2017. 12. 11. hétfő - Árpád -1°C | 13°C Még több cikk.

Pick Szeged: búcsú, győzelemmel

A Pick Szeged férfi kézilabdacsapata fölényes, 35–25-ös győzelmet aratott a román Constanta elleni Bajnokok Ligája-mérkőzésen. Dragan Djukics együttese a második félidőben fordított.
Nagy volt a készülődés, pedig tétje már nem volt a Pick Szeged–Constanta férfi kézilabda Bajnokok Ligája-mérkőzésnek. A szurkolók kék mezben, kék pólóban feszítettek, többen elővették a 2007-ben a bajnoki döntőre készített pólót, abban ültek a lelátón. A kezdésre szépen megtelt a csarnok, bizony régen voltak utoljára ennyien egy Pick-meccsen.
A találkozó előtt Cattani Dragan Djukicstól vehette át Az év szurkolója díjat, a szegedi szurkolók pedig 2009 legjobb szegedi játékosát, Katzirz Dávidot díjazták egy díszes serleggel. Luka Zvizej a Pick Szeged honlapja díját kapta, a szlovén szélső lett a drukkerek szavazata alapján február hónap játékosa.

Dragan Djukics nyilatkozata a meccsről.

A díjeső a Szegedet zavarta meg a legjobban, az első félidőben sehogy sem találta a ritmust a hazai csapat. A románok remekül védekeztek, és a támadásaik is hatékonyak voltak. Az már ekkor látszott, hogy Zoran Kurtes, a Constanta mestere presztízskérdést csinál a meccsből. Vehemensen reklamált minden kétes bírói döntés után, a macedón Marjan Nachevski – a magyar himnuszt énekelte a kezdés előtt (!) – ellenőr többször is figyelmeztette. Dragan Djukics is pörölt, a horvát Igor Kossal akadt nézeteltérése egy rossz visszafutás után, a jobbátlövő az esetet követően a padot melegítette, többször már nem küldte harcba a szerb szakember.

Luka Zvizej tíz gólt szerzett a román bajnok ellen. Fotó: Scmidt Andrea
Luka Zvizej tíz gólt szerzett a román bajnok ellen.
Fotó: Scmidt Andrea

Hiába volt parádés a hangulat, a nézők az első félidő után csalódottan beszélgettek, jóval többet vártak a kedvencektől.

A második játékrész olyan „valladolidosan" kezdődött. Egy hete a spanyolok hagyták állva a Pick Szegedet, most a magyar csapat tette ezt a románokkal. Zvizej fújt riadót, amihez csatlakozott Krivokapics és Nenadics is. Liszkai is remekelt a kapuban, így nem volt meglepő, hogy egyre nőtt a különbség a két csapat között. A beállós Bacieani piros lapos kiállítása után – Nenadics kapott tőle egy maflást – pedig végleg elszálltak a román remények, a Constanta csak asszisztálni tudott a Pick játékához.
A vége fölényes győzelem, vastaps a nézőktől. Ez a siker sajnos csak szépségtapasz volt a kudarcokra, hiszen nem sikerült kiharcolni a továbbjutást a csoportból, pedig minden szegedi drukker ezt várta a fiúktól. Egy viszont biztos, hogy a nézők és a csapat most egymásra talált, talán visszatérnek azok is, akik az eredménytelenség miatt elfordultak a Pick Szegedtől.

Vélemények a meccs után

A találkozó után megszokott dolog, hogy a két edző és két kijelölt játékos részt vesz a sajtókonferencián. Most azonban hiába vártuk Zoran Kurtest, a Constanta vezetőedzőjét, helyette a másodedző, Eden Hairi érkezett.

Dragan Djukics (a Pick Szeged vezetőedzője): – Annak örülök, hogy közönségünk végül jól szórakozott, a drukkerek már nagyon megérdemeltek egy ilyen játékot. A második félidei produkciónkkal elégedett vagyok, ekkor hatékonyan védekeztünk, kapusaink is feljavultak, és látványos gólokat szereztünk.

