2017. 06. 24. szombat - Iván 19°C | 33°C Még több cikk.

Pick Szeged-Tatabánya 33-22

Kézilabda - A Pick Szeged együttese magabiztosan győzte le a Tatabányát, mégsem lehet elégedett, mert Nenadics és Vadkerti is megsérült a Nordhorn elleni vasárnapi KEK meccs előtt.
Pick Szeged-Tatabánya 33-22 (15-10)
Budapest Bank férfi kézilabdaliga, újszegedi sportcsarnok, 1000 néző. Vezette: Nagy, Túróczy.

Pick Szeged: Puljezevics - Ghionea 7 (1), Krivokapics, Nenadics 2, Zubai 3, Petrea 4, Zvizej 3 (1). Csere: Marjanac (kapus), Oszmajics 3, Laluska 6, Herbert 3, Katzirz 1, Vadkerti 1. Edző: Vladan Matics.

Tatabánya: Szente - Szögi 2, Lele 4 (2), Dénes, Ferenczi, Szavics 3, Halász 4. Csere: Czérna (kapus), Serfel 2, Szöllösi 1, Pető 1, Munkácsi 3, Kanyó 2, Hódi. Edző: Debre Viktor, Marosi László.

Kiállítások: 6, ill. 8. perc.

Hétméteresből: 3/2, ill. 2/2.

60. perc: az i-re a pontot Zvizej teszi fel, ez a vége 33-22.

59. perc: megy mint a gép, Laluska takarítja el az útjába kerülőket. Petreának is tetszik a mutatvány: megismétli. Közte tíz 32-22.

58. perc: büntetőből Zvizej biztos kezű 30-22.

57. perc: Kanyó villan ismét. Azért nem minden papsajt, a szélső harmadik próbálkozását hárítja Marjanac 29-22.

56. perc: Kanyó Ádám is meglövi a maga gólját, Matics rendeli magához a játékosait 29-21.

54. perc: a Pick két legjobbja, Laluska és Ghionea villog ismét 29-20.

52. perc: végre klasszikus átlövés gól: Laluska mutatja be, majd Petrea is megmozgatja Szentét. Időt kérnek a vendégek 27-20.

51. perc: Lele Ákos is rápakol egyet 25-20.

50. perc: két gyors góllal kapaszkodik a Tatabánya 25-19.

48. perc: az üres kapu nem jelent Ghioneának nehézséget 25-17.

47. perc: Osmajics lövés éppen csak becsorog, de ki bánja 24-17.

44. perc: a szélről pontosabb Ghionea 23-17.

42. perc: Ghionea büntetőt ront, Munkácsi lefutja a védelmünket 22-17.

41. perc: a védekezőspecialista Herbert Gábort többet lehetne foglalkoztatni támadásban, szép dolgokra képes 22-16.

40. perc: Herbert most támadásban jeleskedik, Savics másolja le a mutatványt. Nagyobb baj, hogy Vadkerti után Nenadics is megsérül 21-16.

Nenadics megsérült, nem tudta folytatni a játékot

39. perc: visszavett a tempóból a Szeged, Szöllősi iramodhat neg 20-15.

38. perc: Laluska a pofonok tengerében is megtalálja az utat a kapuhoz, Halász is betesz a szákjába egy újabb zsákmányt 20-14.

36. perc: Munkácsi is feliratkozik a gólszerzők közé 19-13.

35. perc: az egyszerűség kifizetődő - véli Laluska Balázs, a túloldalon Szögi is osztja ezt a véleményt 19-12.

33. perc: a talpról lőtt Osmajics gól ténylege pazar, Serfelé kevésbé látványos. de ezt is feljegyzik 18-11.

32. perc: Vadkerti lerohanás góljával folytatódik, a szélső a támadásnál megsérül, le is biceg 17-10.

31. perc: Ghionea hétméteresével kezdődik a második félidő 16-10.

