2017. 05. 24. szerda - Eszter, Eliza 13°C | 24°C Még több cikk.

Pick Szeged: egy Sulc nem csinál nyarat

Négygólos, 35–31-es vereséget szenvedett a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata hazai környezetben a spanyol León ellen a Bajnokok Ligájában. A magyar együttes ezzel a fiaskóval egyre távolabb kerül a továbbjutás lehetőségétől.
Pick Szeged–Ademar León (spanyol) 31–35 (16–16)
Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, 3. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 2500 néző. Vezette: Zotin, Volodkov (oroszok).

Pick Szeged:
Tatai – Prodanovics 2, Buday 5, Lékai 4, Zubai 5, Sulc 10, Vadkerti 3. Csere: Mikler (kapus), Bajorhegyi 1, Pribanic, Czina, Nagy N. 1. Vezetőedző: Skaliczki László.

León:
Alamo – Krivoslikov 4 (2), Ferrer, DIPANDA 1, Andreu, Gonzalez, M. STRANOV- SKY 9 (2). Csere: LOSERT (kapus), Ruesga 2, BAENA 3, GARCIA 8, CSUTURA 3, GONI 5, Montoro. Vezetőedző: Isidoro Martín Martínez.

Kiállítások: 8, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 5/4, ill. 4/4.

A bécsi sorsolás után minden Pick-drukker tisztában volt azzal, hogy jóval nehezebb csoportba kerültek a kedvencek a Bajnokok Ligájában, mint egy éve, amikor sikerült kiharcolni a legjobb 16 közé jutást.
Azért azt a szegedi szurkolók rémálmaikban sem gondolták, hogy a harmadik forduló után már elúszni látszanak a továbbjutási remények, hiszen eddig mindhárom meccsét elvesztette a kétszeres magyar bajnokcsapat a BL-ben, a D csoportban.
Osztályzatok

Lapunk minden BL-mérkőzés után értékeli a Pick Szeged játékosait. A kézilabdásokat 1-től 6-ig osztályozzuk. Tatai (4): Jól védett. Prodanovics (3,5): Rossz volt nézni, ahogy fél lábon ugrált. Buday (4): Gólok, gólpasszok. Sulc (5,5): Továbbra is bombaformában. Lékai (3): Hatalmas gödörben van. Zubai (4,5): A szokásos harcosság. Vadkerti (3,5): Sajnos ismét biztos helyzeteket rontott el. Czina (3): Az első félidőben jól védekezett, a másodikban már gyengén. Bajorhegyi (3,5): Egy fokkal volt jobb, mint Czina. Pribanic (2): Gyengécske. Mikler (3,5): Közepes teljesítmény. Nagy (3): Neki még nagy falat a BL.

Pedig szombat délután az első félidő 21. percében a lelátó népe boldogan verte a tenyerét, ordította, hogy „Pick Szeged!", hiszen négy góllal (13–9) vezettek a hazaiak. És mi lett volna, ha Lékai belövi a két „tuti" ziccerét, illetve Vadkerti is értékesíti a biztos helyzetet; akkor még nagyobb lehetett volna a távolság. Ekkor senki sem gondolta, hogy az újabb extrateljesítménnyel előrukkoló Fero Sulc vezette Pick kipukkad, a második félidőt pedig úgy kezdje, hogy öt spanyol gólra egyszer sem válaszol.

A nézőknek hatalmas hiányérzetük maradt, mert csak néhány játékosban volt felfedezhető az a tűz, amely egy BL-meccsen elvárható. Elvárható? Inkább kötelező lenne, végül is profi sportoló mindenki.
Kevesen voltak a Tisza-partiak, Skaliczki edző csapata ezer sebből vérzett: Törő, Beocsanin, Ancsin sérülés miatt nem tudott játszani, míg a szerb válogatott szélső, Prodanovics talpa továbbra sincs rendben, így a második félidő elején ő is kiszállt a játékból. Czina József sem játszotta végig a meccset, ütésért kiszórták a nem túl következetes orosz játékvezetők. Az igazsághoz tartozik, hogy előtte a meccs legjobbja, Martin Stranovsky Czinához hasonlóan Fero Sulcot ütötte ki, és ezért csak 2 perces kiállítást kapott.

Pick Szeged-Ademar Leon. Fotó: Schmidt Andrea (galéria)
Továbbjutás? Ez már a csoda kategóriába tartozik, de tisztes helytállás mindenképpen elvárható a csapattól. Pedig a Leónt nem lehet egy szinten említeni a Kiellel és a Koppenhágával, egy jó formában és teljes kerettel felálló Pick képes lenne megverni, csak most nem teljes a Szeged, és bizony több kézilabdás is messze van a csúcsformájától.
Nincs irigylésre méltó helyzetben Skaliczki mester. Vasárnap Versecen a Partizannal mérkőznek, majd október 29-én érkezik Szegedre a Veszprém. A belgrádiak ellen illene már nyerni – Magyarkanizsán a felkészülés alatt sikerült –, mert egy újabb vereséget a szegedi drukkerek nehezen emésztenének meg.

Skaliczki László: – Sulcra túl nagy teher hárult, megint bebizonyosodott, a Bajnokok Ligájára nagyon kevesen vagyunk. Nagyon sok gólt kapunk, rendre felőrölnek minket az ellenfeleink. Jól kezdtünk, harcosak voltunk, de a végére sajnos megint elfogytunk. A Leónnak meg kellett harcolnia a sikerért. Sajnos az emberelőnyöket nem tudtuk maximálisan kihasználni, és a második játékrész elején szerencsénk sem volt.

Isidoro Martín Martínez: – Rosszul kezdtünk, a meccs első 15–20 percében nem találtuk saját ritmusunkat, de még a szünet előtt sikerült utolérni a Szegedet, és ez nagyon fontos volt. A második játékrész elején a kapusunk lehúzta a rolót, ez döntő volt.

További eredmény: Montpellier (francia)–Partizan Beograd (szerb) 36–27 (22–14).

A B csoportban: Atlético Madrid (spanyol)–MKB Veszprém 37–28 (17–15).

Bajnokot vert a Szeged Beton!

Remek mérkőzésen 7–5-re nyert a Vodafone OB I szuperrangadóján vasárnap este az újszegedi sportuszodában a Szeged Beton férfi pólócsapata a bajnoki címvédő Eger ellen. Tovább olvasom