2018. 01. 17. szerda - Antal, Antónia -1°C | 8°C Még több cikk.

Pick Szeged–PLER 34-26

Takaréklángon égve, tartalékosan is biztosan győzte le a Pick Szeged együttese a PLER gárdáját az újszegedi sportcsarnokban.

Pick Szeged–PLER 34-26 (15-13)
Újszegedi sportcsarnok, 1000 néző. Vezette: Dobrovits, Tájok.

Szeged: Marjanac - Vadkerti 2, Katzrirz 1, Herbert 4, Osmajics 2, Gyuris 1, Vancsics 1. Csere: Puljezevics (kapus), Krivokapics 10/2, Petrea 8, Ghionea 5, Simon. Edző: Vladan Matics.

PLER: Novák - Forgács 2, Lendvay  7, Kocsi 3, Lékai 4, Balogh 3, Harsányi 3/1. Csere: Zsembery, Paul (kapusok), Rév 4, Pordán, Horváth. Edző: Nagy Károly.

Hétméteresek: 2/2 ill. 2/1.

Kiállítások: 4 ill. 4 perc.

A második félidőben már több okunk volt örömködni. Krivokapics és Petrea gólpárbaját az előbbi nyerte 10 találattal. Feledhető mérkőzés volt, várjuk a jobb folytatást.

60. perc: Ghioneáé az utolsó szó joga 34-26.

Minden jó, ha a vége jó. Fotó: Schmidt Andrea
Minden jó, ha a vége jó.

59. perc: Lendvay kapaszkodik, majd Ghionea szárnyal 33-26.

58. perc: Ghionea rohan 32-25.

57. perc: Milorad Krivokapics már tíznél jár 31-25.

56. perc: Krivokapics szerzi a Szeged harmincadik gólját, a túloldalon Rév a huszonötödiket 30-25.

55. perc: ezekben a percekben Krivokapics és Lendvay a gólfelelős 29-24.

52. perc: Krivokapics is hétnél jár, Lendvay ötnél 28-23.

50. perc: nyolc, Petrea 27-22.

49. perc: Lékai tartja a lépést Petreával 26-22.

48. perc: már megint Petrea, ez a hetedik 26-21.

47. perc: Petrea tovább robog, Lékai válaszol 25-21.

44. perc: az ötödik Petrea villanás, időt kér a PLER, a Szeged kapujában Puljezevics 24-20.

44. perc: Rév a második félidőben szállít utasokat 23-20.

43. perc: megélénkült a meccs. Vadkerti gólja már a kézilabdára emlékeztet 23-19.

42. perc: Herbertre nem lehet panaszunk, kívülről fújja a kottát 22-19.

41. perc: Lendvay lövése szédül be, Marjanac közelről nézi 21-19.

40. perc: Csipkerózsika is felébredt, Ghionea csókolta orcán 21-18.

39. perc: sokan nem tolongtak Petrea előtt 20-18.

Krivokapics is jeleskedett a góllövésben.

39. perc: Marjanac rúgja be Lendvay nem túl erős löketét 19-18.

38. perc: Petrea és Herbert tereli a meccset a helyes mederbe 19-17.

36. perc: egyszer volt, hol nem volt... Kezdődik előről a mese, Kocsi a mesélő 17-17.

36. perc: Herbert kuszálja össze a történet szálait 17-16.

35. perc: Piroska és a farkas csatája is keményebb meccs, Petrea szerencsére még nem hallott a meséről 16-16.

33. perc: csak nehogy a PLER érjen révbe, Rév második gólja. Elherdáltuk a kétgólos előnyt, a vendégek vezetnek 15-16.

32. perc: jogosan aggódtunk: Balogh és Rév találataival egyenlít a PLER. Mélyponmt 15-15.

31. perc: megkezdődött a második félidő, előre félünk.

Ha azt írjuk, hogy takaréklángon égnek a csapatok, akkor erősen túlzunk, ugyanis az élet is alig pislákol a játékosokban. A Szeged képtelen lerohanni ellenfelét, körülményesen vezeti a támadásait, a PLER pedig talán nem is tud többet.

30. perc: Petrea fény az éjszakában 15-13.

