2017. 02. 27. hétfő - Ákos, Bátor 1°C | 13°C Még több cikk.

Pick Szeged: egy, kettő, három

Harmadik EHF-kupa-csoportmeccsét is megnyerte a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata. A magyar együttes a szlovákiai Eperjesen diadalmaskodott 31–29-re a Tatran ellen, és továbbra is veretlen a C csoportban. A Pick zsinórban a 28. sikerét aratta.
Egy! Kettő! Három! Nantes, Kristianstad, Eperjes. Zsinórban három győzelmet aratott a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata az EHF-kupa C csoportjában, így az első kör után százszázalékos teljesítménnyel vezeti a kvartettet.

Egy! Kettő! Három! A Nantes ellen egy góllal (28–27), az Eperjes ellen kettővel (31–29), a Kristianstad ellen hárommal (26–23) diadalmaskodott a kétszeres magyar bajnok.

Egy! Kettő! Három! A drukkerek is hasonlóan számoltak, majd jött a közös „Szeged!" kiáltás a lefújás után. A Pick Szeged történetében még soha ennyi Tisza-parti drukker nem kísérte el a csapatot idegenbeli meccsre. Közel 150 kékbe öltözött magyar szurkoló volt a lelátón. A Pick-hívek pedig hazai hangulatot teremtettek az amúgy teljesen sportszerű eperjesi nézők között. A meccs végén mindenki örömtáncot járt, a születésnapos csapatkapitánynak, Vadkerti Attilának pedig elénekelték a „Boldog szülinapot!" kezdetű dalt. Egy nagy egymásra találás volt a Tatran elleni EHF-kupa-találkozó, amely ismét bizonyította, hogy milyen remek úton halad a Pick Szeged.

Pontos játék. Balogh (19), Zubai, Ancsin, Prce és Larholm támadásban. Fotók: Süli Róbertné

Tetszett

Évek óta arról álmodik a Pick Szeged csapata, hogy idegenbeli meccsen is népes kékbe öltözött szegedi tábor előtt lépjen pályára. Ez Eperjesen megvalósult. Jó volt látni a szervezettséget, az egységet. Az pedig, hogy a hazai nézők hangját alig lehetett hallani, csodálatos érzés volt.

Hétről hétre bizonyítja az erejét, pedig a szlovák bajnok nem egy kutyaütő alakulat, de esélye sem volt a Pick ellen. A meccs elején még vitte őket előre a hatalmas bizonyítási vágy, azonban a Szeged védelme ismét olyan remekül volt megszervezve, amely megálljt parancsolt a Presovnak. Mikler hihetetlen ziccereket védett, Balogh pedig csak szórta és szórta a gólokat. A jobbátlövő a Pastor-éra alatt hatalmas fejlődésen ment keresztül, önbizalma van, mer, vállalkozik. Egy éve még sokan megkérdőjelezték a Pickben való szereplését, mára azonban nagyot változott a helyzet, a Pick egyik meghatározó alakja.

Jonas Larholm rosszul kezdett. Kihagyott egy hetest, majd egy tuti helyzetet. Azonban hihetetlen profi. Az első félidőben Pejovics vagy Rábek szó szerint kiütötte Niko Mindegíát, akinek kisebb agyrázkódása lett, így nem tudott visszaállni a baszk irányító. És ekkor a svéd irányító-átlövő felszívta magát. Olyan precízen játszott, ami lendületet adott a Picknek, így már a félidőben négygólos volt a vendégelőny.

Nem tetszett

Nem először fordul elő, hogy a brutalitást nem büntetik a játékvezetők. Mindegíát szó szerint kiütötték, a spanyol játékos megszédült, nem tudta, hol van. A 215 centiméter magas Kristopans is bemosott egyet Prcének, amit a sportik megint nem büntettek. Ez nem jó út, a játékosokat védeni kell.

A második félidő első 10 percében nagy nyomás nehezedett a Pickre. Ment előre a Tatran, a játékvezetők szórták a két perceket, leginkább a Picknek, pedig a hazaiak védekezése a brutalitást súrolta: ütöttek, kíméletlenül. Éppen ezért lett erős csapat a Pick, mert hiába egyenlítettek a szlovákok, innentől kezdve esélyük sem volt. Prce brutál nagy gólokat ragasztott a felsőbe, Vadkerti labdákat csent, Laszica beverte a ziccereket, Källman előretoltan, szépen és hatékonyan védekezett, Ilyés nagyot dolgozott, Balogh pedig kisebb sérülése ellenére is hasznos és veszélyes volt. A Miklert váltó Tatai a legszebb napjait idézte. A magyar válogatott kapus lehúzta a rolót. Az említett Larholm pedig minden helyzetből, fontos pillanatokban gólt szerzett. A hajrához érve már állva ünnepelt a Pick-tábor, mert semmi sem veszélyeztette a győzelmet, amely szeptember 1-je óta zsinórban a 28. siker volt.

Egy! Kettő! Három! A hétre is kell a csatakiáltás, hiszen szerdán 18 órakor az mk negyeddöntőjének első meccsén Csurgón lép pályára a csapat, majd szombaton 13 órakor következik Veszprémben a csúcsrangadó az NB I-ben.
A csoport másik mérkőzésén: Kristianstad (svéd)– Nantes (francia) 23–27.

Hálás közönség. A szegedi játékosok megköszönték az őket elkísérő drukkerek biztatását.

Tatran Presov (szlovák)–Pick Szeged 29–31 (14–18)

Férfi kézilabda EHF-kupa, C csoport, 3. forduló. Eperjes, 3500 néző. Vezette: Baranovsky, Lemanowicz (lengyelek).

Tatran: Verkics – Hrstka 2, Rábek 1, Pejovics 3, Tumidalsky, Kristopans 3, T. URBAN 5/3. Csere: Krupa (kapus), Cip, KRZYSZTOFIK 5, Radcsenko, KROK 7, Sadovyi 3. Vezetőedző: Peter Hatalcsik.

Pick Szeged: MIKLER – Laszica 3, Ancsin 2, Mindegía 1, Zubai 1, Ilyés, Källman 2. Csere: TATAI (kapus), PRCE 4, LARHOLM 9/2, BALOGH 7/1, VADKERTI 2, Gidai, Vranjes, Czina. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.

Kiállítás: 8, ill. 10 perc.

Hétméteres: 3/3, ill. 5/3.

* * *

A szurkoló hangja

Rovatunkban internetes hozzászólásokból szemezgetünk. A Pick drukkerei az alábbi kommenteket fűzték a tegnapi meccshez a delmagyar.hu és a csapat Facebook-oldalán.

Melinda: – Bravó, srácok! Ezzel az eredménnyel szombaton is kiegyeznék.

Attila: – Szerintem nincs egy súlycsoportban a két csapat, legalább 1 PASTORnyival jobb a Pick.

Mariann: – Gratulálunk! Így kell játszani a Veszprém ellen is.

Pontot érdemelt volna a Szentes

Érvényesült a papírforma a férfi vízilabda OB I- ben a Szentes – Honvéd mérkőzésen. A vendégek nyertek, de a hazaiak legalább az egyik pontot megérdemelték volna.