2017. 01. 18. szerda - Piroska -7°C | 1°C

Pick Szeged-Tatabánya 36-31

Jó és harcos játékkal győzte le a Tatabányát a Pick Szeged a férfi kézilabda-bajnokságban.

Pick Szeged-Tatabánya 36-31 (21-17)
Budapest Bank liga. Újszegedi sportcsarnok, 1500 néző. Vezette: Kékes Cs., Kékes P.
Szeged: Marjanac – GHIONEA 7, Krivokapics 3, ANDJELKOVICS 3, ZUBAI 3, NENADICS 12 (4), Zvizej 3. Csere: Tóth (kapus), Herbert 1, Oszmajics, Vadkerti 1, Katzirz 2, Simon 1 (1). Edző: Dragan Djukics.
Tatabánya: Szente – URBAN 8, DÍAZ 2, Dénes, Szabó, Gál 2, HALÁSZ 8. Csere: MELUS (kapus), KISS 7 (7), Kanyó 3, Székely 1 (1), Serfel, Kocsis. Edző: Debre Viktor.
Kiállítások: 12, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 6/5, ill. 9/8.

A második félidőben sem forgott veszélyben a Szeged diadala, bár a Tatabánya többször is feljött két gólra. Bár jól játszott, nincs csúcsformában a Pick, az ilyen kis győzelmeket is meg kell becsülnie a csapatnak és a szurkolóknak.

Macik a Pick meccsen

60. perc: Zubai áll ki, ő már nem térhet vissza. Herbert ellen szabálytalankodnak, Simon Bence jön be a büntetőhöz. Be is dobja, 36-31 a vége.

58. perc: Kiss hetedik hetese is jó 35-31.

57. perc: Marjanac védi Kiss lövését, Nenadics "ezredik" góljával 35-30.

56. perc: Zubai erőszakos 34-30.

55. perc: lehetetlen védeni Kiss Ádám heteseit 32-30. Nagyon kellett Krivokapics 10 méteres átlövése 33-30.

54. perc: Ghionea góljával 32-29.

53. perc: jó a szegedi védekezés, Gál Gyulát "pusztítják el".

52. perc: Zubai ziccerét védi Melus.

51. perc: megint ő, nem tud hibázni 31-29.

50. perc: Kiss hetese jó 30-28.

49. perc: Krivokapics góljával kevésbé izgalmas 30-27.

48. perc: Urbán-legend: megint a szélső eredményes 29-27.

47. perc: Katzirzot hagyják üresen 29-26.

46. perc: Tóth első védése a szegedi kapuban, Halásszal viszont nem bír 28-26.

44. perc: ezúttal középről lő gólt Ghionea 28-25.

aehr
Andjelkovicsra nem lehet panasz.
Fotó: Segesvári Csaba

43. perc: megint "Peter Pan" 27-24.

41. perc: Nenadics nem nyugszik, a legjobb szegedi 26-24.

40. perc: Krivokapics forgácsolja szét a kapufát, közben Urbán egy gólra hozza fel csapatát 25-24.

39. perc: Ghionea kihagyja, Diaz bedobja a ziccert 25-23.

38. perc: Nenadics lövését védi Melus.

36. perc: egy ütközés után Kiss Ádámot kell ölben levinni. Székely István hetesből, Zvizej szélről eredményes 25-21.

35. perc: most kimarad a Nenadics-büntető, Ghionea azonban nagyszerű gólt ejt 24-20. Oszmajics áll ki két percre.

33. perc: megint Halász, megint Nenadics hetesből 23-19.

32. perc: Nenadics hetese megint jó 22-18.

31. perc: Halász góljával indul a félidő 21-18.

Jól játszik a Pick Szeged a Tatabánya ellen, minden labdáért megharcol Dragan Djukics együttese. Védekezésben lenne azért mit javítani Herberték játékán, főleg a széleken, Urbán és Halász révén okoz gondot a Tatabánya. Nenadics viszi hátán a csapatot.

30. perc: Halász, majd Vadkerti lehetetlen szögből, 21-17 a félidő.

29. perc: ázsiai hangulat a csarnokban, Katzirz dob gól kínaiból 20-16.

28. perc: Katzirz lövését védi Melus, Nenadicsét már nem tudja 19-16.

27. perc: Kiss Ádám hetesein nem tud kifogni Marjanac 18-16.

