2017. 12. 14. csütörtök - Szilárda -1°C | 8°C Még több cikk.

Pick Szeged-Komló 35-23

Könnyű mérkőzésen, a papírformának megfelelően nyert a Pick Szeged csapata a Komló ellen a bajnokság 21. fordulójában. A baranyaiak felett 35-23-as győzelmet arattak a szegediek.

Budapest Bank Férfi Kézilabdaliga 21. forduló

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 2000 néző, vezette: Medve Róbert, Tóth István

PICK SZEGED: Puljezevics - Andjelkovics, Krivokapics 6, Ghionea 5/1, Zubai 1, Petrea 2, Zvizej 3. Csere: Herbert 1, Vadkerti, Osmajics 2, Katzirz 4, Laluska 3, Nenadics 8/1, Marjanac (kapus). Edző: Vladan Matics.

KOMLÓ: Szabó – Bakos 2, Kaplonyi 5, Molnár, Szappanos 5/2, Szabó, Péter Szabó 2, Nagy 3. Csere: Kilvinger 2, Varga,  Mészáros, Ujváry , Oszlár 4. Edző: Papp László

2. félidő

30. perc: Nenadics vetődik a labdért, Ghionea indul, de nincs gól, marad a 35-23.

29. perc: Vadkerti lemarad a labdáról, Oszlár viszont eléri. 35-23.

28. perc: Nenadics szárnyal, már nyolcnál jár. 35-22.

27. perc: Kilvinger lövése a blokkról megy be. Oszlár indul a szélen.34-22.

26. perc: Zvizej lopja el a labdát, Osmajiccsal játszik össze, aki szétlövi a komlói kaput. 34-20.

24. perc: Zvizej-Laluska összjáték, a gólt Laluska jegyzi. Nenadics hetedik találata is bent.34-20.

23. perc: Zubai csen labdát, Kaplonyi kétperc. Nenadics hetesből se ront. 32-20.

Nenadics 8 góljával a mezőny legjobbja volt. Szárnyalt a fiatal irányító. Fotó: Schmidt Andrea
Nenadics 8 góljával a mezőny legjobbja volt. A Komló ellen szárnyalt a fiatal irányító.

22. perc: Molnárt küldik ki pihenni  bírók. Osmajics és Nenadics lövését védi Mészáros.

21. perc: Oszlár ismét, most segített a kapufa. Vladan Matics időt kér. 31-20.

20. perc:Kaplonyi Nenadiccsal és Katzirz-cal a hátán fordul be, utóbbit ápolni kell. 31-19.

19. perc: Oszlár is bemutatkozik, szélről szerzi első gólját. Katzirz átlövésből a negyediket. 31-18.

18. perc: Katzirz ugrik, és ha ezt teszi, akkor az többnyire gól. Most is. Nenadics szerez labdát, megvan a 30. szegedi találat. 30-17.

17. perc: Szappanos már ötnél jár. 28-17.

16. perc: Kaplonyi használja ki az emberelőnyt. A Ghinoea-Vadkerti kínai most kimarad, Mészáros legyökerezett a kapuba. 28-16.

14. perc: Kaplonyi Marjanac hóna alatt talál be. Nenadics szerzi a Pick 650. bajnoki gólját. A közönség tombol. Zubai kap két perc pihenőt. 28-15.

13. perc: Nenadics labdájt Bakos, az övét Laluska szedi le. Zúg a taps, Laluska lövése kapufát ér.

12. perc: Nagy Zoltán kát emberrel a hátán fordul be, és talál be a szegedi kapuba, de Katzirz gyorsan válaszol. 27-14.

11. perc: Laluskának nagyon megy, 2 perc alatt 2 gól. Szappanos lövését fogja Marjanac. Nenadicsnak is megvan a harmadik. 26-13.

12 góllal verte a Pick Szeged a Komlót - KÉPGALÉRIA
10. perc: Elindult a szekér: Laluska vezeti. 24-13.

9. perc: Bakos majd Herbert gólváltás. 23-13.

8. perc: Nenadics góljával megvan a közte tíz. 22-12.

7. perc: Ghionea a büntetőt is biztos kézzel dobja. Katzirz is beköszön. 21-12.

6. perc: Szappanos lövését most elnézte Marjanac, negyedik gólját szerzi a komlóis.

5. perc: Most Vadkerti volt résen. 19-11.

4. perc: Nenadics most becsapta az egész komlói védelmet, az út nyitva előtte, most nem hibázik. 18-11.

3. perc: Nenadics most elmérte. Kaplonyinak megvan a második. 17-11.

2. perc: Laluska kapufára bombázza a labdát, a kipattanó Ghionea kezében, aki nem hibázik. Péter Szabó válaszol. 17-10.

1. perc: Kilvinger avatta fel Marjanacot a szegedi kapuban. 16-9.

