2017. 03. 29. szerda - Auguszta 4°C | 20°C Még több cikk.

Pick Szeged-FTC 34-32

Hihetetlen izgalmakat hozott a Pick Szeged-FTC bajnoki találkozó az újszegedi sportcsarnokban. A könnyűnek igérkező mérkőzést nagy csatában, de végig vezetve 34-32-re hozta a Pick. Ennek ellenére minden dicséretet megérdemelnek a zöld-fehérek.

Pick Szeged-Ferencváros 34-32 (19-12)

Budapest Bank férfi kézilabdaliga, 4. forduló
Újszegedi sportcsarnok, 1000 néző. Vezette: Hargitai, Markó.

Pick Szeged: Marjanac - Ghionea 1, Krivokapics 1, Herbert 1, Oszmajics 2, Katzirz 6, Zvizej11 (2). Csere: Liszkai (kapus), Zubai 5, Simon, Nenadics 5, Kos 2, Vancsics. Edző: Vladan Matics.

Ferencváros:
Perger - Savon 2, Harsányi9 (2), Czina 1, Wieszt Zs. 5, Mazák, Kleis 5. Csere: Tóth (kapus),Sándor 5, Molnár, Kiss, Wieszt K.5 (2), Török. Edző: Kiss György.

Hétméteresből: 3/2 ill. 4/4.

Kiállítások: 10 ill.16 perc.

2. félidő

60. perc:
Kleis simán a szélen, róla elfelejtkeztek. Túlkombinált szegedi támadás közben Wieszt Zsolt szerez labdát, övé az utolsó szó. 34-32.

60. perc: Időt kérnek a vendégek, jöhet az utolsó egy perc. Izgalmakban itt se lesz hiány, az már biztos.

58. perc: Miért is lenne sima vége? Krivokapicsot szórják ki a bírók. Szerencsére gól most nincs.

57. perc: Zvizejben akad fent Savón, a közönségnek nem nagyon tetszik az ajándék-hetes. Főleg akkor nem, amikor Wieszt be is lövi. 34-30.

56. perc: Sándor igyekszik Zvizej után, Molnár és Osmajics karöltve mehetnek a kispadhoz. 33-29.

55. perc: Zvizej duplázik, már számolni is nehéz. 33-28.

Zvizej vezérletével oktatott a Pick Szeged KÉPGALÉRIA
53. perc: Sándor se aprózza el, nyolcnál jár a Fradi játékosa. 31-28.

52. perc: Nem lehet már mit mondani, való igaz, ha Zvizej labdához ér, akkor abból gól is lesz. Megvan a tizedik. 31-27.

50. perc: Kleis se hagyja annyiban a dolgot. 10 perccel a vége előtt Vladan Matics kér időt. 30-26.

49. perc: Krivokapics is megmutatja, mire képes. 30-25.

48. perc: Kleis bombáját rúgja ki Marjanac, Katzirz szárnyal. Török Zsolt és Katzirz is pihenhet. 29-24.

46. perc: Zvizej büntetője kimarad, de a kipattanó az övé, így csak begyötri a neki járó gólt. Wieszt Károly ugyancsak hetesből. 28-24.

45. perc: Kleis 10 méterről suhint Marjanac kapujába. Még a végén izgulhatunk?! 27-23.

44. perc: Harsányi nem akar fáradni. Kos lövését rúgja ki a vendég kapus. 27-22.

43. perc: Kicsit tanácstalanok a játékvezetők, hogy kit is állítottak ki valójában, a kijelző szerint Molnárt, de Sándor érdeklődik, majd megszületett a döntés, hogy Czina és Sándor az áldozat. Zvizejt a kis közjáték se zavarta meg a hetes értékesítésben. 27-21.

41. perc: Wieszt Károlynak nem találja az ellenszerét a Pick. Zubai három ember keze közül szerzi meg a játékszert, majd lő parádés gólt. Néha zavaró, ha pattog a labda. 26-21.

Nagy küzdő: Zubai védekezésben és támadásban is remekelt. Fotó: Frank Yvette
Nagy küzdő: Zubai védekezésben és támadásban is remekelt.
Fotó: Frank Yvette

40. perc: Harsányinak is megvan a kiállítást, Zvizejnek pedig a hetes. Wieszt Zsolt veszi át Harsányitől a gólgyártást. Nenadics a vendég kapis lába között talál be. Kellett már valami parádés gól is. Herbert is feliratkozott akólszerzőkhöz. 25-19.

