2017. 12. 14. csütörtök - Szilárda -1°C | 8°C Még több cikk.

Pick Szeged: az első idegenbeli siker

Nagy csatában, a második félidőben kimondottan jó játékkal 29–28-ra nyert a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata a Budapest Bank ligában Csurgón. Skaliczki László együttese a második játékrészben fordította meg a meccset, Tatai Péter bravúrjainak köszönhetően gyűjtötte be a két pontot.
Csurgó–Pick Szeged 28–29 (15–13)
Budapest Bank férfi kézilabdaliga. Csurgó, 800 néző. Vezette: Dobrovits, Tájok.
Csurgó: Hudák – MISS 7/1, Józsa, Pavlovics 3/1, Trivkovics 3, Frey 3, Nagy M 2. Csere: Nikolics, Pallag (kapusok), OLÁH G. 3, Borsos, Dömös 2, Vadkerti G., Szöllősi 1, CIFRA 2. Vezetőedző: Bakó Botond.
Pick Szeged: Mikler – Stranovsky 2, KATZIRZ 8/1, SULC 5/1, Beocsanin 2, ZUBAI 3, Vadkerti A. 2. Csere: TATAI (kapus), BAJORHEGYI, LÉKAI 6, Butenko 1. Vezetőedző: Skaliczki László.
Hétméteresből: 8/2, ill. 4/2.
Kiállítás: 6, ill. 12 perc.

„Szép volt, fiúk!" – állva ünnepelte a maroknyi, 10 fős szegedi mag a 29–28-as Pick-sikert Csurgón, a Budapest Bank férfi kézilabdaligában.

Szoros lett a vége, pedig az utolsó perc előtt már négy góllal is elhúzott a vendégegyüttes. Nagyot harcoltak a Tisza-partiak, a második félidőben Bajorhegyi Ádám vezérletével összeszedett volt a védekezés, Tatai Péter pedig bravúrt bravúrra halmozott, a Pick válogatott kapusa öt hétméterest és számtalan ziccert hatástalanított, így hiába küzdött, harcolt nagyot a hazai csapat, esélye sem volt a győzelem megszerzésére.

Katzirz megszórta a Csurgót, nyolc gólig jutott.

Pedig amikor Bakó Botond együttese megtudta, hogy Törő Szabolcs kézsérülés, míg Herbert Gábor térdműtét miatt nem lép pályára, reménykedtek a szegediek legyőzésében. Az első félidőben jól is játszott a Csurgó, volt olyan időszak, amikor 6–2-re vezettek, és még az első 30 perc után is kétgólos előnyük volt, 15–13.

Szerencsére ismét több vezéregyénisége volt a csapatnak, az említett Tatai mellett a sérülése után legjobb játékát nyújtó csapatkapitány, Katzirz Dávid is remek teljesítménnyel rukkolt elő. Az első félidőben jobbátlövőből, majd a második játékrészben a megszokott balátlövő pozícióból ontotta a gólokat. Sulc és Lékai is fontos pillanatokban talált a három kapusát is pályára küldő hazai kapuba, így hiába lett végül csak egygólos a siker, a Pick diadalát nem veszélyeztette semmi.

Skaliczki László: – Minden győzelem fontos, így ez is. Azt mondtam, hogy a meccs elejét és végét kell elfelejtenünk, a köztes időszakban jól játszottunk. Sajnos ismét több biztos helyzetet elrontottunk, ez bosszant leginkább. Vasárnap fontos meccs következik a dán AaB Handball ellen, így arra kérem a szurkolókat, hogy minél többen jöjjenek drukkolni, a csapat pedig mindent megtesz, hogy győztessen hagyja el a pályát.

Tatai Péter: – Persze hogy jólesik a lelkemnek, hogy kijött a lépés, azonban nem vagyok elégedett, hiszen ezt a meccset simán kellett volna nyernünk. Rengeteget könnyelműsködtünk, egy ilyen csapattól, mint a Pick, ez nem megszokott dolog. A vasárnapi BL-meccsen nagyon nehéz, főként úgy, hogy kevesen vagyunk.

Katzirz Dávid: – A legfontosabb a győzelem, és ez végre idegenben is sikerült. Persze nem bontunk pezsgőt, de a lelkünknek mindenképpen jól jött a győzelem. Végre nekem is kijött a lépés, a sérülésem óta talán most ment a legjobban a játék.

• 16. ashmore 2010. október 07. 20:31
    „Na azért ez a Szeged nagyon, de nagyon gyenge.Úgy látom egy két ember saját magát akarja meggyőzni arról, hogy ez a Szeged jó(lesz).Ébredjetek fel.Most nem jó a Pick.lehet még jó lesz, de most NEM JÓ!!!Tessék ezt tudomásul venni.A negatív kritika nem fikázás....”
  • 15. Mustang 2010. október 07. 13:44
    „Gratulálok meg minden és hajrá Szeged, de azért az túlzás, h a Csurgónak esélye se volt, hiszen a félidőben még vezettek...
    Jó volna nem bele esni abba a hibába, ami Pistrui idejében ment, mégpedig az, h bármilyen szar is volt a játék, ódákat zengett a DM a csapatról. Erre másik példa a magyar foci, mely arra készül, h "talán" legyőzi asszem San-Marinót, ennek ellenére dicsérik a javuló magyar válogatottat.
    Ne ezen az úton járjon se a média, se a csapat, ha szar volt a játék, akkor szar, de azért mi gyerekeink. :)
    Hajrá Pick!!!”
  • 14. greg 2010. október 07. 13:26
    „Ellenben veled. Ezek csak tények. Néha fáj az igazság. Nem mindenhova jutott sok gyermek fotó. Legalább én helyén kezelem a dolgokat. Szarok vagyunk és kész. Én nem kezdek anyázni, meg mutogatni a saját játékosaimnak, ha kifoscsiznak. Ugye Micokám?”
  • 13. micocity 2010. október 07. 13:05
    „Értelmes gyerek vagy greg.Remélem,otthon nagyon "büszkék" rád!”
  • 12. greg 2010. október 07. 13:00
    „Még Skala bácsi se tudja motiválni ezt a szimpatikus csürhét a Csurgó ellen. Bezzeg az esház ellen nagy az arc. Még több alázatott! Azért 10 druki elég be lehetett csicsentve, ha szép volt fiúkoztak. :D”
  • 11. kismacko9 2010. október 07. 12:52
    „Jó ez a kép Dávidról :) lájkolom :D”
  • 10. dobi 2010. október 07. 12:21
    „Boribona ! mondom, én hogy jól is írsz... :)

