2017. 08. 19. szombat - Huba 20°C | 35°C Még több cikk.

Pick Szeged: 33 percig tartott a csoda

Elveszítette veretlenségét a férfi kézilabda NB I-ben a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata. A szuperrangadón hiába vezetett a félidőben 13–12-re a Tisza-parti együttes, a végén az MKB-MVM Veszprém 25–22-re diadalmaskodott, így nagy lépést tett az alapszakasz-győzelem felé.
Nem sikerült, pedig az első félidőben még mindenki reménykedett a magyar férfi kézilabda-bajnokság csúcsrangadóján, az MKB-MVM Veszprém–Pick Szeged derbin, hogy összejön az, ami még nem jött össze: győztesen távozik a kék sereg, nyer az Arénában a Pick. Harminc perc után vezetett Juan Carlos Pastor együttese, amelyből sérülés miatt Balogh, Parrondo, Vranjes és Kekezovics hiányzott. A rangadóra felépült Alen Blazevic, így a spanyol szakember legalább védekezésben többet tudott variálni. Az exszegedi Nagy László vezetésével a hazaiak kezdtek jobban – édesapja, idősebb Nagy László is ott volt a meccsen –, a Pick azonban okosan lassította a játékot, így a Veszprém nem tudott nagy ritmusban játszani. A védelem is összeállt, Källman – félelmetes, mit tud előretolt védekezésben –, Prce és Ilyés sokat dolgozott, és amikor Blazevic beszállt, ő is sokat tett azért, hogy fordítson a Pick, átvegye a vezetést. Zúgott is a népes, 250 fős Pick-táborban, hogy „Hajrá, Szeged!", míg a hazai oldalon egyre többet lehetett hallani a „Harcoljatok!" kiáltást. Az első félidőben Miklernek is akadtak remek védései, így nem volt meglepő, hogy 13–12-es szegedi vezetést mutatott az eredményjelző. És mi lett volna, ha Laszica értékesíti a szélről az utolsó pillanatban helyzetét, ne találta volna telibe Alilovicot.

MKB-MVM Veszprém–Pick Szeged 25–22 (12–13)

Férfi kézilabda NB I, Veszprém Aréna, 5000 néző. Vezette: Kékes Cs., Kékes P.
Veszprém: ALILOVIC – UGALDE 5, Terzic, Ilics 4/3, NAGY L. 6, Sulic 3, Gulyás 1. Csere: Fazekas (kapus), Rodriquez 2, Mocsai, Dzsamali 3, Schuch, Terzic, Iváncsik G. 1, Vilovski. Vezetőedző: Carlos Ortéga.
Pick Szeged: Mikler – Laszica, Ancsin 3, Mindegía 3, Zubai 2, Prce 2, KÄLLMAN 4. Csere: Tatai (kapus), ILYÉS 3, Vadkerti 2, Larholm 3/2, Blazevic, Gidai, Hegedüs. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Kiállítás: 12, ill. 18 perc.
Hétméteres: 3/3, ill. 2/2.
Meccsfilm: 1–0, 1–1, 2–1, 2–2, 3–2, 4–2, 4–3, 4–4, 4–5, 5–5, 5–6, 5–7, 6–7, 7–7, 7–8, 8–8, 8–9, 9–9, 9–10, 10–10, 10–11, 10–12, 11–12, 12–12, 12–13.
12–14, 13–14, 14–14, 15–14, 16–14, 16–15, 17–15, 18–15, 19–15, 19–16, 19–17, 20–17, 21–17, 21–18, 22–18, 22–19, 22–20, 23–20, 24–20, 24–21, 25–21, 25–22.