írhíd
Luka Zvizej fontos gólokat lő.

26. perc: sérülése után újra a pályán Katzirz Dávid.

25. perc: parádés! Ghionea kínaiból ejt 18-14.  Krivokapics áll ki, Kiss dobja a büntetőt be 18-15.

24. perc: a hatodik Nenadics-gól is megvan 17-14.

23. perc: a szélről Urbán megint eredményes, Herbert első gólját szerzi 16-14.

22. perc: Kiss hetesébe csak beleütni tud Marjanac 15-13.

21. perc: Kanyó töri meg a tatabányai gólcsendet 15-12.

20. perc: megint egy büntető, Nenadics megint bedobja 15-11.

18. perc: most nagyon megy, Ghionea is kilövi a sarkot 14-11.

17. perc: Zubai és Dénes kakaskodik, mindkettő kiáll két percre. Nenadics vág be egy hetest Szente feje fölött 13-11.

16. perc: kihasználják a szegedi zavart, Kanyó Ádám talál be 12-11.

15. perc: Urbánt nem tudja tartani a Szeged, amelyből Krivokapics első gólját szerzi 12-10.

14. perc: megint ő, ezúttal talpról 10-9. Ghionea indul remekül, kettő az előny 11-9.

13. perc: Nenadicsé a kilencedik Pick-gól 9-8.

12. perc: egyenlít a Tatabánya, Gál Gyula eredményes.

10. perc: második gólját szerzi Zubai 8-6.

9. perc: Nenadics, Urbán, majd Ghionea. Potyognak a gólok 7-6.

8. perc: takarásból Halász Máté eredményes 5-5.

7. perc: Andjelkovics pókhálózza ki a tatabányai kaput 5-4.

6. perc: bent van Urbán lövése, Gálét viszont hárítja Marjanac, Zvizej második gólját szerzi 4-3.

5. perc: Zvizej pazar ejtésével 3-2.

adfh
Több száz plüssfigura repült a pályára.

3. perc: még egy egykori Veszprém játékos, Diaz talál be, erre Zubai felel 2-2.

2. perc: az exveszprémi Gál Gyuláé az első gól, Andjelkovics rögtön válaszol 1-1.

1. perc: Nenadicsé az első lövés, Szente hárít.

18.32: ez igen! Több száz plüssállat repül a pályára, a játékosok mellett a delmagyar.hu Szépek Szépe játékának lányai is segítenek összeszedni az adományokat. Eközben beindul a két tábor, őket is felpezsdítette a Mikulás látványa.

18.30: jó hír a bemutatásnál: Katzirz és Zvizej is ott van a keretben. Közben köszöntik november hónap legjobbját, Petar Nenadicsot.

18.25: igazi sztárvendég is eljött a meccsre: maga a Télapó is tisztetelét teszi az Újszegedi Sportcsarnokban.

18.20: a macik már készülődnek. Sok szurkoló kezében van ott a gyermekkórháznak szánt plüss kedvenc, kár hogy az átlagnál kevesebben kíváncsiak a Pick összecsapására.

A Délmagyarország és a delmagyar.hu ötlete alapján a „Dobj egy plüssmacit!" akcióhoz egyre többen csatlakoznak. A mai Pick Szeged–Tatabánya Budapest Bank férfi kézilabda-mérkőzés kezdődobása(!) után a drukkerek a pályára dobják az általuk hozott plüssállatokat, amelyeket majd a gyermekkórház kap meg. A meccset közvetítő Sport Klub is hozzájárul az akcióhoz, egy 180 centiméter magas mackót kap majd a gyermekkórház.

A szurkolók nemcsak az akcióról, hanem a Mezőkövesd elleni bajnokiról is sokat beszélnek. A Tisza-parti alakulat nem várt döntetlent (35–35) játszott a Borsod megyei együttessel.

A volt pickeseknek (Eklemovics...

A találkozónak az a Fekete László volt a legeredményesebb (12 gól) játékosa, aki egykor a Pick csapatát erősítette.

Ha csak az idei szezont – ez már az elmúlt idényekre is jellemző volt – nézzük, akkor jól láthatjuk, hogy az egykor Szegeden szereplő játékosok rendszeresen megszórják volt csapatukat, a Picket.

... Buday...
...Buday...

