2017. 12. 15. péntek - Valér 6°C | 13°C Még több cikk.

Pick Szeged: ebben jóval több volt

Vereséget szenvedett a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata Fehéroroszországban, Minszkben. A belorusz bajnok 33–29-re győzte le a Tisza-parti alakulatot. A félidőben még a magyar csapat vezetett 16–13-ra.
– Hatgólos szegedi vezetésnél nem sok esélyt adtam saját csapatomnak, csak néztem tágra nyílt szemmel, hogy milyen jól játszik egykori együttesem, a Pick Szeged. Szerencsére bejött a taktikai váltás, összeállt a védekezésünk, és sikerült végül nyernünk – nyilatkozta a lefújást követően Igor Rapovec, a Dinamo kapusedzője, a Pick volt hálóőre. – Bajusz Sanyit üdvözlöm, ő nem véletlenül játszik még, hiszen fiatalabb, mint én – mondta. Rapovec 41 éves, Bajusz pedig 40. A volt Pick-kapus egy éve még védett, idén lett tréner.

Az első félidőben tényleg szemet gyönyörködtetően játszott a Pick, a Dinamo csak nyomozta a labdát. Mikler átmentette a Schaffhausen ellen bemutatott formáját, Sulc és Beocsanin pedig szétbombázta a kaput. A félidő közepén már hat góllal is meglépett a magyar csapat. A Minszkben dolgozó magyar drukkerek legnagyobb örömére, lengtek is magyar lobogók.

Zubait is elnyomták a fehéroroszok.

A hajrában már volt egy jel, hiszen feljött a minszki együttes. Még Butenko második félidőben szerzett két gyors gólja után is reménykedett minden Pick-szimpatizáns, hogy meglesz a meccs. Sajnos a rengeteg technikai hiba és sok-sok kimaradt ziccer megbosszulta magát. Vérszemet kapott a fehérorosz bajnok, átvette a vezetést, amit már nem is engedett ki a kezéből. Pedig lett volna lehetőség az utolsó tíz percben is, csak az első félidő után nem volt egyetlen vezér sem, így kikapott a Skaliczki-legénység. Pedig ebben a meccsben több volt, de sajnos benne is maradt: ez a Dinamo verhető csapat.

Osztályzatok

Mikler (4,5): Jól védett, különösen az első félidőben remekelt. Tatai (3,5): Nehéz volt a padról beszállnia. Stranovsky (3,5): Kevés labdát kapott, remek gólokat szerzett. Katzirz (3,5): Az első félidőben harcos volt, a másodikban cseréje után nem tudott játékba lendülni. Sulc (5): A szegedi csapat legjobbja. Beocsanin (4,5): Mint az álom, úgy játszott az első játékrészben, utána figyeltek rá. Törő (4): A meccs hőse lehetett volna – nem lett. Lékai (3,5): Gyengén kezdett, a második félidőben volt egy jó periódusa. Herbert (4): Nagyot küzdött. Bajorhegyi (5): Védőmunkája extra volt, kár a kihagyott ziccerért. Butenko (3,5): Parádés két gól, majd betli. Baláz és Vadkerti csak perceket töltött a pályán.

Skaliczki László
: – Gratulálok a Dinamónak, a második félidőben a nagy taktikai csatában felülmúlt bennünket. A 40. percig tudtuk betartani a taktikai elképzeléseinket. Leginkább a védekezésünk esett szét, ezt a 33 kapott gól is mutatja. Hiányoztak azok a pluszteljesítmények, amelyek egy győzelemhez szükségesek lettek volna. Fontos hét előtt állunk, így gyorsan össze kell kapnunk magunkat.

Katzirz Dávid: – Nem lepett meg bennünket a Minszk játéka, az első félidőben úgy is játszottunk, ahogy megbeszéltük. Nem volt sajnos a második félidőben egy olyan játékos sem, aki visszarántotta volna a csapatot az első félidei teljesítményéhez.

További eredmények, C csoport: Aalborg–Schaffhausen 30–30 (15–14), Valladolid–Csehovszki Medvegyi 26–26 (15–13). B csoport: MKB Veszprém–Hamburg 33–30 (15–13).

Dinamo Minszk (fehérorosz)– Pick Szeged 33-29 (13–16)
Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, C csoport, 2. forduló. Minszk, 2000 néző. Vezette: Opava, Valek (csehek).
Dinamo: Kosevoj – Rutenka 3, Silovics 3, Babicsev 1, Csepulisz, Pukhovszkij 9/4, Kozsenyevszkij 2. Csere: Onyufrijenko 9, Kovalenko 1, Atman 5, Tyityov. Vezetőedző: Szergij Bebesko.
Pick Szeged: Mikler – Stranovsky 4, Katzirz 3, Lékai 3, Herbert 1, Sulc 6, Törő 4. Csere: Tatai (kapus), Bajorhegyi, Beocsanin 4, Zubai 2, Butenko 2 , Baláz, Vadkerti. Vezetőedző: Skaliczki László.
Kiállítások: 4, ill. 6 perc.
Hétméteresből: 5/4, ill. 1/0.

A C csoport állása

1. Medvegyi 2 1 1 0 65 – 55 3
2. Valladolid 2 1 1 0 61 – 56 3
3. Minszk 2 1 0 1 63 – 63 2
4. Pick Szeged 2 1 0 1 58 – 59 2
5. Schaffhausen 2 0 1 1 56 – 59 1
6. Aab Handball 2 0 1 1 59 – 69 1

Negyedik a magyar csapat a sakkolimpián

A magyar férfiválogatott 2,5–1,5-re nyert a lengyel csapat ellen az oroszországi sakkolimpia… Tovább olvasom