2017. 08. 21. hétfő - Sámuel, Hajna 14°C | 24°C Még több cikk.

Pick Szeged - Pukk!

Parádés első félidő után 28–24-es vereséget szenvedett a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata a német Löwen ellen a Bajnokok Ligájában. A tartalékos Tisza-parti gárda a 45. percig vezetett, ekkor azonban elhagyta az ereje. VIDEÓVAL
Vastaps, ünnep, mindenki mosolyog a meccs előtt. Szóval ismét jó volt a hangulat az újszegedi sportcsarnokban, még akkor is, ha régen nem volt arra példa, hogy ilyen fontos meccsre ne teljen meg a lelátó. Most maradtak üres székek.

Janics Natasa háromszoros olimpiai bajnok kajakos végezte el a kezdődobást, ami olyan lendületet adott a szegedieknek, hogy Petrea révén – a Plock ellen is ő volt az első találat jegyzője – megszerezte a vezetést a Szeged. Jöttek az oroszlánok: gyors, kőkemény kézilabdát bemutatva fordítottak, sőt, két góllal meg is léptek. Ezután viszont emberfeletti produkcióval rukkolt elő a tartalékos Pick Szeged.

Puljezevics Nenadnak nem lehetett gólt lőni, Milorad Krivokapics pedig akkora dugókat süllyesztett el, hogy majd szétszakadt a háló. A 15. percben robbantott a Szeged, hogy „felrobbanjon a csarnok". Négy pickes gól következett zsinórban. Mindenki ölelgetett mindenkit, csókolgatták egymást a nézők. „Ez a mi csapatunk!" – mutatott mindenki büszkén a pályára. Pedig már ekkor látszott, kezd ereje végéhez érni a magyar csapat. Krivokapics jégtömlővel a nyakán ült a padon, Matics edző Osmajics buksiját simogatta, Katzirzot pedig legyezte. Fogyott a levegő.

Krivokapicsot éppen a világbajnok Roggisch takarja be, miközben Bejelis (5-ös mezben) és Petrea figyel. Fotó: Schmidt Andrea
Krivokapicsot éppen a világbajnok Roggisch "takarja" be, miközben Bejelis
(5-ös mezben) és Petrea figyel. Fotó: Schmidt Andrea

A 45. percig állt a zászló. Ekkor a lengyel Bielecki – micsoda lövőereje van – vezérletével fordított a germán alakulat. Ment előre a Pick, de már csak a hite, az akarata vitte előre, kezdett kipukkadni a társaság. Cserék nélkül ez nem működhetett.

Az állás

1. Zagreb 2 1 1 0 67 – 50 3
2. Löwen 2 1 1 0 61 – 57 3
3. Pick Szeged 2 1 0 0 50 – 44 2
4. Plock 2 0 0 2 33 – 60 0

Micsoda csapat ült a lelátón! Nenadics, Andjelkovics, Laluska, Stamate és még a szegedi közönség egykori nagy kedvence, Bajusz Sanyi – már a Dunaferrt erősíti – is. Ha ebből a névsorból két játékos egészséges, akkor nyerünk, ezt bizton lehet állítani. Mivel azonban a sportban nincsen ha, veszítettünk. A jobbtól, az erősebbtől kapott ki a Szeged. Mégis büszkének kell lennie mindenkinek erre a csapatra, mert megpróbálták a lehetetlen: legyőzni azt a Rhein Neckar Löwent, amelynek a soraiban világbajnokok (Fritz, Roggisch, Schwarzer, Klimovets), és vb-ezüstérmesek (Szmal, Bielecki, Jurasik) szerepeltek. És ez ellen a csapat ellen partiban volt a Szeged. Most csak ennyire futotta: négygólos vereségre.

A Pick legközelebb holnap hazai pályán a Százhalombatta ellen játszik.

Pillanatképek a Pick Szeged-Löwen BL mérkőzésről

A H csoport másik mérkőzésén: Zagreb (horvát)–Plock (lengyel) 34–17.

Az MKB Veszprém második mérkőzését is megnyerte a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörében: a magyar bajnok ezúttal az ukrán Zaporizzsja otthonában diadalmaskodott: Zaporizzsja (ukrán)–MKB Veszprém 25–32 (10–17).