Eden Hairi (a Constanta másodedzője):
– Jobb volt a Szeged, el kell ismerni. Egy kézilabdameccs hatvan percig tart, és nem harmincig. Mi csak az első félidőben játszottunk jól, utána a Pick nem hagyott esélyt.

Luka Zvizej (Pick Szeged):
– Köszönjük a szurkolóinknak ezt a fantasztikus hangulatot. Nagyon bántott bennünket az első félidő eredménye és produkciója, éppen ezért tettük oda magunkat a második félidőben. Ekkor már olyan ritmusban játszottunk, ami mindenképpen biztató. Talán az elején túlizgultuk magunkat, ezért hibáztunk olyan sokat. A lényeg a győzelem.

Schuch Timuzsin (Constanta):
– Kemény meccs volt, nem kíméltek bennünket a szegedi játékosok. Kaptam én is rendesen, de semmi gond, ez benne van a játékban. A második félidőben szétestünk. Mi lesz velem? Még egy évig szerződés köt a Constantához, így maradok a román csapatnál.

A szerb Petar Nenadics parádés gólokat szerzett a BL-meccsen. Fotó: Scmidt Andrea
A szerb Petar Nenadics (labdával) parádés gólokat szerzett a BL-meccsen.

Értékeljük a Pick-játékosokat

Lapunk minden Bajnokok Ligája-mérkőzés után értékeli a játékosokat. 1-től 6-ig osztályozzuk a Pick kézilabdásait.
Marjanac (4): A második félidőben védett jól.
Liszkai (4,5): Bravúrok, önbizalmat adhat a folytatáshoz.
Zvizej (6): 10 gól, remek játék.
Krivokapics (5): Volt honnan feljavulni, a második játékrészben „sült" a keze.
Kos (3): Góllal kezdett, majd összevitatkozott Djukiccsal.
Andjelkovics (5): Ismét remekelt.
Nenadics (6): Kézilabda-show!
Katzirz (4): Nem ment neki.
Oszmajics (3): Nem az ő meccse volt.
Stranovsky (3,5): Két szép gól, de kihagyott néhány ziccert.
Herbert (5): A második félidőben remekül védekezett.
Zubai (4): Szokásos nagy szív. Vancsics, Vadkerti, Lele és Simon csak perceket kapott.

Pick Szeged–HCM Constanta 35–25 (14–17)
Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, A csoport, 10. forduló. Újszegedi sportcsarnok, 3000 néző. Vezette: Lovric, Petkovic (horvátok).

Pick Szeged:
MARJANAC – Stranovsky 3, KRIVOKAPICS 6, ANDJELKOVICS 6, ZUBAI 1, Katzirz, ZVIZEJ 10 (1). Csere: LISZKAI, NENADICS 8 (2), Kos 1, Vadkerti, Oszmajics, Lele, Herbert, Simon, Vancsics. Edző: Dragan Djukics.

Constanta: STANESCU – Toma 3, Schuch 3, Muresan 3, Baiceanu 1, Adzics 1, SADOVEAC 3. Csere: Popescu (kapus), SABOU 6/4, Buricea 1, Csepreghi 2, Vukovic 1, Pavlovics 1. Edző: Zoran Kurtes.

Hétméteresek:
3/2, ill. 9/4.

Kiállítások:
10, ill. 4 perc.

Győzelmek

Az elsőségét már korábban bebiztosító MKB Veszprém 32–29-re (14–14) győzött a lengyel Kielce otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportküzdelmeinek utolsó fordulójában. A mezőny legjobbja a 11 gólos Iváncsik Gergő volt.

A másik nemnél sem maradt el a siker: óriási lépést tett a Győri Audi ETO KC az elődöntőbe jutásért, miután szombaton parádés játékkal 28–23-ra (14–11) legyőzte a vendég norvég Larvikot a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének 4. fordulójában. Ha a jövő héten Ljubljanában is nyerni tud, akkor biztossá válik a négy közé jutás.
Az állás: 1. Győr 6 pont/4 mérkőzés (103–96), 2. Larvik 6/4 (109–105), 3. Ljubljana 2/3, 4. Leipzig 0/3.