Ha a Pick Szeged valóban ezt a meccset tekinti a főpróbának a Nordhorn elleni KEK-ütközet előtt, akkor komoly bajban lesznek Krivokapicsék. A hazaiakban éppen annyi tűz ég, mint egy sokat megélt prostiban, amikor egy 80 éves kuncsaft jelentkezik a szolgálataira. Ennél egy szimpla bajnokin is több kell, nemhogy egy nemzetközi mérkőzésen.

30. perc: Naná! Osmajics nem hagyja annyiban a dolgot. A zárszó Petőé 15-10.

29. perc: gyors gólváltás a szünet előtt (Herbert és Serfel), lesz itt még valami? 14-9.

27. perc: Szende szundít el, ez is kell Petrea góljához, a túloldalon Halász futja le a védelmet 13-8.

Petrea sem kapta el igazán a fonalat Fotó: Schmidt Andrea
Petrea sem kapta el igazán a fonalat

25. perc: Katzirznak sem volt még gólja, Halásznak egy árva már igen. Most megduplázza 12-7.

24. perc: Petrea is hozzátesz valamit a közöshöz 11-6.

22. perc: megtáltosodtunk, Nenadics is bever egyet, időt kérnek a vendégek 10-6.

21. perc: Ghionea érzi a felelősséget: a pénzükért ki kell szolgálni a szurkolókat 9-6.

21. perc: talán majd most beindulunk, Ghionea rögtönöz 8-6.

19. perc: Laluska nem cifrázza 7-6.

18. perc: Már most követelik a lelátóról: ébresztő! Segíteni fog? Egyelőre nem, Lele büntetőből egyenlít, Matics időt kér 6-6.

16. perc: Halász Máté, majd Lele Ákos tör borsot egykori csapata orra alá 6-5.

15. perc: Savics az első, Zubai a harmadik találatát jegyi a beálló pozícióból 6-3.

Zubai a meccs elején jeleskedett Fotó: Schmidt Andrea
Zubai a meccs elején jeleskedett

14. perc: ez már kézilabda, Ghionea megmozdulása után ismerünk rá a sportágra 5-2.

13. perc: eddig inkább rögbimeccsre hasonlít a találkozó, most Zubai töri át magát a védőfalon. Tácsdán. 4-2.

10. perc: Nenadics álompasszát Zubai szedi össze, hiányzott már a gól, mint egy falat kenyér 3-2.

8. perc: egyelőre a kapusok napja, Szögi Balázs töri meg a gólcsendet. Laluska is megcsinálja a nehezét, de a ziccert Szentébe lövi 2-2.

4. perc: Lele Ákos büntetőből szépít 2-1.

3. perc: beindultunk, Zvizej is robog 2-0.

2. perc: Nenadicsé a meccs első gólja, az irányító talpról suhint Szente kapujába 1-0.

A Pick kezdi a meccset. A kapuban Puljezevics, a mezőnyjátékosok: Ghionea, Krivokapics, Nenadics, Zubai, Petrea és Zvizej.

Pick - Tatabánya (galéra) Fotó: Schmidt Andrea

17. 55 óra: Csupa ismerős arc a Tatabánya együttesében. A három fiatal, Lele Ákos, Ferenczi Botond és Halász Máté mellett a kitűnő egykori válogatott hálóőr, Szente "Szundi" Gábor is szép éveket töltött a Szegednél.

A Tatabánya elleni bajnoki mérkőzésen tart főpróbát ma a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata. Laluskáék a vasárnapi, Nordhorn elleni KEK-csatára hangolnak. A nemzetközi kupában a németek ellen a legjobb négy közé jutás a tét. A Pick szombat hajnalban kel útra, Amszterdamban száll le, autóbusszal érkezik meg Nordhornba, ahol este a meccs helyszínén gyakorol majd.

A csapattal kapcsolatos hír, hogy valamennyi válogatott játékos (Zubai, Vadkerti, Andjelkovics, Marjanac, Zvizej, Oszmajics) egészségesen tért vissza, és Valentin Ghionea bokája is rendbe jött, a gólerős román válogatott szélső pályára lép a Bányász ellen.

