2017. 09. 25. hétfő - Eufrozina, Kende 8°C | 19°C Még több cikk.

Pick Szeged-Mezőkövesd 33-23

Akárcsak három hete ismét 10 góllal győzte le bajnoki mérkőzésen a Pick Szeged a Mezőkövesd gárdáját, ezúttal az újszegedi sportcsarnokban. Interjúkkal
Pick Szeged-Mezőkövesd 33-23 (14-10)
Újszegedi sportcsarnok, 1100 néző. Vezette: Szegedi, Unyatinszki.

Szeged: Marjanac – Ghionea 4, Laluska 2, Herbert 3, Andjelkovics 4, Katzirz 7, Zvizej 5. Csere: Petrea 1, Osmajics 1, Krivokapics 4, Vancsics 2. Edző: Vladan Matics.

Mezőkövesd: Szabó P. – Juhász Z. 3, Bajorhegyi 1, Rácz, Molnár 2, Padla, Fülöp 4: Csere: Tóth K. (kapus), Papics, Bécsi 2, Milicsevics 1, Fekete L. 8, Rosta I. 2, Koscsó. Játékos-edző: Rosta István.

Kiállítás: 8, ill. 14 perc.

Hétméteresből: -/-, ill. 2/0.

Biztosan nyert a Szeged a Mezőkövesd ellen és szerencsére Laluska Balázs sérülése sem "komoly". Ellenben fájhatott: két öltéssel kellett összevarrni a fejbőrét.

A Pick trénere, Vladan Matics így értékelt a mérkőzés után. Hallgassa meg hanganyagunkat!

A Mezőkövesd játékos-edzője, az egykori szegedi kedvenc, Rosta István saját csapata mellett a Pick Szegedről is elmondta a véleményét. Hallgassa meg hanganyagunkat!

60. perc: Vancsicsé az utolsó gól, csak meglett a közte tíz 33-23.

59. perc: Zvizej gólját nem lehet tanítani, a háta mögül engedi el a labdát 32-23.

58. perc: Krivokapics töri meg a gólcsendet. Időt kér Rosta István 31-23.

55. perc: Bécsi dühös 30-23.

54. perc: megy a szekér, Zvizej akciózik lerohanás után 30-22.

53. perc: Juhász gólja is kitehető az ablakba, Krivokapicsé fineszes 29-22.

52. perc: elemi erejű Krivokapics bomba 28-21.

51. perc: a Ghioneát váltó Vancsics lövi be a ziccert 27-21.

50. perc: Katzirz vonja össze a szemöldökét 26-21.

Sérülése ellenére volt spiritusz Katzirzban

49. perc: kilenccel is vezettünk, most csak néggyel. Fekete kettős emberhátrányban is betalál 25-21.

47. perc: Feketének ez a hetedik, időt kér a Szeged 25-20.

46. perc: Marjanac lába lukas, Fekete veszi észre 25-19.

46. perc: Rosta a kapunak háttal állva varázsol 25-18.

45. perc: Ghionea tanítja kínaira az ellent 25-17.

43. perc: Fekete a vendégek legjobbja, majd Juhász is eredményes 24-17

42. perc: Molnár Ferenc ír újabb fejezetet, Katzirz a kispadon bosszankodhat, kiállítják. Petreát az emberhátrány sem zavarja 24-15.

41. perc: elfelejt védekezni a vendégcsapat, Osmajics nem ütközik ellenállásba 23-14.

40. perc: remek figura a beállósra, Herbert gyüjti be a tapsot 22-14.

Herbert ezúttal támadásban is jeleskedett

39. perc: Katzirz nagyon belejön, mint kés a vajon megy át a védelmen 21-14.

38. perc: Fülöp ügyes góljára, Katzirznak van szava 20-14.

36. perc: Katzirz góljára a játékos-edző, Rosta István felel 19-13.

34. perc: remek kontra után Laluska beállóban csillogtatja képességeit. Védekezésnél a szeméhez kap, le kell cserélni 18-12.

33. perc: némi zavar, Bécsi használja ki. A túloldalon Krivokapics elemében, ez az első találata az átlövőnek 17-12.

32. perc: Fekete-Katzirz gólváltás 16-11.