A Budapest Bank férfi kézilabdaliga eredményei:
Mezőkövesd–Dunaferr 24–25 (15–17), FTC-Cityline–Budapest Bank-Kecskemét 27–27 (10–13), Tatabánya-Carbonex–Csurgó 30–29 (15–13).

A női kézilabda NB I-ben:
Kiskunhalas–Veszprém 27–31 (13–13), Alcoa-Fehérvár–Siófok 27–29 (10–15), Hunnia–Mondi-Békéscsaba 22–49 (7–25), Vác–DVSC 37–30 (19–12).

• 9. Gollam 2010. március 16. 16:39
    „A mérkőzés dátuma MÁRCIUS 6.!!! Azért nem volt ez akkora győzelem (még ha a második félidőben már JÁTSZOTT is a csapat), hogy 10 nappal később is hír legyen....”
  • 8. Boribona 2010. március 08. 22:22
    „xene, ezúttal veled értek egyet. Eszem ágában sincs kisebbíteni Katzirz Dávid érdemeit ebben a szezonban, de ez már nem az első eset, h vele kapcsolatosan szimpátia szavazás van inkább, mint reális megítélés.
    de kétségtelen, hogy ő (és Zubai!) mindig nagyon akar. És hát ennek néha nyögés a vége, mint ezúttal is...”
  • 7. PickSzeged007 2010. március 08. 21:33
    „polgár: Így van! Lehet, hogy egy játékos lő 15 gólt, de mit ér, ha még mellette kihagy 15-t? A lényeg a győzelem, és ehhez a győzelemhez mindenki hozzátett valamennyit, sokat, keveset.”
  • 6. polgár 2010. március 08. 19:14
    „"Katzirznak mire fel a négyes osztályzat??? Csak azért, mert ő magyar, nem kell felülpontozni."

Attól, hogy gólt most nem dobott, védelemben nagyon sokat tett hozzá, végigrobotolta a meccset, és büntetőt is harcolt ki. Ez is hozzátartozik egy játékos megitéléséhez.”
  • 5. ultra 2010. március 08. 13:00
    „Azért mert egy tét nélküli meccsen nyertek azért rögtön nem kell az egekig emelni őket, teccetek volna akkor nyerni amikor még volt tét!”
  • 4. baruthane 2010. március 08. 12:38
    „Kos és Oszmajics szokás szerint gyengén játszott. Katzirz az első félidőben, mind védekezésben, mind támadásban gyenge volt. A másodikban támadásban továbbra sem találta magát, de védekezésünk egyik oszlopa volt, így összességében indokolt a 4. Kos-nak 2 kéne, Osmajicsnak 3,5 a védekezése miatt.”
  • 3. xene@freemail.hu 2010. március 08. 11:40
    „Kos (3): Góllal kezdett, majd összevitatkozott Djukiccsal.

Katzirznak mire fel a négyes osztályzat??? Csak azért, mert ő magyar, nem kell felülpontozni. Van olyan meccs, amikor neki sem megy...”
  • 2. TUTI 2010. március 08. 09:34
    „tö(n)krevágták ???? :(”
  • 1. TUTI 2010. március 08. 09:33
    „neha szarvasbikáknal előfordul, hogy a dominanciaharcban mindkettő bika harcképtelenné
    válik ...lehet a Picknél is to(n)krevágták a bikák egymást...:(:(......... de a csapat megmarad???

....hmhm.... Hajrá PICK SZEGED! ...

Boldog nőnapot!”

Ezüstöt nyertek a szegedi kézisek a diákolimpián

Második helyen végzett a Szegedi Műszaki és Környezetvédelmi Szakközépiskola és Szakképző Iskola fiú kézilabdacsapata a diákolimpia döntőjében. Tovább olvasom