2017. 02. 19. vasárnap - Zsuzsanna -1°C | 7°C Még több cikk.

Pick Szeged-Dunaferr 28-26

Komolyan megizzadt a Pick Szeged a Dunaferr ellen a Budapest Bank férfi kézilabdaligában. A vendégek az utolsó percben az egyenlítésért támadhattak.

Pick Szeged-Dunaferr 28-26 (16-11)
Szeged, Újszegedi Sportcsarnok, 2000 néző. Vezette: Bonifert, Oláh.

Szeged: Puljezevics – Ghionea 3, Krivokapics 6/1, Andjelkovics 1, Zubai Sz. 4, Osmajics 1, Zvizej 6/1. Csere: Marjanac (kapus), Herbert, Laluska 4, Petrea 1, Katzirz 1, Nenadics 1. Edző: Vladan Matics.

Dunaújváros: Stochl – Törő 2,  Grebenár 6, Kemény, Bajusz 6/3, Nagy K. 2, Miss 2/1. Csere: Mikler (kapus), Bagarics 1, Zubai G. 1, Szalafai 1, Rosta M. 1, Ancsin 2, Sándor 2. Edző: Imre Vilmos.

Kiállítás: 2 ill. 6 perc.
Hétméteres: 4/2 ill. 6/4.

60. perc: ötven másodperce van az Újvárosnak egyenlíteni. Megint nem tudnak gólt lőni, Katzirz hidegvérű a túloldalon 28-26.

59. perc: egyenlítésért támadnak a vendégek, eladják a labdát...

58. perc: egy gólra olvad az előny, Nagy Kornél a tettes 27-26.

56. perc: meleg van a csarnokban. Ancsin fűti tovább a hangulatot. Két gólra a Dunaferr 27-25.

55. perc: Ancsin mutatja meg kivételes lövéstudományát 27-24.

54. perc: munkában a nehéztüzérek, Laluska-Grebenár gólváltás, időt kér a Szeged 27-23.

53. perc:
büntetőből is boldogul Bajusz. Hatodik gólját szerzi 26-22.

Bajusz hatszor zörgette meg a szegedi kaput. Ennek ellenére még mindig kedvenc a Tisza-parti városban. Fotó: Karnok Csaba
Fotó: Karnok Csaba

51. perc:
Zvizej némi gólcsend után 26-21.

48. perc: Törő szemfüles, Laluska tarthatatlan 25-21.

46. perc: Zubai gyűjti be a kipattanót, Nagy Kornél először köszön be 24-20.

45. perc: megint kiengedünk, Sándor Ákos használja ki. Osmajics fúj riadót 23-19.

44. perc: Szalafai az első góljának örülhet 22-18.

43. perc: már Zvizej is ötnél jár, időt kérnek a vendégek 22-17.

41. perc: tovább nyomul a Szeged, most Ghionea aktív. A túloldalon Bagarics az első gólját szerzi 21-17.

39. perc: helyreáll a rend: Zvizej is hint egyet a szélről 20-16.

Pick Szeged-Dunaferr 28-26    KÉPGALÉRIA

38. perc:
Nenadics, majd Laluska villan. Bajuszt büntetik két perccel a sípmesterek 19-16.

37. perc: Bajusz avatja fel a Puljezevicset váltó Marjanacot, mint fénykorában. Meleg a pite 17-16.

36. perc: látótávolságban a Dunaferr. Bajusz bosszantja egykori csapattársait 17-15.

35. perc: Grebenár az ötödik gólját szerzi emberelőnyben, Nenadicsot zavarták ki a játékvezetők 17-14.

33. perc: Sándor Ákos beállóból büntet 17-13.

32. perc: Bajusz büntetőjére Zubai válaszol akcióból 17-12.