Az első Mezőkövesd elleni bajnokin (37–28 ide) Bécsi 6, Fekete 5 gólt szerzett. A Tatabánya elleni idegenbeli 29–27-re megnyert meccsen Halász Máté talált be ötször. Általában neki jól megy a Szeged ellen.

Az FTC elleni derbin (34–32-re nyert a Tisza-parti csapat) a szegedi nevelés – édesapja, Sándor István játszott a Pickben, ő nem –, Sándor Roland volt a legeredményesebb, öt találattal. A kecskeméti fiaskón (40–32) is az exszegediek vitték a prímet. Bajusz 6, Varsandán 5, Berta 3 gólt szerzett. A Csurgó ellen simán nyert a Pick 33–27-re, a vendégeknél Buday 3, Oláh 3 és Józsa 2 találatig jutott. A PLER elleni nyögvenyelős győzelmet hozó (28–27) Lendvay Péter volt elemében, a Pick magyarkupa-győztes játékosa nyolcszor mattolta a szegedi kapusokat. A Veszprém elleni meccsen (36–30 a bajnoknak) Eklemovics négyszer volt eredményes, míg a Mezőkövesd elleni idegenbeli találkozón a már említett Fekete László 12-szer vette be a szegedi kaput. És akkor még nem említettük a volt szegedi kapusokat, Nagy Leventét, Perger Zsoltot, vagy éppen a ma Szegedre érkező Szente Gábort, akik legtöbbször „kivédték a szegediek szemét!" Megfejthetetlen, hogy az exszegediek miért játszanak ilyen jól a Pick ellen, pedig legtöbbjük itt, a Tisza-parti csapatban nem nyújtott ilyen emlékezetes produkciót.

...Lendvay) jól megy a Szeged ellen. Fotók: DM/DV
...Lendvay) jól megy a Szeged ellen.
Fotók: DM/DV

Következik tehát a Bányász elleni rangadó, a vendégeknél Gál, Diaz és a két egykori szegedi, Szente, valamint Halász szerepel. Csak reménykedni tudunk, hogy nem róluk szól majd a meccs, hanem a Pickről, a győzelemről és a jótékonysági akcióról.

• 15. pinkfloyd60 2009. december 05. 14:10
    „Kreativ,neveket16, magyar nevet!!!”
  • 14. pinkfloyd60 2009. december 05. 13:33
    „Kreativ! Vaktöltényel lövőldözöl,már annyian kértünk mondj egy magyar játékosokbol felállo csapat összeállitást!!! SOHA MÉG NEM TETED MEG,IGY VISZONT KOMOLYTALANAK TÜNSZ!!!”
  • 13. TUTI 2009. december 05. 09:27
    „Hát igen! Két tbányai szélső Urbán, Halász 8-8-at vágott, Melus nagybetus
    NSO-ban mieink nem értek el azt a szintet!
    Nyilván a védekezéssel vannak gondok!

HAJRA PICK SZEGED!”
  • 12. zehn 2009. december 05. 09:07
    „A győzelem dicséretes.Nenadics remek volt ma,de továbbra sincs védelmünk.Egy Tatabánya kaliberű csapattól itthon 31 gólt kapni...ugyan már!”
  • 11. xene@freemail.hu 2009. december 04. 22:48
    „Az nem csak a szegedi sport problémája, hogy nem tud létezni állami, önkormányzati pénz nélkül, hanem az összes magyarországi sportegyleté. Szóval Te minden állami, önkormányzati pénzt kivonnál a sportból, ha jól értem? Olimpiai felkészülésre se adjunk akkor egy petákot se? Csak utána ne sírjál, ha 1 érme sem lesz Magyarországnak...

Egyébként meg véletlenül megint az idegenlégiósok vitték a hátukon a csapatot. Lehet a magyar csapatod olcsóbb lenne, bár nem hiszem, hogy olyan sok pénzt meg tudnának takarítani vele. És az ezüst nem lenne garantálva, azt elhihetnéd nekem. A magyarok közül egyedül Katzirz lő néha 7-8 gólt, de ő sem minden meccsen. A többi magyar még annyit sem.....”
  • 10. Atipapa 2009. december 04. 21:51
    „Jó kis meccs volt! Az elején ez hihetetlen sok plüssfigura... Szép volt!
    Az azért feltűnt hogy a szegedi B közép mintha meg lenne fogyatkozva... Sok volt az üres szék, na meg tele volt gyerekekkel... Ez lenne szeged "keménymagja" és ők is utaznak idegenbe? Hogy van ez? Olyan jó lenne látni azt a szektort TELE üvöltő srácokkal!!!

