2016. 09. 30. péntek - Jeromos 12°C | 24°C

Pick Szeged-Tatran Presov 32-26

A szlovák bajnok Tatran Presov elleni biztos győzelemmel hangolt a Bajnokok Ligájára a Pick Szeged. HANGANYAGGAL
Pick Szeged-Tatran Presov 32-26 (18-12)
Budapest Bank férfi kézilabdaliga, 7. forduló, újszegedi sportcsarnok, 1500 néző. Vezette: Medve, Nagy.

Pick Szeged: Marjanac - Ghionea 5, Krivokapics 4 (1), Herbert 2, Katzirz 5, Zubai 3, Zvizej 6. Csere: Liszkai (kapus), Nenadics 2, Vadkerti 1, Kos 2, Oszmajics 1, Simon 1, Gyuris. Edző: Vladan Matics.

Tatran Presov: Krupa - Mikéci 2, Kristopans 4, Radcsenko, Marusak, Mazar 5, Antl 9 (4). Csere: Dudás 2, Urban, Babjak 1, Mazúr 3. Edző: Szalai Tibor.

Kiállítások: 12, ill.8 perc.
Hétméteresből: 1/1, ill. 4/4.

A Pick egyik legjobbja, Katzirz Dávid szerint jó csapatot győztek le. Hallgassa meg hanganyagunkat!

Vadkerti Attila kezdi visszanyerni sérülése előtti formáját, az eperjesiek ellen gólt is szerzett. Hallgassa meg hanganyagunkat!

Vadkerti Attila: Mosolyogtam a gólom után.

60. perc:
kicsit megállt a tudomány, de kit érdekel, jól játszott a csapat. Liszkai azért még ment egy fontosat. 15 másodperccel a vége előtt időt kérnek a vendégek. Kristopans még betalál 32-26.

56. perc: Osmajics dugója után valamennyi pályára lépett játékosunk neve mellett áll gól. Gyuris Patrick még nem kapott lehetőséget, de már melegít, mindjárt beszáll 32-25.

Pick Szeged-Tatran Presov 32-26 - KÉPGALÉRIA

55. perc: Mazur gólja már nem fáj 31-25.

54. perc: a csupaszív Vadkerti is bizonyít 31-24.

53. perc: van még a tarsolyunkban, Ghionea húzza elő a nyulat a cilinderből. A túloldalon mazur gólja sem illúzió 30-24.

52. perc: Antl egy híján tíznél jár, Liszkai érkezik a kapuba, majd Herbert ér fel a támadáshoz 29-23.

51. perc: megérte beszállni, Simon Bence góllal köszön be 28-22.

50. perc: őrült rohangálás után Mazar talál be, Matics időt kér 27-22.

47. perc: Herbert rázza le magáról a védőket beállóból 27-21.

47. perc: belelendül Kristopans is, pedig eddig csak a cammogásával tűnt ki a mezőnyből a lövésztorony 26-21.

46. perc: Dudás kozmetikázza a részeredményt 26-20.

45. perc: a langaléta Kristopans után, az elnyűhetetlen Katzirz kér szót 26-19.

44. perc: megint lankad a vendégek figyelme, Zvizej számol rájuk gyors egymásutánban: egy, kettő 25-18.

42. perc: a fifikás Nenadics tündököl, a túloldalon Mazur köszön be 23-18.

41. perc:
Mazar gólja után is még öt a különbség 22-17.

40. perc: Nenadics hálószaggató bombájára Dudás Péter beállóból felel 22-16.

39. perc: tömegjelenetek után Kristopans talál utat a kapuig 21-15.

36. perc: gála, Katzirz az egyik sztárfellépő 21-14.

32. perc: máris megvan a huszadik, Katzirznak tapsolunk. Kristopans gólja csúnyácska - szerintünk 20-14.

31. perc: bemutatóznak a szélsők: Ghionea és Mikeci is pazar gólt szerez 19-13.

A tökéleteshez közel teljesít ma a Pick, amely egységes csapat benyomását kelti. Marjanc az őrületbe kergeti az eperjesieket, az átlövőink bátran vállalkoznak, szélsőink fürgék és beállóban Zubai is remek dolgokat produkál. Remek felkészülési meccs a BL-nyitány előtt.