38. perc: Sándor lövését Marjanac védi be.Iparkodnak a pestiek. 22-18.

37. perc: Wieszt Károly eredményes a négy fős vendég gárdából. 22-17.

36. perc: Czina is begyűjti a kiállítást, Kiss György vezetőedző pedig a sárgáját.

35. perc: Továbbra se elégedettek a bírói ítéletekkel se a játékosok, se a nézők. Herbert kap kétpercet. Marjanacra ma se lehet panasz.

33. perc: Katzirz is ihletett formában. Savón és Zubai is folytatja a gólgyártást.  22-16.

32. perc: Wieszt Károly követi a példát, majd Sándor társul. 20-15.

31. perc: Nenadics hagyja el a labdát, Wieszt Zsolt használja a ki helyzetet, de Krivokapics válasza jön egyből. 20-13.

A biztos vezetés ellenére akad javítanivaló a szegedi játékon. Valad Matics többször az infarktus szélén volt, bár ez akár az egyes bírói ítéleteknek is betudható. A Fradi jól tartja magát, Harsányi egyedül viszi a hátán csapatát, bár a Zvizej vezette Pick gólzápora ellen nem sokat tehetnek a zöld-fehérek.

1. félidő (19-12)

29. perc: Zubai indítását Sándor halássza le, de Zubai szerzi azt vissza. Ghioneáé az utolsó szó. Még egy időtúli vendég szabaddobás, de ez jócskán fölé ment. 19-12.

28. perc: Harsányi torolja meg az előbbi sérelmeket. Zubai fordul be, de csak a felső kapufát találja el. Bár ketten voltak a nyakában. 18-12.

27. perc: Nenadics küzd meg Harsányival a labdáért, a szegedi győzött, de Matics időt kér, így a gólra még várni kell.

26. perc: Savón simán tört be Osmajics és Herbert között. 18-11.

25. perc: Zvizejre nincsenek szavak, minden megmozdulása gólt ér. Marjanacnak képtelenség gólt lőni. 18-10.

24. perc: Harsányi serénykedik, majd Kos töri át a Fradi védelmét. 17-10.

23. perc: Marjanac elkapta a fonalat, Zvizej extázisban, négy gólnál jár már a szegedi szélső. 16-9.

Zvizejt két kézzel se lehetett volna megállítani. Fotó: Frank Yvette
Zvizejt két kézzel se lehetett volna megállítani.

22. perc: Zubai-Kos összjáték. Ez szép volt. Osmajics is igyekszik. 15-9.

21. perc: Marjanac védések sorozata, szerencsénk volt, hiszen a bírók mintha nem is ezt a meccset néznék.

20. perc: Sándor nem hagyja elúszni a Fradi reményeit, tíz méterről egy alsó lövéssel lepi meg marjanacot. Kosnak is megvan az első találat. 13-9.

19. perc: Osmajics mellé is bekerül a strigula. 12-8.

18. perc: Hatalmas átlövés, Katzirz oktatja a technikát. 11-8.

17. perc: Kettőre nő az előny, Nenadics veszi be a vendég kaput. Időt kér az FTC. 10-8.

16. perc: Zvizej szárnyal. Kos is a pályán. 9-8.

15. perc: Nenadics egy tigrisbukfenccel veszi be Perger kapuját. Bőkezűen osztogatják a bírók a sárgákat, most Herbert az áldozat. 8-8.

13. perc: Nem sokat figurázik az FTC, Sándor gyorsan megszerzi második találatát. Labdát veszt a Pick, Kleis használja a lehtőséget. 7-8.

12. perc: Katzirz szerez labdát, majd Zvizej rohanja le a fél vendég csapatot. 7-6.

11. perc: Harsányi nem bír magával, Simon se tudta szabályosan megállítani. Nenadics a pályán, gyorsan be is mutatkozik egy góllal. 6-6.

9. perc: Egy elszórakozott támadást könyörtelenül bünteti Weiszt Zsolt, de Lele javít. 5-5.

8. perc: Csak beindul a motor, Katzirz ismét, de Harsányi is jó erőben van. 4-4.

Katzirznak nem okozott gondot az előtte tornyolsuló vendég védelem. Fotó: Frank Yvette
Katzirznak nem okozott gondot az előtte tornyolsuló vendég védelem.

7. perc: Zvizej se akar kimaradni a jóból, egy ejtéssel veszi be Perger kapuját. 3-3.