Ahhoz képest, hogy nincs különösebb tétje a mérkőzésnek egész jól szórakoznak azok, akik jegyet váltottak. Szép dolgokat láthattunk a Szegedtől támadásban, Krivokapics hosszú idő után újra a tőle elvárható szintet hozza és Puljezevics is sokat tett azért, hogy a szünetre magabiztosan vezessen a Pick.

30. perc: Grebenár, Krivokapics gólváltás fér még bele az első játékrészbe 16-11.

29. perc: Laluska forgácsolja szét a kapufát, de befelé pattan a labda. Elzának ajánlja 15-10.

28. perc: Rosta hasal, de még jókor engedi el a labdát. A túloldalon Zvizej színezi túl a büntetőt 14-10.

27. perc: Bajusz pontos a hétméteres vonal mögül 14-9.

26. perc: Zvizej büntetőzik 14-8.

Zvizej góljaira nagy szüksége volt a Picknek. Fotó: Karnok Csaba
Zvizej góljaira nagy szüksége volt a Picknek.

22. perc:
Grebenár testcsele hatásos, Krivokapicsé is az 13-8.

21. perc: Petrea a nehéztüzér 12-7.

20. perc: Puljezevics rúgja ki Miss büntetőjét.

19. perc: Laluska oszt ki egy gólpasszt Missnek, pedig nem csapattársak 11-7.

17. perc: negyedik gólját szerzi Krivokapics, Zvizej is hozzápakol egyet, ez már komoly előny. Időt kér a Dunaferr 11-6.

16. perc: Miss büntetőjével zárkózik az Újváros 9-6.

15. perc: a mi Zubaink is villog, beállóból ejt parádés gólt 9-5.

14. perc: Zubai Gábor pimasz góljára Krivokapics büntetőből válaszolhatna, de elpuskázza 8-5.

12. perc: szélről is megy, Ghionea repül 8-4.

Krivokapics a régi önmagához kezdett hasonlítani. Fotó: Karnok Csaba
Krivokapics a régi önmagához kezdett hasonlítani.

11. perc:
Grebenár klasszikus átlövésgólja után, Krivokapics villan hasonló műfajban 7-4.

10. perc: Törő emberhátrányban bosszantja a publikumot, Zubai riposztozik 6-3.

9. perc: Bajusztól csen labdát Ghionea, majd végigszáguld a pályán 5-2.

6. perc: Törő bukja el a különversenyét Puljezeviccsel, a hálóőr kirugja a büntetőt.

5. perc: kikopott a piros hajfesték, a lövőerő a régi, feltámadt a Pick Sámsonja: Krivokapics 4-2.

4. perc: Bajusz küldte el gyufáért a hazai védőket, pazar 3-2.

3. perc: Grebenár-Zvizej gólváltás 3-1.

2. perc: Krivokapics rafinált büntetőjével kettővel megy a Szeged 2-0.

1. perc: belecsaptunk a lecsóba, Andjelkovics avatja fel Stochl-t 1-0.

A Szeged kapujában Puljezevics. A támadószekció: Ghionea, Krivokapics, Andjelkovics, Zubai, Osmajics, Zvizej.

A Dunaferr ketrecét Stochl védi. Törő, Grebenár, Kemény, Bajusz, Nagy Kornél, Miss a kezdőben.

17 óra: megkezdődik a bemutatás, Bajusz Sándor hatalmas tapsot kap. pedig most ellenfél. Az immáron kétgyermekes családapát, Laluska Balázst is ünneplik.

– Két szempontból jól jön a bajnoki – kezdte a beszélgetést Vladan Matics –, megmutathatjuk a Dunaferrnek, hogy nem lesz esélye a bajnoki elődöntőben ellenünk, illetve jól illeszkedik az mk-négyes döntő előtti felkészülésünkbe ez találkozó. Nincs sérültem, jó a hangulat a csapaton belül, mindenki rendesen dolgozott. Húsvéthétfőn is kettőt edzettünk, gőzerővel készülünk a Final Fourra. A mai bajnokinak a presztízsen kívül nincs tétje, az már biztos, hogy mi az alapszakaszban a második helyen végzünk, míg a vendégek a harmadikok lesznek. Remélem, hogy eredményesen játszunk majd, és néhány kulcsjátékost tudok pihentetni a hétvégére.

