2017. 04. 25. kedd - Márk 6°C | 21°C Még több cikk.

Pick Szeged-Győr 32-20

Továbbra is veretlen a Pick Szeged együttese a Budapest Bank férfi kézilabdaligában. A Matics-banda ezúttal a sereghajtó Győrt intézte el 12 góllal. Matics interjú

Újszegedi sportcsarnok, 1200 néző. Vezette: Baranyi, Szloska.

SZEGED: Puljezevics – Ghionea 6, Laluska 4, Herbert 4, Andjelkovics 2, Katzirz 4, Vadkerti. Csere: Marjanac (kapus), Petrea, Osmajics, Krivokapics 7 (2), Zvizej 1, Vancsics 2, Bjelis. Edző: Vladan Matics.

GYŐR: Hoffmann – Széles 2, Bognár 3, Kányai, Forrai, Struhár 1, Székely 4 (2). Csere: Herjeczki (kapus), Szabó A. 3, Becker, Nagy T. 2, Konkoly 2 (1), Horváth, Kovács Á 3. Edző: Vura József.

Kiállítás: 6, ill. 10 perc.

Hétméteresből: 4/2, ill. 6/3.

Vladan Matics: Simán nyertük a meccset, ám érzem, hogy több van a csapatban. A következőkben sokkal keményebb védekezésre, és kevesebb technikai hibára kell koncentrálni a támadások során.

Vura József: Először is gratulálok a szegedieknek. Azt hiszem, hogy a csapatom nagy odaadással küzdött, próbált helytállni és igyekezett méltó ellenfele lenni a Picknek.

A Pick trénere, Vladan Matics szerint tud jobban is játszani a csapata. Hallgassa meg hanganyagunkat!

60. perc: az utolsó találat Szabó Andrásé 32-20.

60. perc: percekre megállt a tudomány. Egy minutummal a vége előtt időt kér a Szeged. Laluska bevágja 32-19.

Pick Szeged-Győr, KÉPGALÉRIA

55. perc: Zvizej kínaiból 31-19.

54. perc: fiatalság, nem bolondság - látva Vancsics játékát 30-19.

53. perc: Herbert a negyediket, majd az ötödiket számlálja 29-19.

52. perc: már Vancsicsnak is van gólja 27-19.

51. perc: Végre szegedi gól, Krivokapics jegyzi. Kovács Ádám lendületben 26-19.

50. perc: ez sorozatban a harmadik vendég gól, most Kovács Ádám szorgoskodik 25-18.

48. perc: Bognárnak is hallat magáról 25-17.

47. perc: Konkoly Tamás büntetőből 25-16.

45. perc: Ghionea találja meg leghamarabb a helyes ösvényt, Konkoly is rálép 25-15.

42. perc: Krivokapics a keresztlécet forgácsolja büntetőből. A túloldalon Nagy tamás is ezt teszi.

40. perc: ez sem kutya, Herbert beállóból, közte tíz 24-14.

39. perc: Vadkerti sem kíméletes 23-14.

38. perc: becsorgott Bognár lövés, Ghionea akciója kidolgozott figura vége 22-14.

37. perc: Ghionea hibázza el a hétméterest.

36. perc: kézzel együtt Katzirz 21-13.

Katzirznak nincs könnyű dolga a győri védők gyűrűjében Fotó: Schmidt Andrea
Katzirznak nincs könnyű dolga a győri védők gyűrűjében

35. perc: az egyszerűség is lehet gyönyörű, Krivokapics klasszikus átlövésgólja bizonyítja a tételt 20-13.

34. perc: Nagy-alakítás, nem tamáskodhatunk 19-13.

33. perc: gyors támadást fejez be Laluska 19-12.

32. perc: Krivokapics áll a hétmétereshez 18-12.

31. perc: jól kezdi a második félidőt a Győr. Szabó András kapufás gólja 17-12.

Túlságosan nem erőltették meg magukat az első 30 percben a csapatok. A Szeged félgőzzel is pórázon tartja az ETO-t.

30. perc: a játékrész vége flúgos futam, Andjelkovicsot kizavarják, a hétméterest Széles kihagyja.

28. perc: Herbert Gábor lerohanás után pöttyint, időt kér az ETO 17-11.

27. perc: Székely büntetőből veszi be a szegedi kaput 16-11.

24. perc: némi "üzemzavar" után Krivokapics találja meg a kapcsolót, Matics időt kér 16-10.

A kép csalóka: azért ennyire nem volt kemény a meccs

24. perc: megint Széles 15-10.

23. perc: Krivokapics bomba, a sokadik Puljezevics bravúr 15-9.

22. perc: Széles-mosoly 14-9.

21. perc: Szabó András találatára Ghionea válaszol 14-8.

20. perc: a kapufáról vágódik a mezőnybe Széles büntetője. A túloldalon Katzirz nem bonyolítja 13-7.

18. perc: Kovács Ádám viharzik el a balszélen 12-7.

17. perc: most büntetőből, Krivokapics 12-6.

16. perc: Krivokapics feje búbját paskolja meg a padon Vladan Matics 11-6.

14. perc: megvan a tizedik, Laluska ragadtatja tapsra a nézőket, Bognár góljával lopóznak a győriek 10-6.

13. perc. Herbert villog 9-5.

12. perc: Elfelejtettek védekezni a csapatok: Struhár és Andjelkovics gólváltása 8-5.

10. perc: Nagy Tamás a kispadról beszállva hint gólt, jön a menetrendszerű Ghionea válasz 7-4.

9. perc: Katzirzot nem lehet letépni a levegőből, Ghionea is dupláz 6-3.

8. perc: Ghionea is tesz a közösbe, Székely harmadszor 4-3.

8. perc: Székely - földről 3-2.

6. perc: Katzirz is megmutatja magát 3-1.

5. perc: vezet a Szeged, Vadkerti fürgébb, mint a nyúl 2-1.

3. perc: Andjelkovics akcióból egyenlít 1-1.

2. perc: Székely büntetőből a Győrnek szerez vezetést 0-1.

Így fest az ETO kezdője: Hoffmann - Széles, Bognár, Kányai, Forrai, Struhár, Székely.

A Szeged kapujában ezúttal Puljezevics kezd. A támadószekció: Ghionea, Krivokapics, Andjelkovics, Herbert, Katzirz, Vadkerti.

A csapatok felvonultak a bemutatkozáshoz, hamarosan kezdődik a mérkőzés.

Főpróba! A Pick Szeged férfi kézilabdacsapata utolsó bajnoki meccsét játssza a jövő vasárnapi, Plock elleni Bajnokok Ligája-meccs előtt. Az utolsó éles parti következik a lengyelországi megmérettetés előtt.

A Tisza-parti alakulat a főpróbára ennél kellemesebb ellenfelet nem is kaphatott volna. Az idei szezon sereghajtója, a Győr érkezik az újszegedi sportcsarnokba. A kisalföldi gárda eddig nem sok vizet zavart a pontvadászatban, négy bajnokiján négyszer veszített.

Laluska Balázs fejéről már lekerült a turbán Fotó: Schmidt Andrea

A Pick viszont az élen áll. A szurkolók a jelenlegi állást a bajnokság végén is elfogadnák, mert így a nagy rivális, az MKB Veszprém a Szeged mögött kullogna.

Kedden a Mezőkövesd elleni bajnokin (33–23) Puljezevics és Vadkerti kisebb sérülés miatt nem tudott játszani, szerencsére ők rendbejöttek. A török turbánt viselő Laluska Balázs is jól van, így biztos, hogy pályára tud lépni.