• 10. pernyi 2009. március 26. 18:07
    „Egyet értek a hizzászólókkal, ezt nem teheti meg egy portember. Az utóbbi időben egyébként is eléggé fura ennek a két embernek a játékhoz való hozzáállása. A szurkolók nem ezt érdemlik...”
  • 9. pinkfloyd60 2009. március 26. 12:32
    „Köztudott,hogy Puki ,és Krivo is elakarnak igazolni a nyáron.Az én szerény véleményem szerint aki menni akar az mennyen,mert NINCS POTOLHATATLAN EMBER! Elég szomoru,hogy türi a vezetés,hogy mind a kettő kiskirályt játszik,és mind a kettön legalább 20kg felesleg van fejenként! Már most keresni kellene az utodjukat,acélvárosban van is egy kapusjelöltem.Az nem mentség,hogy sokszor vitték a csapatot a hátukon,én sem mehetek oda a fönökömhöz,hogy mátol beleszarok ,mert évekig jol dolgoztam.Másnap már nem kellene menem a munkahelyemre!30-éve lejárok a szeged meccseire,játszottak itt -100-150- szoros válogatottak,de senkit nem láttam, hogy leköpje az elenfelét!”
  • 8. erdfer 2009. március 26. 09:43
    „Régebben olvashattuk Puki nyilatkozatát, amiben az volt, hogy neki voltak elképzelései, amikben nem volt partner a csapat vezetősége, ezért ő durcás lett, és lemondott a csapatkapitányi tisztről. Tény: Puki az elmúlt években nagyon sokszor a hátán vitte a csapatot és méltán kapta meg a csapatkapitányi tisztet. Valóban igaz lehet, hogy az ő mentalitása, győzni akarása sokszor nagyobb volt, mint a többieké, és most betelt a pohár. Ez tényleg nagyon fárasztó és idegőrlő lehet! Ebből a szempontból megértem. De akkor is ő profi sportoló, először magában kellene keresni a hibákat. Szinte minden bekapott gól után a védőket szidta, mintha ő olyan tökéletes volna. Szidták-e valamikor is a társai, mert nem védett ki egy hetest vagy egy ziccert? Szerintem sohasem. Mindegy, nem akarom bántani, csak iszonyatosan csalódtam benne, mint emberben......
    Mit tudtok Stamatéról?”
  • 7. hableány 2009. március 26. 06:36
    „Nincs az a játékos, aki megteheti, hogy leköpi az ellenfelet még ha Puljezevicsnek is hívják. Egyébként meg az is érdekes, hogy Puljezevics és Krivókapics akkor cseréli le, vagy be magát amikor akarják. A baj az, hogy ezt megtehetik. Kicsit úgy érzem, hogy morális "válság" van a csapaton belül és ez baj. "Sztárjaink" kicsit önteltek lettek. Lehet, hogy tévedek, de szerintem nem nagyon. Ezekre a jelekre reagálni kell. A csapat nagy része korrekt becsületes játékos akik minden elismerést megérdemelne. Zvizej, Ghionea, Laluska, Vadkerti, Katzirz, Petrea, Herbert, Andjelkovics, Marjanac, Vancsics, Zubai ez az oldal. A többiek is nagyon jó játékosok, de valami mostanában nem stimmel velük. "Durcásak" lettek valamiért.”
  • 6. xene@freemail.hu 2009. március 25. 23:18
    „Aha..hát ez elég nagy probléma...mert ha most hülyül be egy kapussal (Marjanac csere nélkül) nem fogunk sokat érni...”
  • 5. balazs88 2009. március 25. 22:28
    „Csak hogy mindenki értse miről is van szó: Puljezevics a meccs elején két percet kapott, miután Lele Ákos szélről beugorva mellbe dobta, majd ezt a kapus egy köpéssel viszonozta. Sejthető, hogy melyik Lelének szólt ez... Ráadásul addig sem nyújtott valami nagy teljesítményt, a helyére bejövő Marjanac viszont fogott mint a festék, de a két perc letelte után Puki vissza csere... Na erre volt egy kis füttykoncert...”
  • 4. xene@freemail.hu 2009. március 25. 22:24