Újvárosban a közelmúltban kinevezett tréner, Imre Vilmos is minden játékosára számíthat, visszatér a szegedi közönségkedvenc és példakép, Bajusz Sándor is.

• 14. Jeanie 2009. április 17. 23:34
    „Kacsaboy82!

Itt megtalálod a szektorbeosztást, a második kép a vasárnapra szóló, ahol a szektorok sárga és zöld színűek. Én a 211-es szektorban leszek, csak oda kaptam jegyet... :)”
  • 13. mkblaci81 2009. április 17. 15:31
    „Ajánlom a figyelmetekbe szegedi barátaim:

Vasárnap pedig győzzön a jobb. HAJRÁ MAGYAR KÉZILABDA, HAJRÁ VESZPRÉM!”
  • 12. kacsaboy82 2009. április 17. 13:14
    „Valaki meg tudja nekem mondani, hogy melyik szektorba lesznek a szegediek a vasárnapi meccsen?? mert nem akarok egyedül vagy éppen más szurkolókkal eggyütt ülni!!”
  • 11. pinkfloyd60 2009. április 17. 09:32
    „Ennyire motiválatlan,alibi kézilabdát amit a csapat tavasszal bemutat még nem láttam!Az utobbi 5-6 évben mi voltunk az a csapat aki a legkevesebb golt kapta a bajnokságban,mára ez is a mult!Azt mindig is tudtuk,hogy Veszprémben jobb anyagi kondicio,és menedzselés van.Mi csak akkor tudtunk sikeresek lenni velük szemben,ha ALÁZATTAL,ÉS CSAPATKÉNT KÜZDÖTTÜNK!”
  • 10. szabi-ka 2009. április 16. 14:01
    „Nagyon jól jött ez a kemény meccs! A 40valahány - 10valahány meccsek semmire sem jók! A probléma az, hogy a Fradi el fog ájulni a "nagy" Veszprémtől, Minket a Gyöngyös(élesjózsi) agyon fog verni -na nem az eredményt tekintve-!(Csak ne legyen sérülés) A döntőben bizzunk a semleges pálya és a "semleges bírók" előnyében!”
  • 9. gyukolac 2009. április 16. 09:38
    „Krivo havi 2 milláért meg kellene, hogy haljon a pályán, ehelyett csak támadásban alibizik. Jó a keze, de már olyan kövér, akkora a segge, hogy negyed óra játék után alig kap levegőt.
    A csapat sajnos abszolút motiválatlan, nem látni bennük a tüzet.
    Lalát men értem, hogy nem lehet 9-10 méterről magasra felugorva átlövésekből próbálkozni.
    Oszma is felmegy a plafonig, lőhetne, de leadja. Mindketten erős önbizalom hiányban szenvednek.
    Matke nagyszerű játékos, jó keze van, de mint edző ennél a fiúknál már nem tud pluszt adni.
    Ha már tudni lehet, hoyg megy Puki, akkor én már be se állítanám, mert látszik rajta, hogy nyűg neki már ez az egész.
    Mint mindig, amikor a munkám nem szólít messzebbre, kint vagyok a meccseken és szorítok, de ez nem profi mentalitás, ami látok.

