu 2009. március 12. 10:10
    „Megvan a 4 csapat, amely a Magyar kupa döntőjébe jutott: FTC, Gyöngyös, Szeged, Veszprém. Kérdés: az elődöntőben összejöhet-e Pick-MKB meccs, vagy kiemelés van, s a döntőben futhat csak összes a 2 nagyágyú??? Másrészt a rendezési jogért ugyanúgy, mint tavaly pályázni kell. Csak a döntőért játszó 4 csapat jelentkezhet rendezőnek, vagy kívülálló is licitálhat (azaz pl. Pécs beszállhat-e rendezési jogért vívott versenybe)???”
  • 4. xene@freemail.hu 2009. március 11. 22:53
    „Kinézetre gondolsz Bélás??? Mert gondolom nem Neked kell, hogy tetsszen, hanem a nőknek. Nem tudom a Leónban hogyan játszott, de visszatérhetne az eredeti lövőformája. Kicsit kevés gólt dob még.....”
  • 3. Bélás 2009. március 11. 22:05
    „Ez a Lala egyre rondább!Undorodom,hánynom kell Tőle!”
  • 2. bojti 2009. március 11. 20:45
    „Olvasom a fenti sorokat,és a felhők között járok!Remélem srácok ez nem a 100% volt,szt majd szombaton Veszprémben.Sok sikert!
    HAJRÁ PICK,HAJRÁ SZEGED!”
  • 1. Atipapa 2009. március 11. 19:25
    „Szép volt! Szombatra sok sikert! Ne úgy menjetek veszprémbe hogy "megpróbáljuk".. hanem hogy megnyerjük! Fő a pozítív gondolkodás.... ;)”

Győr - Szeviép-Szeged 68-80

A Szeviép-Szeged női kosárlabdacsapata a szezon során negyedszer is jobbnak bizonyult a Győrnél.… Tovább olvasom