2017. 12. 15. péntek - Valér 6°C | 13°C Még több cikk.

Pick Szeged-Mezőkövesd: sebességkülönbség

A Pick Szeged együttese magabiztos, 15 gólos győzelmet aratott a Mezőkövesd elleni hazai bajnokin. Hosszú sérülés után a Tisza-parti együttesben pályára lépett Mikler Roland és Dusan Beocsanin.
Pick Szeged–Mezőkövesd 42-27 (18-11)
Budapest Bank férfi kézilabdaliga, Újszegedi Sportcsarnok, 700 néző. Vezeti: Kisfalvi István, Péli Sándor.

Pick Szeged: TATAI – Nagy 1, ANCSIN 6, Buday 4 (2), Sulc 3, Zubai 3, VADKERTI 5 Csere: MIKLER, Tóth (kapusok), Czina 1, PRODANOVICS 5, LÉKAI 8, Pribanic 3, Beocsanin 2 (2), Törő. Edző: Skaliczki László.

Mezőkövesd: Pallag – Lezák 2, KORSÓS 9 (4), Gyuris 1, Fekete, Molnár 2, Kupi 3. Csere: Holló (kapus), Rosta M., Nyikes, Bécsi 4 (1), Szabó 2, Németh 1, Barta 3, Gubó. Edző: Rosta István.

Hétméteresek: 4/4, illetve 5/5.

Kiállítások: 12, illetve 6 perc.

55 percig kimondottan jól és eredményesen játszott a Pick Szeged. A közönség – a meccs előtt a bérletesek átvehették az ajándékpólót – remekül szórakozott, Tatai, majd Mikler kapus is jól védett, míg Lékai, Ancsin, Vadkerti és Prodanovics szórta a gólokat. Úgy csenték el a labdákat a szegedi játékosok, mintha muszáj lett volna, a ziccereket pedig rendre értékesítették.

Pick Szeged-Mezőkövesd. Fotó: Schmidt Andrea (galéria)

A félidőben még csak hét volt a különbség (18–11), azonban egy olyan második játékrészt indított a hazai csapat, amely erőt adhat a folytatáshoz. Tíz Pick-találatra egyetlen mezőkövesdi gól érkezett csak. A hazai tábor előbb tízig, majd húszig számolt. Tetemes lett a hazai vezetés. Élvezte mindenki a játékot, Mikler Roland az idényben először állt a kapuba, a válogatott hálóőr jó néhány bravúrt bemutatott. Dusan Beocsanint nagy taps fogadta, majd amikor mindkét hetesét értékesítette, még nagyobb ovációval ünnepelte a publikum. Czina József is megszerezte a Kövesd ellen idei első bajnoki gólját, így egyre jobb lett a hangulat a csarnokban. Az utolsó öt percért nagy kár, ekkor kicsit könnyelművé vált a csapat, így faragott hátrányából a szimpatikus vendégegyüttes, azonban így sem tudta megakadályozni a fölényes Pick Szeged-győzelmet, 42–27.

Skalicki László: – Voltak biztató periódusaink, erre lehet építeni a jövőben. Ma a gyorsindításokból szerzett góljainkkal tudtunk hatékonyan kézilabdázni.

• 3. zehn 2011. szeptember 25. 14:01
    „Gratulálok a nagyarányú győzelemhez. A védekezésre viszont tessék nagyobb hangsúlyt helyezni, mert az nem, megy,hogy kiesőjelölt csapatok ennyi gólt lőjenek egy Pick Szegednek!”
  • 2. ashmore 2011. szeptember 24. 15:14
    „Kb 7-8 perccel a vége előtt 38-18 volt.Aztán leengedett a Pick.MIÉRT?????Jó volt nézni a játékot, de az utsó 5-6 perc csak <moderálva>...verés volt.Tessék legközelebb közé tenni 20-at ahogy a Veszprém szokta.”
  • 1. andreasz 2011. szeptember 24. 10:07