A mérkőzés jegyzőkönyve

Pick Szeged–Rhein-Neckar Löwen 24–28 (17–13)

Bajnokok Ligája, H csoport, 2. forduló, újszegedi sportcsarnok, 3000 néző. Vezette: Pozeznik, Repensek (szlovénok).
Pick Szeged: Puljezevics – Ghionea 1, Petrea 2, Krivokapics 7/1, Bjelis, Osmajics 1, Zvizej 7. Csere: Herbert 2, Katzirz 4, Vadkerti, Vancsics. Edző: Vladan Matics.
Rhein-Neckar Löwen: Fritz – Sigurdsson 6/3, Roggisch, HARBOK 4, , BIELECKI 7, Schwarzer 2, FILIP 4. Csere: SZMAL (kapus), Selmenko 2, Jurasik 2, Klimovets 1, Fath, Genscheimer, Groetzki. Edző: Wolfgang Schwenke.
Hétméteresek: 2/1, ill. 3/3. Kiállítások: 10 perc, ill. 10 perc.

Puljezevics Nenad betegen is világklasszis teljesítményt nyújtott. Fotó: Schmidt Andrea
Puljezevics Nenad betegen is világklasszis teljesítményt nyújtott.

Nyilatkozatok a mérkőzés után

Vladan Matics, a Pick Szeged vezetőedzője: – Számomra is kellemes meglepetés volt, amit az első félidőben nyújtottunk. Sajnos a második félidőben kijött a realitás. Nem tudtam variálni, ifista játékosok ültek a padon. Nem szabad bántani a srácokat, ők mindent megtettek a győzelemért.

Katzirz Dávid: – Nagyon elfáradtam, most menni is alig bírok. Már az csoda volt, hogy a Löwen ellen 45 percig vezetni tudtunk, ezzel a tartalékos csapattal partiban voltunk.

Karol Bielecki: – Számomra hatalmas élmény volt a szegedi meccs, hiszen a világ egyik legjobb kapusa ellen játszhattam. Sokáig túl is járt az eszemen, a végén viszont én jöttem ki jól a párharcból.

Thorsten Storm, a Löwen edzője: – Nem volt meglepetés számomra a Pick játéka, tudtuk, hogy jó csapat. Jobban bírtuk erővel, ez döntött.

Osztályzatok – egytől hatig

Puljezevics Nenad (6): Más egy hétig nem kelt volna fel az ágyból. Ő igen, és megmutatta, hogy miért a világ egyik legjobb kapusa.

Valentin Ghionea (2,5): Ez már nem az első fontos meccse, amikor betlizik. Semmi pluszt nem adott csapatának, nagyon megijedt.

Milorad Krivokapics (5,5): Az első félidőben élete meccsét produkálta. A nagy küzdelemben iszonyatosan elfáradt, rá nem lehet panasz.

Adrian Petrea (2,5): Olyan szépen helyzetbe kerül, csak kapura veszélytelen. Nagy szükség lett volna a góljaira, de ezek elmaradtak.

Herbert Gábor (4): Nagyot harcolt. Szerzett két szép gólt, mindent kiadott magából. A jók közé tartozott, nem rajta múlott a vereség.

Luka Zvizej (4,5): Szép gólokat szerzett, sokáig extrát nyújtott. Sajnos éppen akkor hibázott, amikor a németek átvették a vezetést.

Vladimir Osmajics (3,5): Védekezésben extra, támadásban semmi. El sem hiszik, de az edzéseken a legjobban lő, meccsen viszont...

Katzirz Dávid (4,5): Szombaton még kérdéses volt a pályára lépése. Ennyire volt képes, egy hétig az ágyat nyomta, mégis odatette magát.

Mario Bjelis (2): Védekezni tud. Jól. Támadásban viszont semmi veszélyt nem jelentett a kapura, helyzetbe sem került, labdát sem kapott.

Vadkerti Attila (3,5): Szegény többet játszik irányítóként, mint szélsőként. Most pedig még jobban sajnálhatjuk: kapott két hatalmas pofont.