30. perc: a játékvezetők igyekeznek a szlovákok segítségére: előbb Osmajicsot, majd Herbertet is kizavarják, össze is hoz egy gólt a Tatran Antl révén 18-12.

28. perc: Babjak első valamirevaló megmozdulása, majd Zubai rögtönzött balett előadása 18-11.

26. perc: remek ma a Pick, Zvizej szenzációs. Előbb erővel, majd fifikásan veszi be Krupa kapuját 17-10.

zvizej az est egyik hőse. Fotó: Schmidt Andrea
Zvizej az est egyik hőse.

24. perc: a Pick nem egyszemélyes csapat, most Zvizej bizonyítja, hogy sok a príma játékosunk 15-10.

23. perc: jó lenne már védekezni Antl ellen, tízből hetet dobott a szélső 14-10.

22. perc: Osmajics kiállítása után Vadkerti Attila kap a szeméhez, a szlovák védők kissé átrendezték az arcszerkezetét, a bírók támadó szabálytalanságot fújnak. Ghionea bőszül fel az eseten 14-9.

21. perc: Antl pontos a hétméteres vonal mögül, hatodik gólja 13-9.

19. perc: Ghionea csavarodik a levegőben, mint egy angolna. Zubait leteríteni sem lehet, időt kérnek a vendégek 13-8.

18. perc: Marjanacról pattognak ki a labdák, sőt a góllövéssel is megpróbálkozik. Centiméterekkel téveszt célt.

17. perc: a villámléptű Antl sok galibát okoz, de Kosra sem lehet panasz 11-8

15. perc: még nem volt gólja Ghioneának, már van 10-7.

14. perc: most Vadkerti irányít, aki remekül szolgálja ki Kost 9-7.

13. perc: Antl a második hétméteresét is bevágja és lerohanásból is betalál 8-7.

12. perc: micsoda átlövőjáték: Katzirz is feltartóztathatatlan. 8-ból 6-ot szereztek a nehéztüzérek 8-5.

11. perc: büntetőből Antl csalja közelebb a szlovákokat 7-5.

10. perc: most nagyon megy a szekér, Katzirz hajtja a lovakat 7-4.

8. perc: talán majd most: az újabb Krivokapics gól előtt még Zubai is feliratkozik a gólszerzők közé 6-4.

Krivokapics
Krivokapics ihletett formában.

7. perc: csak nem tudunk meglépni, pedig Krivokapics már a harmadikat hinti. Antl egyenlít 4-4.

5. perc: nagyon összeszedett ma Krivokapics, a büntetője is hibátlan. válaszként Mazar okoz megint fejtörést 3-3.

4. perc: Krivokapics góljával ideiglenesen nálunk az előny, Mazar hamar egyenlít 2-2.

2. perc: a Presov szerez vezetést, Mikeci lerohanás után eredményes. Zvizej a beálló posztjáról egyenlít 1-1.

1. perc: A Tatran kezdi a meccset, Marjanac és a szlovák kapus, Krupa is védéssel nyit.

A Szeged kapujában Marjanac. Előtte Ghionea, Krivokapics, Herbert, Katzirz, Zubai és Zvizej.

A Tatran kezdőcsapata: Krupa - Mikeci, Kristopans, Radcsenko, Mazar, Mazur, Antl.

Minden így kezdődött.

17.55 óra: innen is gyógyulást kívánunk az otthon lábadozó Lele Ákosnak, aki online tudósításunkból értesül a legfrissebb hírekről.

17.40 óra: A Gyöngyös ellen remeklő, ám bokasérülést szenvedett Vancsics János helyett Gyuris patrick került a Pick keretébe. A magyar bajnokságban először szereplő Presov gárdáját nem lehet egy kézlegyintéssel elintézni, komoly játékerőt képviselő csapatról van szó. Korábban saját otthonában győzték le a Dunaferrt és a hétvégén a magyar bajnok MKB Veszprém együttesének a dolgát is megnehezítették: Mocsai Lajos tanítványai nagy csatában 36-31-re nyertek Eperjesen. A már emlegetett Antl 11 gólt hintett Iváncsikéknak. A hazaiak szakvezetője a mérkőzés után dicsérte fiait. - A Veszprém a világ egyik legjobb csapata, rendkívül motiváltak voltunk és százszázalékos teljesítményt nyújtottunk. Az ilyen mérkőzéseken lehet fejlődni - nyilatkozta Rastislav Trtik. A mester vélhetően a Pick ellen is hasonlóan gondolkodik.