6. perc: Czina a semmiből tűnt elő, meg is lepte a szegedi védelmet. 2-3.

5. perc:
Sándor Roland egyenlít, nem hagyja magát a Fradi. 2-2.

3. perc: Kleis vágja telibe a szegedi kapust, majd Katzirz Pergert. Pár másodperc múlva javítja a hibát. Vezet a Szeged. 2-1.

2. perc: Krivokapics adja el a labdát, de Ghionea szerzi azt vissza. Zubai repült át a falon, megvan az egyenlítés. Mazák pihenhet. 1-1.

1. perc: 20 másodperc elég volt Savónnak, hogy felavassa Marjanacot. Már harsog a Hajrá Szeged! 0-1.

16.40: Lázasan folyik a melegítés, a Pick Szeged piros, az FTC fehér mezben. Lassan, de biztosan szálingóznak az emberek, bár tény, nem ma fog megdölni a nézőcsúcs. De azt már bizonyították a szegedi kézilabda drukkerek, hogy pár százan is tudnak kézilabdameccshez való hangulatot teremteni.

Könnyűnek igérkező mérkőzés előtt áll ma a Pick Szeged csapata. Az FTC-tlátják ma vendégül Maticsék, akik 19 évvel ezelőtt voltak utoljára NB I-esek.

A Fradi két vereséggel kezdte az idényt, míg a Pick három kötelező győzelemmel. Andjelkovicson kívül mindenki egészséges a hazaiaknál.

A meccs előtt, 15.30-tól az újszegedi sportcsarnok pénztárában már megvásárolhatók az idei Bajnokok Ligája-mérkőzésre kibocsátott bérletek.

• 19. Yossarian 2009. szeptember 13. 16:23
    „Giselle, Maticsnál jobb edzőt, vagy ezret lehetne sorolni, (meg rosszabbat is) de az a baj, hogy Matkét tudja csak megfizetni Pick. és ez a szomorú. és az sem biztos, hogy Matics annyira rossz szakember. de az igen, hogy a pickes játékosokkal nem bír. nem képes munkára fogni őket.”
  • 18. pinkfloyd60 2009. szeptember 13. 11:53
    „Hello! Giselle azért mert valaki nem toja a tojást még érzi ha záp! Én 1992-2007ig rendszeresen lejártam a hazai meccsekre, amig jo csapata volt a Szolnoknak, Kiskörösnek, D-Ujvárosnnak, ezen mecsekre idegenbe is rendszeresen elugrottunk kocsival. Ez a 15- év alatt 12-idegenbeli nemzetközi meccsen is voltam. A fönököm már a fejét fogta,mikor szabadságot kértem a meccsek miatt. Ha ennyire nagy meccsre járo vagy valoszinü,hogy látásbol ismerjük egymást. Ezen emberkék 8-10-en ebből szinte már senki sem jár ki, és ez azért jelzés értékű!!!”
  • 17. Giselle 2009. szeptember 13. 11:44
    „Szerintem nincs senki, aki elégedett a tegnapi meccsel, még én sem. Kivétel ez alól az első félidő utolsó 10 perce, akkor bárki bármit mond, szépen játszottak a fiúk.
    Az edzőkérdés pedig sokkal komolyabb téma. Nem hiszem, hogy van beleszólásunk... Ha TUTI, tudsz Maticsnál "tutibb" edzőt, szerintem oszd meg a vezetőséggel! Mert nem azért nem hoztak ide mást, mert nincs, hanem mert nem vállalta senki (=nem tudják, vagy nem akarják megfizetni). És nem a rokonom:)”
  • 16. TUTI 2009. szeptember 13. 11:14
    „Gisella. mar bocs, de ha Te a tegnapi meccs utan elégedett vagy...ako gondolom Matics rokona vagy!
    Hm, én megértem elfogultsagod! Sok hasonló közös sikert kivanok nektek!”
  • 15. Yossarian 2009. szeptember 13. 11:05
    „de megkérdezném P:L:-t, meg L.A.-t, hogy hol is van az TOP-12-be tartozó csapat, amely felveszi a versenyt európa legjobb gárdáival???
    hol is vannak azok a szép igéretek, amiket tőlük hallottunk?”
  • 14. Szodabikarbona18 2009. szeptember 13. 10:07
    „5 perccel a vége elött 5 gollal vezettünk,mi volt ebben hihetetlen izgalmas?”
  • 13. szurkolo1000 2009. szeptember 13. 09:49
    „Sajnos szép lassan araszolunk a végzetünk felé. De tegyük a kezünket a szívünkre, ez várható volt. A tavalyi évben sem túl acélos csapatunk gyengült, igaz a bajkeverő kapus távozott, de a csapatmorál semmit sem változott, az edző ugyanaz a személy, aki már bedobta a törölközőt, aztán jobb (jó) edző hiányában csak maradt még néhány hónapig, az első komolyabb, megalázó BL vereségekig.