Ennek ellenére: HAJRÁ PICK, a hét végén megmutathatjátok, hogy van még tartalék!!!”
  • 8. Dézi 2009. április 16. 09:05
    „EGYELŐRE CSAK ANNYI, HOGY HAJRÁ A HÉTVÉGÉN !!!!!
    A rossz teljesítményt remélhetőleg "díjazzák" !”
  • 7. matsan 2009. április 16. 06:41
    „Ott voltam láttam a mérkőzést,de ez a teljesítmény nagyon gyenge, kevés lesz a hétvégi MK-hoz. Szurkolok hétvégén, hiszen veletek vagyok. HAJRÁ PICK !!!!”
  • 6. pernyi 2009. április 15. 21:49
    „Hát ezt a meccset nézve, eléggé kétséges, hogy megnyerjük a MK-t hétvégén. A Veszprém a Dunaferr-t hazai pályán kb. 10 góllal verte volna, és ezzel nem a Dunaferr-t kívánom lebecsülni. Szurkolok hétvégén a Szegednek, vasárnap a döntőn élőben is! Hajrá fiúk, adjatok bele apait anyait!!!!”
  • 5. balazs88 2009. április 15. 21:40
    „Nem frankó ez a teljesítmény. Valaki csináljon már valamit ott.... HARJÁ VASÁRNAP”
  • 4. zehn 2009. április 15. 20:38
    „Nem lesz ez így jó fiúk!! Talán az erőnléttel is gondok lehetnek, ha a végére rendszerint kipukkad a csapat.
    Ez a játék semleges pályán még a Gyöngyös ellen is éppen csak elégséges, a Veszprém ellen még tisztes vereséghez is kevés. Persze azért Hajrá Pick! ....de nem vagyok feldobva a mai meccstől.”
  • 3. magyarok 2009. április 15. 20:22
    „Szerintem el kellene gondolkodni a vezetőknek, ennyi pénzből, hogyan hoztak össze ilyen "nagyszerű" csapatot!”
  • 2. Figyelő 2009. április 15. 19:50
    „Ez a játék nagyon kevés lesz a hét végén a Magyar Kupa fináléjában.
    Az újvárosi fiatal Magyar srácok a szakmajához kiválóan értő trénerük irányításával megmutatták, hogy a szegedi nagyképűek mire számíthatnak a bajnoki rájátszásban.

ashmore!
    Krivokapicstól ne szédülj el.
    Időnként nyújt valamit majd elszürkül a többivel együtt.
    Továbbá nagyon vigyázz magára, megy a Celjébe.
    Puljezevics kiégett mint a villanykörte, és problémát csinált magának. Hamarabb bejelentette, hogy megy a Celjébe
    a kelleténél. Azt gondolta, hogy kivásárolják, de nem a Lele meg mondta, hogy mehet.

Az egészről.
    A vezetés óriási célokat tűzött ki a csapat elé, de azt nem vették figyelembe, hogy a játékosok tudása kevés hozzá. El voltak szédülve a Nenadicstól. Azt gondolták, hogy a világ egyik legjobb irányító-átlövője, tévedtek. Ha az lett volna akkor a Barca is kikezeltette volna a sérüléséből.
    Nem a Maticcsal van a baj, a játékosok tudásával, látható volt a németek ellen, hogy hol tartanak.
    Skala meg nem fog jönni. Ismerem, elmondta, hogy jól érzi magát Kecskeméten és egyenlőre nem szándékozik változtatni. Ez az egyik amiért nem jön. A másik, Ő úgy vállal csapat építést és azzal járó eredményt, hogy megmondja neki melyik posztra melyik játékos kell, azt nem vállalja be, hogy kap egy keretet meg egy célt amit nem lehet teljesíteni.”
  • 1. ashmore 2009. április 15. 17:51
    „Külföldön élek kb egy éve, így csak interneten tudom figyelni, mi történik.Krivó a kedvencem, remélem észhez tér, mert sokan írták mostanában , hogy valami van vele.Eddig jó ma.Matic helyett pedig sztem tényleg Skalát kéne visszahívni.Mint ember Matic nagyszerű, de nincs tekintélye a játékosok szemében.Szerintem ez lehet a baj.na meg Puki.Ő jó volt,de ma már a múltjából él?Ez kérdés volt..”