A 4+2-es szegedi védekezés ellen eddig tehetetlenek a komlóiak. A hazaiak biztos vezetése és győzelme nem kérdéses, a figurázásokra is van lehetősége a játékosoknak.

1. félidő

30. perc: Petrea elkapta a fonalat. 16-8. Még egy időntúli szabaddobás Szappanostól, de elakad a kétméteres szegedi falban. 8 gólos hazai vezetéssel mennek pihenni a játékosok.

29. perc: Krivokapics feladása után Petra lő hatalmas gólt kilenc méterről. 15-8.

28. perc: A Ghionea-Zvizej kínaija most kimarad, de így is tapsot ér.

27. perc: Most elaludtak a szegedi védők, Nagy beállóból eredményes. 14-8.

26. perc: Szappanos hetesből szerzi harmadik gólját. Krivokapics már hatnl jár. 14-7.

25. perc: Emberhátrányban támadunk, de Andjelkovics bombája kapufát ér.

Ghionea ma ismét remekelt, lövéseivel elszórakoztatta a szegedi közönséget. Fotó: Schmidt Andrea
Ghionea ma ismét remekelt, lövéseivel elszórakoztatta a szegedi közönséget.

24. perc: Osmajics indít, Ghionea fejezi be. 13-6.

22. perc: Ghionea második gólja is megvan. 12-6.

21. perc: Nagy Zoltánbeállóból eredményes. 11-6.

19. perc:Szabó Zoltán és Kaplony talál most be Puljezevcsnek. Szól a Szeged, Szeged. Jogos, Krivokapics kínaiból szerzi ötödik találatát. 11-5.

18. perc: Osmajics elől inkább félreálltak a védők, nem merték megtartani a berepülő szegedit. 10-3.

17. perc: Krivokapics lövését nem is látta Szabó, tétlenül állt a helyzet előtt, hogy negyedik gólját lőtte neki a szegedi kedvenc. 9-3.

16. perc: Bakosnak is megvan az első, szélről volt eredményes a fiatal játékos. Krivokapics átlövésből válaszol. 8-3.

15. perc: Zvizej most javítja a hibát, lerohanásból szeri harmadik gólját. 7-2.

14. perc: Zubai ismét hetest harcol ki, de Zvizej lövését is fogja Szabó. Nem adja olyan olcsón magát, hogy csak úgy a lábaközött lövöldözzenek.

13. perc: Péter Szabó Dávidot most egyedül hagyta Ghionea, simán lőtte el a játékszert Puljezevics mellett. 6-2.

12. perc: Elveszik a vendégektől a labdát, de nincs gyors szegedi támadás. Petrea lövését fogja Szabó.

11. perc: Zubait most nem fogták a védők, ő is beköszön Szabónak. 6-1. Időt kérnek a komlóiak.

9. perc: Szappanos volt résen, de biztosan védte a rövid sarkot a szegedi Superman. Kriokapicsnak is megvan a második gólja. 5-1.

7. perc: Elveszik a bírók a labdát a Komlótól, gyors szegedi indítás után Zvizej szerzi második találatát. 4-1.

Zubait nem kímélték a komlóiak. Fotó: Schmidt Andrea
Zubait nem kímélték a komlóiak.

6. perc: Puljezevicsnél a labda, Szabó megint kint tíz méternél, de hosszú, nincs újabb szerencsés gól.

5. perc: Pontatlan bejátszás a komlóiaknál, Ghionea indul, majd hatalmas gól lő Szabónak. 3-1.

4. perc: Szabó kint, Zvizej szökik meg a szélen és lő az üres kapuba. 2-1.

3. perc: Zubait döntik le a védők, hazai hetes. Krivokapics lövését védi Szabó. 1-1.

2. perc: Kaplonyi szabaddobását biztosan hárítja Puljezevics. Molnárt Zubai dönti be, hetest kapnak a vendégek. Szappanos egyenlít. 1-1.

1. perc: A hazaiak kezdik a mérkőzést, Krivokapics felugrása után meg is van a vezetés. 1-0.

17.45:  Már a pályán melegítenek a fiúk. A drukkerek is izzítják a dudákat, bár még igen foghíjasak a lelátók; lassan de biztosan érkeznek a szurkolók. Dragan Marjanacot is nevezte Vladan Matics, bár a nemrég elszenvedett agyrázkódása miatt kérdéses, mennyi lehetőséget fog kapni a fiatal kapus.

Nem lesz nehéz dolga a Pick Szeged kézilbadásainak, ugyanis a bajnokság 21. fordulójában a 13. helyen álló Komló együttesét látják vendégül ma este hat órától az újszegedi sportcsarnokban.
A csapatból a kézsérüléssel bajlódó Vancsics János és Gyuris Patrik fog hiányozni, a többiek bevetésre készen állnak.

Dubrovina a képen

Szerdai számunkban a Szeviép-Szeged–Szekszárd női kosárlabda bajnoki mérkőzés tudósításában… Tovább olvasom