Ez a sport sem működik pénz nélkül, márpedig pénzügyileg is jelentős a visszalépés. A főszponzor fokozatosan csökkenti és a jövőben még tovább fogja csökkenteni a támogatás mértékét, a végén pedig a bennmaradás lesz már csak a cél. Na nem a BL-ben, hanem a hazai NB I-ben való bennmaradás.

A védekezés színvonala és Laluska távozása között látszik valamilyen összefüggés ...”
  • 12. Buksi 2009. szeptember 13. 09:30
    „Bocs Giselle , igazad van de sztem. mindenki megértette a lényegett!
    Ha már a bajnokság elején ilyen a "csapat" akkor mit várjunk a későbiekben?

Ez egy vicccccccc csapat !!!

Hajrá szurkolói bojkott !!!!”
  • 11. Giselle 2009. szeptember 13. 08:30
    „Látom, megint sok okos hozzászólás születik... Főleg azoktól, akik max TV-ben láttak kézilabda meccset és a Cora-ban a sportosztályon fogtak kézilabdát...

De az tény, hogy sok a kapott 32 gól.

És Buksi, az NB I/B, de valahol igazad lehet...”
  • 10. TUTI 2009. szeptember 13. 08:28
    „VTV kozvetites szerint a meccsvegen moral, lekesedes nelkuli, szethulott csapat
    kabare-jellegu meccshajrat mutatott egy lelkes es motivalt csapat ellen. PEter Pan kb 4 golpasszt adott a Fradinak! Hmmm...nyilvan osszeszokatlansag es egyeb okokbol kifolyolag...”
  • 9. gacsi 2009. szeptember 13. 07:45
    „Ha a gólok harmadát egy játékos dobja, nem beszélnék csapatról! Bár a meccset nem láttam, de "közte nyolcból" marad kettő, ez már női meccs jellegű...”

• 7. TUTI 2009. szeptember 12. 21:15
    „Ezt sokan vizionálták, minél távolabb leszunk a Kovacs Péter érátol, annál gyengébb lesz a védekezés!
    Ez swtimmt, sajnos! HAJRA PICK SZEGED! MAGYAROK!”
  • 6. angelamelony 2009. szeptember 12. 20:13
    „ezer ember ezeöccá pénzé...hát öö izé...asszem kicsit sok volt érte...azthiszem az öt évvel ezelőtti Pick Szegedért nem sajnáltam volna...de most mintha a fogam húzták volna...de ettől függetlenül Hajrá Pick Szeged:)”
  • 5. Gollam 2009. szeptember 12. 19:59
    „fügepálinka!
    Szombat délután 1000 néző??? Vasárnap az Fk.- Tömörkény foci meccset 350 embörke nézte végig! Nem Bl. résztvevők, "csak" megye kettesek...,igaz a jegy is 200 magyar forint. Viszont azért a pénzért legalább szívvel- lélekkel hajtó játékosokat látni...”
  • 4. fügepálinka 2009. szeptember 12. 19:15
    „Turofánk vol ott ezer "senki" ember!!,,Miről beszél???”
  • 3. Turofánk 2009. szeptember 12. 19:04
    „Felháborító,szégyen!!!!!
    Ezért nem jár senki kézimeccsre.Nincs védekezés szó szerint és kapus sincs.”
  • 2. zehn 2009. szeptember 12. 18:39
    „Bizony hozzá kell szoknunk,hogy már itthon is szoros meccseket fogunk játszani.Idegenben a fradi ellen nehéz lesz.A tavaly még másodosztályban szereplő csapattól harmincat kapni hazai pályán...szóval az nagyon sok.Én még mindig bízom a dobogós helyben.”
  • 1. pinkfloyd60 2009. szeptember 12. 18:25
    „Hello! Már megint sok a kapott gol, elszállt a védekezésünk!!!”

Harmadik a Szeviép

Utolsó mérkőzését 70-57-re elveszítette a Kassa ellen a Szeviép-Szeged női kosárlabdacsapata a… Tovább olvasom