Na mind1! Szép kis este volt. hajrá Pick Szeged!”
  • 9. TUTI 2009. december 04. 21:42
    „Ki az a TUTTI FRUTTI??? :D”
  • 8. cibuska 2009. december 04. 20:13
    „hát sajnos hiába beszélünk.
    Az illetékesek jót nevetnek rajutuk és elteszik a nagy pénzt továbbra is.
    Még nem lép ez egységes szurkólói had addig semmi változás.
    Bújnak a nagy politika mögé.
    Félnek.
    Magyar csapatot.”
  • 7. kreatív 2009. december 04. 17:36
    „Tutti-Frutti, KISZEME?, Rózsaszín Párduc!

Félreértetek! Legnagyobb gondom, a közpénz elherdálása! Úgy ítélem, a PICKICS idegenlégiósaira, érdemtelenül rengeteg pénzt költünk önkormányzati pénzből és önkormányzatot lenyúló szponzori pénzből, TEHÁT a MI pénzünkből! Azt remélem, ---és a mai cikk ennek a gondolatnak erős támasza!!!!-----, hogy jóval kisebb költségvetésből , - és ha lehet, márpedig úgy néz ki, hogy ennek semmi akadálya- csak magyar játékosokkal is a jelenlegi státusz elérhető, tartható!!!! / (legjobb Veszprém utáni csapat, illetve sima kiesés a BL-ből!!!)
    Mejünk változtatni, merjünk MAGYARnak lenni, merjünk új alapokra helyezni a szegedi kézilabdát, merjünk kiégett kedvenceket elküldeni, merjünk bojkottálni, merjünk távolmaradásunkkal tiltakozni a jelenlegi viszonyok ellen!!!!”
  • 6. xene@freemail.hu 2009. december 04. 12:47
    „"TUTTI FRUTTI, KSZENE, Rózsaszín Fergeteg!
    Legnagyobb gátja a radikális változásnak a ti alaptalan, elfogult, irreális, önkritikátlan vélemény-alkotás-sorozatok! Térjetek már észre! Semmivel sem tudjátok indokolni hóbortos elképzeléseiteket, vágyálmaitokat! Reális alapról induljatok! A valót nézzétek, az EREDMÉNYEKET!
    Dragan Djukics: - Gratulálok a Mezőkövesdnek, bizonyította, hogy a szív sokkal többet jelent a névnél vagy a fizetésnél. ---....erről beszélek évek óta!!!!!!
    - xene: Egyébként meg az hihetetlen, hogy bárkivel játszik is a Pick, mindig a volt szegediek tömik tele a kapunkat....... erről beszélek évek óta !!!!!
    Csupán össze kellene gyűjteni a volt szegedi kézilabdásokat, és máris kétszer annyi játékos állna rendelkezésre, akikkel biztos a második hely, fele-negyed akkora költségvetéssel!!!!!!!!"

Kreatív...Te saját magadnak is ellentmondasz...szidod a vízilabdásokat is, akik között szinte nincs is idegenlégiós....mi lenne, ha a színtiszta magyar-csapatod kapna ki? Őket is szidnád?

Egyébként kiváncsi vagyok, hogy mindenki ennyire kritizálta a Picket 1997 és 2005 között is, amikor nem nyert semmit a csapat?”
  • 5. TUTI 2009. december 04. 10:23
    „Ja! De azért csodálkoznék, ha az nyugdijas nem állná meg a helyét a
    Bundesliga végén levő csapatokban!”
  • 4. zehn 2009. december 04. 10:12
    „Nem szégyeli magát a Pick? Mezőkövesden egy nyugdíjas szórta meg a csapatot.Röhej! Ha a mai meccs is elmegy......”
  • 3. zigzag 2009. december 04. 08:45
    „És ne feledkezzünk meg a szerdán 8 találatig jutó Bajorhegyiről, aki szintén szegedi, csak az utánpótlás szokásos elherdálása miatt lassan tíz éve nem a Pick színeit erősíti.”
  • 2. tintasbarns 2009. december 04. 08:44
    „<moderálva> játékosokkal nem megy semmire a PIck.”
  • 1. TUTI 2009. december 04. 08:22
    „Szentes-re nem emlékszem, hogy szegedi lett volna!