2017. 09. 26. kedd - Jusztina 13°C | 22°C Még több cikk.

Pick Szeged-Debrecen 41-33

Könnyűszerrel győzött a Pick Szeged a Debrecen ellen a férfi kézilabda bajnokság 13. fordulójában. A végig vezető hazaiak a végére kicsit kiengedtek, de így is meglett a közel 10 gólos, 41-33-as győzelem.

Budapest Bank Férfi Kézilabdaliga 13. forduló

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 2500 néző, vezette: Andorka Miklós, Hucker Róbert

PICK SZEGED: Marjanac - Ghionea 6/2, Katzirz 3, Petrea 6, Gyuris 3, Oszmajics 7, Vadkerti 2. Csere: Simon, Zvizej 8/3, Gyuris, Andjelkovics 3, Vancsics 3.  Edző: Vladan Matics.

DEBRECEN:Djordjevics – Gúnya 1, Rédei 9, Frey T. 5/3, Csikós 2, Visnyevszkij 1, Kelecsevics 1, Pálos 4. Csere: Ambrus , Mezei R. 1, Juhász K. 4, Lókodi 3, Farkasovszky 2. Edző: Kovács Mihály.

Kiállítás: 6 ill 8 perc.

Hétméteres: 5/5 ill. 4/3.

60. perc: Juhász talál még be, de Andjelkovicsé az utolsó szó. 41-33.

60. perc: Kelecsevics labdája csúszik ki Marjanac kezéből, majd Andjelkovics tör be.  40-30

59. perc: Zvizej is büntetőzik, ő is bevágja. Pálos válaszol:gólra gól. 39-31.

Zvizej büntetőből és lerohanásból is eredményes volt. Nyolc gólt jegyzett a Debrecen ellen. Fotó: Schmidt Andrea

58.perc:
Andjelkovics hasalt el, de a gól nem ér. Petreáé viszont igen. 38-30.

57. perc: Katzirz is megy pihenni. Frey ismét büntetőből. 37-30.

56. perc: Osmajic alulról talál be Djordjevic kapujába. Frey Tamás büntetőzik sikeresen. 37-29.

55. perc: Katzirz magasodott a Debrecen fölé. Gúnya lövése kipattan.36-28.

54. perc: Pálos iramodott meg. Vladan Matics időt kér. 35-28.

53. perc: Rédeit nem bírják fogni a szegediek, nyolcadik találatát jegyzi. 35-27.

52. perc: Juhász majd Pálos. Osmajic is felébredt. 35-26.

50. perc: Rédei átlövésből hetedik gólját szerzi. 34-24.

49. perc: Marjanac rúgja ki Juhász lövését. Ghionea ismét bevarrja a hetest. 34-23.

48. perc: Marjanac ismét, de Rédei lövését már nem tudja fogni. 33-23.

46. perc: Ghionea, de most hetesből. 33-22.

45. perc: Vadkerti szerez labdát, majd Ghionea vágja be. Rédei válaszol. 32-22.

44. perc: Katzirz pihen egy kicsit. Lókodi kétszer próbálja átdobni a szegedi falat.

43. perc: Elveszik a labdát a Szegedtől, amivel Juhász indul meg. 31-21.

42. perc: Zvizej egész pályáról lő majdnem gólt, de kapufa. Frey büntetőzik sikeresen. 31-20.

40. perc: Pálos, majd Zvizej ismét. Hetedik gólját szerzi a szélső. 31-19.

40. perc: Marjanac bravúr majd Zvizej szélről. 30-18.

38. perc: Ismét Vancsics. 29-18.

37. perc: Csikós Marjanac lába között lövi be második gólját, majd Mezei is társul. 28-18.

36. perc: Vancsicsnak is megvan a második. 28-15.

35. perc: Zvizej szerez labdát, majd Frey teperi le Osmajicot, ki is megy. Zvizej értékesít egy hetest. 27-15.

34. perc: Katzirz is kezd feltámadni. 26-15.

Andjelkovics kiválóan debütált, védekezésben és támadásban is reagált. csakkúgy mint Katzirz (piros 18)Fotó: Schmidt Andrea
Andjelkovics kiválóan debütált sérülése után, védekezésben és támadásban is jeleskedett. Csakúgy mint Katzirz (piros 18).

33. perc:
Osmajic lövi fejbe a kapust, majd Pálos talál be. 25-15.

32. perc:ANDJELKOVICS! Megvan neki is az első. Majd Farkasinszky válaszol. 25-14.

31. perc: A Mikulás kezdődobása után Osmajic suhintja mellé. Csikós Gyurissal a derekán fordul be. 24-13.

Nem törte össze magát a Pick, játszik a Debrecennel. A vendégek csak futnak az eredmény után. Talán mégse bírják a Pick iramát. A második félidő hasonlóan gólzáporosnak igérkezik.

30. perc: Zvizej lop labdát, majd szétlövi a debreceni hálót. 24-12-vel mennek pihenni a fiúk.