31. perc: Andjelkovicsra nem lehet panasz 15-10.

Remekül kezdett a Szeged, Marjanac majd 10 percen keresztül nem kapott gólt, miközben Zvizej és Andjelkovics is ficánkolt. A kezdeti lendület után visszavett a Pick, így felbátorodtak a lelkes vendégek, akik nem hagyták ellépni Katzirzékat. Az előny így is megnyugtató, a játék ugyanakkor - akárcsak a korábbi meccseken - most sem gördülékeny.

30. perc: Matics időt kér. Ghionea fejezi be az akciót 14-10.

28. perc: Molnár Ferenc mesélhet majd otthon erről a gólról 13-10.

28. perc: Fekete elhajlásos gólja szemet gyönyörködtető, Herbert beállós találata nem kevésbé 13-9.

26. perc: Bajorhegyi a harmadik kétperces büntetését gyűjti be, máris mehet zuhanyozni. Andjelkovics spiccen 12-8.

26. perc: most az ellen balszéle aktív, Juhász góljával lopakodik a Mezőkövesd 11-8.

26. perc: Laluska nem tudja visszahúzni Bajorhegyit, ráadásul két perces kiállítást kap 11-7.

24. perc: újabb átlövés, most Katzirz ellenállhatatlan 11-6.

24. perc: Fülöp a szélről veszi be a szegedi kaput 10-6.

23. perc: Bécsi büntetőjét fogja Marjanac.

Puljezevics az első félidőben nem kelt fel a kispadról, Marjanac kitünően helyettesíti Fotó: Schmidt Andrea

22. perc: emberhátrányból Ghionea szerez újabb gólt 10-5, időt kér a Mezőkövesd 10-5.

22. perc: Fülöp góljára Zvizej válaszol 9-5.

20. perc: most Ghionea a Pick motorja 8-4.

17. perc: Andjelkovics találatára Milicevic válaszol 7-4.

17. perc: végre átlövésgól, Laluska a tettes 6-3.

14. perc: Fülöp szélről eredményes 5-3.

12. perc: Herbert labdája a kapus lába alatt talál utat, Bajorhegyi második kiállítása 5-2.

10. perc: Fekete belejön, Fekete-levest kanalazgat Marjanac 4-2.

9. perc: Feketének büntetőből sem megy, majd lerohanás után javít 4-1.

6. perc: még mindig nincs mezőkövesdi gól, ellenben Andjelkovics a negyedik Pick találatot szerzi 4-0.

5. perc: Zvizej kopírozza le az előbbi mutatványt 3-0.

3. perc: Zvizej szélsőgólja is tetszetős 2-0.

2. perc: az első kivédekezett vendégakció után Katzirz köszön be 1-0.

A Szeged a Marjanac - Ghionea, Laluska, Herbert, Katzirz, Andjelkovics, Zvizej csapattal kezd. A vendégeknél Szabó Péter a kapuban. A támadószekció: Juhász, Bajorhegyi, Rácz, Molnár, Padla, Fülöp.

A sérüléssel bajlódó Krivokapics Milorad és Katzirz Dávid is a többiekkel melegített, mindkettőjüket bevetheti a találkozón Vladan Matics. A műtött Julian Stamate az első rehabilitációs héten van túl, óvatosan már mozoghat az erdzéseken - mondta el Szabó doktor, a csapat orvosa.

Alig három hete már megmérkőzött egymással a két csapat, a tavaszi fordulókból előrehozott mérkőzésen 32-22-re nyert a Pick Szeged a Mezőkövesd vendégeként. Akkor a bajnoki ezüstérmesnél a 7 gólig jutó Ghionea, míg Rosta István csapatában a szintén 7 gólos Fekete jeleskedett.

A Pick trénere, Vladan Matics így értékelt a szeptember 6-i ütközet után. Hallgassa meg hanganyagunkat!

Katzirz Dávid jó játékkal és öt góllal segítette Pick Szeged csapatát a győzelemhez Mezőkövesden. Hallgassa meg hanganyagunkat!