Petrea jól mondta fel a leckét, nyolc gólig jutott. Fotó: Schmidt Andrea
Petrea (labdával) jól mondta fel a leckét, nyolc gólig jutott.

30. perc: Forgács kapcsolja le a villanyt, teljes sötétség 14-13.

28. perc: Matics menti meg a szurkolókat, mielőtt elaludnának időt kér. A dübörgő rockzene élénkítőn hathat - talán a játékosokra is.

25. perc: Petrea kiállítása után Lendvay harcias, Ghioneát nem zavarja az emberhátrány 14-12.

24. perc: Balogh-Herbert gólváltás 13-11.

23. perc: Krivokapics olajozza a láncot 12-10.

21. perc: megy a szekér, Krivokapics tüzel, a túloldalon Lékai villan 11-10.

20. perc: a hétméteres vonalról Krivokapics pontos 10-9.

19. perc: Kocsi kapcsol kettesbe 9-9.

19. perc: lejtőn vagyunk, Vadkerti pedáloz. Először vezetünk, időt kér a PLER 9-8.

18. perc: Kocsi tolja odébb a biciklit, majd Krivokapics teker 8-8.

17. perc: Forgács nem törődik az égiekkel, Katzirz szorgos 7-7.

15. perc: Harsányi büntetőből a kapufát trafálja telibe, talán ez egy jel.

14. perc: lerántani sem lehet Krivokapicsot 6-6.

13. perc: büntetőből Krivokapics iparkodik 5-6.

10. perc: Lékai találata csendesíti az egyébként sem zajos lelátót 4-6.

9. perc: Harsányi megint szélről lepi meg Marjanacot, Vancsics a kapusba lövi a ziccert 4-5.

8. perc: az egykori szegedi, Lendvay kapja el a fonalat, Osmajics válaszol 4-4.

7. perc: jár a taps Vancsicsnak is 3-3.

6. perc: Gyuris nincs megszeppenve, beállóból ejt 2-3.

4. perc: ébredjetek fiúk! Harsányi a szélről is beköszön, végre Osmajics megszerzi az első szegedi gólt 1-3.

Matics mutatja: ekkora a fejem, ahogy játszotok! Fotó: Schmidt Andrea
Matics mutatja: ekkora a fejem, ahogy játszatok!

3. perc: Harsányi büntetőből növeli a fővárosiak előnyét 0-2.

2. perc: ez nem lesz rajt-cél győzelem, Balogh köszön be Marjanacnak 0-1.

A kapuban Marjanac. A védekezésben kezdő Szeged a Vadkerti, Katzrirz, Herbert, Osmajics, Gyuris, Vancsics hatosfogattal kezd.

Ilyet is régen láttunk már. A Pick a rengeteg sérült miatt a megengedett 12 mezőnyjátékos helyett csak tizet nevezett a mérkőzésre. Három fiatal: Simon, Vancsics és Gyuris is a keretben.

Előzmények:

Simon Bence és Gyuris Patrik nagy kedvenc lett a Veszprém elleni bajnoki után. A két fiatal bátran, nagy akarattal vetette magát a küzdelembe, és ezt értékelte a közönség. A két tini ma a PLER elleni, hazai bajnokin is szerepet kap, hiszen a Pick Szeged sérültjei még nem jöttek rendbe.

Vladan Matics: Nyomni kell! Fotó: DM/DV
Vladan Matics: Nyomni kell!
Fotó: DM/DV

– Nyomni kell! – kezdte a beszélgetést Vladan Matics vezetőedző. – Kellemetlen ellenfél érkezik hozzánk, éppen Bajusz Sándorral, a Dunaferr játékosával beszélgettem, és elmondta, hogy nagyon megszenvedtek a fővárosiak ellen. Rohannak, igazán kiismerhetetlen a játékuk. A válogatott játékosaink, Ghionea (a törököknek és lengyeleknek is 13-13 gólt lőtt), Petrea (3+2 a termése) és Herbert is fáradtságra panaszkodott. Szerencsére Puljezevics jó állapotban van, és az is biztos, hogy irányítóban Simon Bencével kezdek. Csak a győzelem az elfogadható, bízom benne, hogy a mi akaratunk érvényesül majd a bajnokin.