Hiába dobott gólt Ancsin a második játékrész kezdéseként, és hiába került 14–12-nél emberelőnybe a Pick (33. perc), itt egy 4–0-s rohamot produkált a Veszprém, ami döntőnek bizonyult. Ugalde robogott, a ziccereket „beverte", így a könnyen szerzett góloknak köszönhetően magabiztossá vált a hazai együttes. A kezdeti gyengélkedés után Alilovic is elkapta a fonalat, a horvát hálóőr többször is túljárt a szegedi játékosok eszén, talán az volt bosszantó, hogy előbb Laszica, majd Gidai is elhibázott egy-egy százszázalékos helyzetet. Hazai oldalon Nagy László igazi vezér volt – Tatai Péter egy rossz kifutás után ütközött Ugaldéval, így jogosan kapott piros lapot –, így a biztos vezetést nem adta már ki a kezéből az MKB. A Szeged küzdött, hajtott, szorossá tette a meccset, ami a jövőre nézve mindenképpen biztató. Ebből a meccsből is lehet tanulni, építeni rá. Ismét bebizonyosodott, hogy nem szabad ennyi technikai hibát véteni, mert egy nemzetközileg jegyzett csapat ezt könyörtelenül megbünteti.

A csapatról szóltunk, most tegyük a szurkolókról is, akik előtt kalapot kell emelni, mert megmutatták, hogy igenis képesek rajongani a csapatért, népes létszámmal elutazni a rangadóra. A meccs előtt megkoszorúzták Marian Cozma szobrát, majd a lelátón Lékó Péter sakkozóval, Nagy Péter súlyemelővel közösen űzték, hajtották a Pick Szegedet. Még két dolog: a hazai közönség is sportszerű volt, és a két játékvezető, Kékes Pál és Kékes Csaba kevés hibával vezette a meccset, jól kézben tartotta a rangadót.

Ma 18 órakor Balatonbogláron, a Juniorválogatott ellen játszik bajnoki meccset a Pick.

További eredmények: Mezőkövesd–Csurgó 25–27, Gyöngyös–Tatabánya 26–25, Orosháza–Balatonfüred 18–23, Vác–Győr 35–26.

Pick Szeged: 33 percig tartott a csoda. Fotó: Schmidt Andrea (galéria)

Tetszett

Ez a csapat igazán szerethető. A Pick-drukkerek is jelzik ezt, hiszen a meccs után senki sem rohant el, megvárták a fiúkat, üdvözölték őket a busz mellett, veregették a vállukat, hogy sikerül ez, hamarosan összejöhet a veszprémi siker. Ez mindenképpen erőt, hitet kell, hogy adjon a játékosoknak, mert nagyon régen fordult elő, hogy ennyire szeressék a csapatot.

Nem tetszett

A könnyű gólok mindig sokat érnek. Aki a ziccereket biztos kézzel értékesíti, az nagyot léphet a győzelem felé. A Pick most rengeteg ilyen lehetőséget elpuskázott, egy ilyen rangadón pedig ez döntőnek bizonyulhat. A hazaiak „bevertek" mindent, míg a Szeged többet is kihagyott. Kár érte!

* * *

A Szurkolók hangja

Zoltán: – Büszke vagyok a csapatra! Egyedül a szokásos rövidzárlat nem tetszett a második félidő elején, a Veszprém ott nyerte meg a meccset. Ami fontos, hogy volt végig tartása a csapatnak, és a legnagyobb pozitívum az, hogy innentől kezdve a Veszprém is tudja, hogy már otthon sem mehet biztosra a Szeged ellen!

Beáta: – Sajnálom nagyon, ezek a sérülések nagyon rosszkor jöttek, teljes sorral a rájátszásban lehet javítani! Gratulálok a küzdésért!

László: – Laszica sajnos gyenge volt. Átlövésből sem remekeltünk, ezért a végére kiismerhetővé vált a játékunk. Összességében piros pont a Szegednek.

István: – Hát sajnálom, mert ez a második félidei kezdés egyenlő volt a nagy nullával! Meg lehetett volna nyerni!

Dávid: – Ez van, amikor szakmai munka van a szegedi padon. Egyáltalán nem vagyok csalódott vagy szomorú, jó úton haladunk!

Tizenhat gólt kaptak

A Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem női vízilabdacsapata az UVSE elleni idegenbeli bajnokin meglepően nagy, 16–7-es vereséget szenvedett. Tovább olvasom