17.35: A horvát Igor Kos és a szlovák válogatott Radsolav Antl régi ismerősként köszöntik egymást. Talán a tavalyi Bajnokok Ligája csoportmérkőzéséről beszélgetnek, amikor még az új Pick kedvenc a spanyol Ademar, míg Antl a svájci Zürich együttesét erősítette. Most ismét ellenfélként találkoznak.

Ilyen is régen fordult elő: a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata öt nap leforgása alatt két nemzetközi meccset is játszik. Vladan Matics együttese számára beindul a nagyüzem, több fronton is csatázik a Tisza-parti alakulat.

Ma 18 órakor a Budapest Bank férfi kézilabdaliga 7. fordulójában a Tatran Presov csapatát fogadja a Pick. Jó kis tesztmeccs lesz a szlovák bajnok ellen, a Matics–Avar edződuó lemérheti, hogy milyen formában van a csapata, mit kell szombatig javítania, hiszen a hétvégén már komoly erőpróba, a Bajnokok Ligája nyitómeccse vár a magyar együttesre.

Szombaton az Európában is jegyzett Medvegyi érkezik – az orosz bajnok erejéről mindent elmond, hogy idén a legjobb nyolcig masírozott a BL-ben.

Katzirz Dávid remek formában van, az elmúlt hetekben a Pick erőssége. Fotó: Schmidt Andrea
Katzirz Dávid remek formában van, az elmúlt hetekben a Pick erőssége.

Visszatérve a mai bajnokira, hárman biztosan nem lesznek a keretben. Lele Ákost éppen ezen a napon engedik ki hátműtéte után a kórházból, míg Vancsics János és Danijel Andjelkovics a lelátóról figyeli a társakat. Előbbinek a bokája sérült, esetleg a jövő héten a PAOK ellen már pályára léphet, míg Andjelkovicsnak szépen gyógyul a válla, de 2–3 hétig még biztosan nem játszhat a Pickben.

Az eperjesi alakulat kellemes színfoltja a BB-ligának, eddig remekelnek, így a szegedi közönség biztos, hogy izgalmas meccset nézhet végig. A bajnoki összecsapásra a belépő 1500 forintba kerül, a Presov elleni meccsről a delmagyar.hu online közvetít.

• 19. turulvedo 2009. szeptember 29. 21:49
    „lilongve ezt kiabaltam volna: ruszkik-komcsik haza! pm a pitsába! :D”
  • 18. gacsi 2009. szeptember 29. 20:38
    „Végre komoly ellenfelet is sikerült meggyőzően legyőzni! A keret nem lesz soha teljes?”
  • 17. lilongwe 2009. szeptember 29. 20:32
    „Amúgy meg ott voltam, megnéztem a meccset (már azért is, mert 5 éve élek Szegeden, előtte 5 évig jártam Eperjesre egyetemre...amolyan személyes presztízscsata volt :-) ), és az eredmény az egyetlen, amivel elégedettek lehetünk.
    A Preąov ellen elég volt, a Medvedi ellen messze nem lenne elég...volt sok eladott labda, sok Maki védés, pár Liszkai védés (50:53-nál állt be).
    Leginkább az eladott labdák meg a kihagyott helyzetek voltak bosszantóak...
    Természetesen a hétvégén is Hajrá, Pick!!”
  • 16. lilongwe 2009. szeptember 29. 20:28
    „turulvédő...és mit kiabáltál volna?
    "Hajrá, Pick!", vagy "Eperjest vissza!"? :)”
  • 15. turulvedo 2009. szeptember 29. 20:14
    „igen most figyelmetlen voltam,belátom tévedtem . Na erre nem képesek a komcsik :D”
  • 14. xene@freemail.hu 2009. szeptember 29. 19:46
    „Turulvédő:
    Már tegnap is fenn volt a délmagyaron a hír, hogy jön a Tatran.
    Másrészt meg a Pick Szeged honlapján mindig megnézheted, hogy ki lesz a következő ellenfél.
    De szerintem fenn van ez egész féléves meccs-naptár is....
  • 13. turulvedo 2009. szeptember 29. 19:39
    „b+,ki akartam menni erre. miért nem volt beharamgozo?”
  • 12. TUTI 2009. szeptember 29. 19:10