A két együttes közötti erőviszonyokat jól jelzi, hogy amíg a Pick még veretlen a bajnokságban, addig a Mezőkövesd éppen a legutóbbi fordulóban gyűjtötte be az első pontját. Óriási meglepetésre 28-28-as döntetlent játszottak a Debrecen vendégeként. Nem véletlenül emelte ki a találkozó után a borsodi gárda trénere, Rosta István hogy a legszegényebb költségvetésű csapat szerzett pontot a cívisvárosban. Majd a takarítótól kezdve az elnökig mindenkinek megköszönte a sikert.

– Az elmúlt fordulóban a Debrecenben elért döntetlenünk nagyon jót tett a csapatnak – tekintett vissza Rosta István, az MKC játékos-edzője. – Már az előző találkozókon is éreztük, hogy nem vagyunk rosszak, és a játékosok fogadkoztak, hogy idegenben is megpróbálunk pontot szerezni. Ennek szellemében kezdtünk, és a teljesítményünk minden várakozást felülmúlt. Sok időnk nem maradt az ünneplésre, hiszen máris itt a következő feladat. A sorsolás szeszélye folytán másodszor találkozunk a magyar mezőny egyik legerősebb alakulatával, a Szegeddel. A célunk ugyanaz, ami az első összecsapásunkon volt, azaz a tisztes helytállás, mindent megtenni a pályán, ami az erőnkből telik. Igazából már most a vasárnapi, Kecskemét elleni rangadóra is figyelünk fél szemmel, ennek egyik állomása lesz a szegedi fellépésünk - mondta a szakember.

A Pick Szeged alig három hete 10 góllal nyert Mezőkövesden Fotó: boon.hu
A Pick Szeged alig három hete 10 góllal nyert Mezőkövesden
Fotó: boon.hu

A két együttes szeptember 6-i mérkőzése előtt Rosta István így mutatta be csapatát:

Tóth Koppány: a Veszprémtől érkezett, a junior válogatott első számú kapusa.

Juhász Zoltán: jobbszélső, nagyon nagy tehetség, aki a klubjaiban eddig kevés lehetőséget kapott. Sokat várok tőle.

Fekete László: őt nem kell bemutatni, azt hiszem. Mint az egyik legidősebb játékostól, sokat várok tőle a pályán kívül is. A csapatkapitányi választáson természetesen esélyes.

Bajorhegyi Ádám: eddig jobbára védekezett, s most ő lesz a védekezés oszlopa, de több szerepe lesz majd a támadásokban.

Rácz Róbert: irányító, tehetséges, szép reményekkel indult a sportpályafutása a Dunaferrben. Utána nem úgy sikerült, mint ahogy kellett volna, legutóbb Nyíregyházán játszott, nálunk új lehetőséget kap. Igazi karmester, ő lesz a pályán a jobb kezem.

Padla József: Ózdról jön vissza Kövesdre. Jó fizikummal rendelkezik, neki hatalmas lehetőség az NB I. A jobbátlövő poszton jelenleg ő az egyedüli játékos. Sokat kell fejlődnie technikailag, fizikailag föl kell vennie az első osztály iramát.

Petar Papics: az NB I. egyik legjobb jobbszélsője. Örülök neki, hogy minket választott, hatalmas sportember.

Fülöp Péter: örülök neki, hogy maradt. Petarral megoldják a jobbszélt, ez a legbiztosabb poszt a csapatban. Egyénileg, technikailag fejlődnie kell.
Igor Milicsevics: beállós, sikerként könyvelem el, hogy hozzánk igazol. Megfordult Békésen, Győrben, legutóbb pedig Százhalombattán. Jó szemléletű játékos, aki jól tud magyarul. Szeretne itt játszani, a klub vezetésével még meg kell állapodnia. Nyereség védekezésben és támadásban is.

Molnár Ferenc: beálló pozícióban, s balszélsőként számítok rá. Örülök, hogy maradt Kövesden. Hozzáállásával és játékával is sokat tesz hozzá az eredményhez.

Az ifisták közül Boda, Nyeste, Koscsó, Zele és Nyitrai csatlakozik a felnőtt kerethez, teljes jogú csapattagok, részt vesznek a napi munkában, s játszanak mérkőzéseken is. Sokat kell majd fejlődniük, de segítenek majd a játékban.