de nézd meg a délmagyar fórumát.. annyira béka *egge alatt van a szint..
    ezek az itt fikázók, ha ki kellene állniuk beszélni, többnyire a nevüket se tudnák kimondani folyamatosan..

kézilabdáról inkább a kezi.hu-n.. ott legalább elzavarják a fikagépeket... de azért marad pár... :)”
  • 9. MG77 2010. október 07. 11:12
    „ad5. ami szerintem a legfontosabb, hogy most vért isznak ellenünk az ellenfelek és nincs semmi tisztelet mint tavaly vagy előtte.”
  • 8. Boribona 2010. október 07. 10:54
    „Szeretem a mindenkori Pick Szegedet, és drukkolok is nekik. De halkan megjegyeznék valamit: a BL-indulás jogát még nem ez a csapat vívta ki. A tavalyi játékoskeret esetén joggal mondhatnátok, h egy hazai kiscsapatot 10-kel verni. De:
    ad1. a csurgó már nem az a kiscsapat, ami tavaly volt
    ad2: idegenben, fanatikusan szurkoló ottani közönség előtt, teltházas meccsen nem olyan egyszerű +10-zel nyerni
    ad3. két alapember hiányzott: Törő és Herber
    ad4. tavaly a sztárjátékosokkal teletűzdelt Pick Szeged is PONTOSAN 1 GÓLLAL NYERT!

inkább nem is folytatnám...

Ez a csapat akkor lesz a te értelmezésed szerinti BL-induló csapatnak tekinthető, ha már megedződnek a BL-meccseken azok a srácok is, akik közülük az életben nem játszottak még ilyen meccseken, mielőtt Szegedre jöttek volna...”
  • 7. gyuribá 2010. október 07. 08:49
    „A hazai csapatnak "esélye sem volt a győzelemre", "a Pick DIADALÁT nem veszélyeztette semmi"! Hát ez röhej! Öt kimaradt hetes, sok elhibázott ziccer az ellenfélnél! Ez a tudósítás úgy van leadva, mintha 10-el nyertünk volna. (Bár ez lett volna természetes egy BL csapattól) A tudósító miért hülyíti az olvasót? (szándékkal nem írtam, hogy ujságíró, mert nála a tárgyilagosság lenne az elvárható)”
  • 6. dobi 2010. október 07. 08:45
    „Fikagépek!!!!

Vegyétek már tudomásul, hogy a pár csapat szerencsére erősödött...
    Ez most egy fiatal szegedi összeszokatlan csapat... de az elmúlt időszak legszerethetőbb és legtehetségesebb csapata...
    Rövid a kispad.. meg még 1-2 erősítés és jövőre nagyon jók leszünk...
    Szóval ha tájékozatlan vagy ne fikázz....”
  • 5. MG77 2010. október 07. 08:24
    „Ugye mikor levertük a Svájciakat(akik annyira gyengék, hogy alig tudta a spanyol csapat leverni őket tegnap) akkor is egy nagyon gyenge csapat volt a pályán??? Ja persze azóta mások alkotják a keretet hirtelen.....XO”
  • 4. MG77 2010. október 07. 08:21
    „favágó és társai nem szeretnék az igen nagy röptű társalgásotokhoz komolyabban beleszólni!!!
    De azért javítanék egy két óriási hülyeségen a beszélgetésetekben.
    1. Nem 3 pont van meg hanem 2 pont itt csak ennyit kapunk. Javaslom átmenni a szegedi foci fórumra hisz ott 3 pont jár csak ritkán kapunk mert annyira ász szegeden meg az egész országban a foci.
    2. Tavaly is ennyivel győztük le a csurgót pedig akkor sztárok játszottak itt.

Miért kell röfi böfi alapon valamit bemondani??? Miért nem lehet előtte utána nézni, hogy ne csináljak hülyét magamból???”
  • 3. favágó 2010. október 07. 07:45
    „Tavaly még nem hittem volna, hogy a Csurgó elleni 1 azaz egy gólos győzelemnek ennyire kell örülni!
    De megvan a 3 pont! A csurgói Vadkerti G. rokona talán Körtének?”
  • 2. Laserdance 2010. október 07. 07:34
    „Én se nagyon értettem hogy egy ilyen "sikert" hogy lehet pozitívan értékelni. Rettentő gyenge ez a csapat sajnos.”
  • 1. greg 2010. október 07. 07:16
    „Szép volt fiúk? Ez most valami vicc? :D”