30. perc: Lókodi talált be Marjanac füle mellett. Osmajic beppatintja ötödik találatát is. 23-12.

29. perc: Vancsics ejtése most kimarad.

28. perc: Vancsics szélről repül be, majd Rédei válaszol. 22-11.

27. perc: Lókodi Gergő nem hagyja magát. 21-10. Vladan Matics időt kér.

26.perc: Ismét Zvizej, de most lerohanásból. 21-9.

26. perc: Juhász pihen egy kicsit. Zvizej hetesből növeli az előyt. 20-9.

25. perc: Lókodi Gergőnek is van már egy. 19-9.

24. perc: Rédeinek is megvan a mesterhármas. 19-8.

23. perc: Ismét Petrea, majd Zvizej szökik meg. 19-4.

22. perc: Petrea töri szét a vendég védelmet. 17-7.

20. perc: Rédei duplázott. 16-7.

19. perc: Juhász szerzi a vendégek ötödik gólját. Zvizej is a pályán. 16-5.

18. perc: Marajanac parádézik, majd Katzirz is megszerzi az elsőt. 16-4.

17. perc: Vadkerti robog a szélen. 15-4.

16. perc: Marjanac vetődik a cunder elé, Pálosnak most nem jött be. Gyurisnak viszont igen, ismét betalál a fiatal Pickes. 14-4.

14. perc: Gúnya is betalál, de Gyuris vetődik be, majd Vadkerti is rárak eggyel. 13-3.

13. perc: Ghionea is háromgólos. 10-2.

Gyurist nem kímélték a debreceni védők, de három gólt dobott a fiatal beálló.Fotó:Schmidt Andrea
Gyurist nem kímélték a debreceni védők, de ennek ellenére három gólt dobott a fiatal beálló.
Fotó:Schmidt Andrea

11. perc:
Gyuris Patrik is elereszt egyet, Marjanac hatalmasat véd, ismét. 10-2.

10.perc: Frey labdája kipattan, de Gihonea lövése a kapuban landol. Andjelkovics a páyán.9-2.

9. perc: Osmajic szárnyal, negyedik is megvan. Kovács Mihály időt kér. 7-2.

8. perc: Petreát lökik fel, bosszúból szétszaggatja a vendég kaput. 7-2.

7. perc: Petreának is megvan a második. 6-2.

6. perc: Visnyevszkij szerzi a Debrecen második gólját. 5-2.

5. perc: Osmajic már háromnál jár.5-1.

4. perc: Ghionea is betalál. 4-1.

3. perc: Ismét Osmajic, majd Petrea köszön be. Marjanac hatalmasat véd. 3-1.

2. perc: Osmajic szerzi az első szegedi gólt, de Frey Tamás vlaszol. 1-1.

1. perc: A vendégek kezdték a támadást, de a labda lepattan a falról.

16.40 óra: Már a pályán melegítenek a fiúk. A drukkerek is izzítják a dudákat, bár még igen foghíjasak a lelátók;lassan de biztosan szálingóznak az emberek. A jegyzőkönyvbe Nenad Puljezevics is fel van írva, de a sérült keze miatt biztos, hogy nem játszik a szegedi Superman. A kispadra leült, de a szaktudására csak elméletben számít Vladan Matics.

A Mikulás meghozta a szurkolóknak a legnagyobb ajándékot: a Debrecen elleni bajnoki mérkőzésen végre pályára lép Daniel Andjelkovics.  A Professzor a Plock elleni BL meccsen ütközött egy játékossal, majd négy nappal később a Komló ellen bajnoki mérkőzés előtti átmozgató edzésen szakadt el a combjában az izom. De mára felépült, így ismét pályára lép a Pick-drukkerek egyik legnagyobb kedvence.

Szükség is lesz rá, hiszen a Debrecen bő egy évvel ezelőtt 3 góllal győzött saját otthonában a Pick ellen. De a csapatkapitány, az egykori szegedi Habuczki Tamás mellett Sipos Tibor és Tarnavölgyi is eligazolt a Hajdú-bihari alakulattól, így a mostani Debrecennek csoda kellene, hogy megtréfálja a bajnokság éllovasát. Főleg hazai pályán.

Mindkét együttesnek fontos a mérkőzés, hiszen a Pick négy év után kikapott a Veszprémtől az újszegedi sportcsarnokban, így minden pontra szüksége van. A Debrecen viszont az életben maradásért küzd. Kovács Mihály, a DKSE trénere a Hajndú-Bihar megyei lapnak elmondta, csapata jó formában van, bírni fogja a Szeged iramát, nem lehajtott fejjel érkeznek a Tisza-parti városba. A mester hozzátette, a tisztes vereség bocsánatos bűn a Picktől, hiszen csapatának az elkövetkező négy meccsre kell koncentrálni.

• 2. gyalogkakukk 2008. december 07. 22:52