2017. 03. 24. péntek - Gábor, Karina 10°C | 21°C Még több cikk.

Pick Szeged: egygólos hátrány a BL-visszavágó előtt

Egygólos hátrányba került a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében a német Flensburg ellen. A vendégcsapat 27–26-ra nyert, a visszavágót vasárnap rendezik.

Pick Szeged–SG Flensburg (német) 26–27 (12–9)
Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, 1. mérkőzés. Újszegedi sportcsarnok, 3500 néző. Vezette: Andersen, Södal (norvégok).
Pick Szeged: Mikler – Baláz, Sulc 5, Lékai 2, Zubai 1, Katzirz 6, Törő 3. Csere: Tatai (kapus), Vadkerti 3, Butenko 4, Herbert, Bajorhegyi. Vezetőedző: Skaliczki László.
Flensburg: BEUTLER – SVAN 5, SZILÁGYI 6, Mocsai 2, Heinl 1, Boesen 2, EGGERT 8 (5). Csere: Rasmussen (kapus), Knudsen 1, Fahlgren 2. Vezetőedző: Ljubomir Vranjes.
Hétméteresből: 2/0, ill. 6/5.
Kiállítások: 6, ill. 10.

Hatalmas lehetőséget szalasztott el a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén a német Flensburg ellen. Persze nincs még veszve semmi, hiszen vasárnap következik a visszavágó, és a Ljubomir Vranjes irányította Bundesliga-élcsapat „csak" egygólos előnnyel (27–26) várja a meccset. De ez a mínusz egy gól lehetett volna szegedi előny is. Egy, kettő vagy akár több.

A sok-sok hiba, a támadásban mutatott gyatra produkció – a figurák nem igazán működtek, leginkább ad hoc jelleggel találtak a hazaiak a kapuba –, a veszprémi meccsig megcsodált határozott védekezés csak nyomaiban volt felfedezhető. A Flensburg foghíjas kerettel – két mezőnycseréjük volt – vette fel a küzdelmet, többen sérüléssel bajlódtak, míg Carlsson Szegeden lázasodott be.

Megint lesújtott a német átok: Pick-Flensburg 26-27. Fotó: Schmidt Andrea (galéria)

„Lehet, hogy kevesen voltak, de azok, akik pályára léptek, egytől egyig nemzetközi klasszisok" – mondta a lefújás után a Pick kapitánya, Katzirz Dávid. „Nagyon elrontottuk a meccset, mi is keressük az okokat. Ígérem, idegenben mindent megteszünk a továbbjutás kiharcolásáért, nem adjuk fel a csatát!" – fejezte be a hat gólig jutó Katzirz.

„Jólesett a szegedi közönség fogadtatása, kisgyerek koromban nagypapámmal rengeteget kerékpároztam a Tisza töltésén, jó volt visszatérni a városba. Mi döntött? Talán a második félidőben

Osztályzatok
Lapunk minden Bajnokok Ligája-mérkőzésen osztályozza (1-től 6-ig) a Pick Szeged játékosait. Mikler (3): Jó első félidő, gyenge második. Tatai (2): Halovány produkció. Baláz (1,5): A pályán volt. Butenko (4): Legalább vállalkozik. Lékai (2,5): Ez nem az ő meccse volt. Sulc (4): Hullámzó volt a játéka. Katzirz (5): A leggólerősebb szegedi. Zubai (2,5): Megjátszhatatlan volt. Törő (2): Gyenge muzsika. Vadkerti (4): A jók közé tartozott. Herbert (4): Szép gólok. Bajorhegyi (3): Közel sem volt a védelem oszlopa.
határozottabbak lettünk támadásban, Szilágyi Viktor pedig lendületet adott nekünk" – értékelte a meccset a Flensburg magyar válogatott átlövője, Mocsai Tamás.

Az első félidőre még nem lehetett panaszuk a nézőknek – a drukkerek sem voltak csúcsformában, a B középen kívül a korai kezdés miatt sokan bizony csendben ültek ebéd után a lelátón –, a gyenge kezdés után – a 7. percben szerezte a Pick az első gólt, igaz, ekkor 1–1 volt az állás – sikerült magához ragadnia a játék irányítását, háromgólos előnyre szert tennie.

„Meglesz! Még rápakolunk!" – beszélgettek egymás között a Pick-szurkolók a szünetben. „Jó lesz, tetszik!" – fogalmazott a lelátón helyet foglaló Lékó Péter sakkozó, a szegedi együttes egyik legnagyobb szurkolója.

A 43. percig nem is volt semmi gond. Tartotta megszerzett előnyét a Skaliczki-csapat. Utána viszont kipukkadt. Az osztrák–magyar Szilágyi Viktor minden pozícióból a kapuba talált, hazai oldalon viszont egyre kevesebb játékos mert vállalkozni. „Nem ismerek a Pickre!" – jegyezte meg a válogatott súlyemelő, Nagy Péter, aki minden hazai meccsen a lelátón szurkol.

Találó volt a megállapítása, mert az utolsó 10 percben nem lehetett felfedezni semmi mást a Pick játékában, csak a tanácstalanságot. Egyszer még felcsillant a remény a fordításra (24–24), Vadkerti térdsérülése után – a visszavágót biztos, hogy kihagyja –, a tartalékos, nagyot küzdő Flensburg azonban nem adta ki a kezéből a győzelmet, 27–26.

Maradt esély a visszavágóra? Nem lesz egyszerű, a német kisvárosban 6500 drukker lesz a lelátón. Igaz, ha egy csehovi produkcióval rukkolnak elő a Skaliczki-fiúk, akkor talán nem elérhetetlen a legjobb nyolc közé kerülés.

A Pick Szeged ma 18 órakor hazai környezetben a PLER együttesével csatázik a Budapest Bank férfi kézilabdaligában.

• 2. TUTI 2011. március 28. 11:28
    „Először is a mai meccset kellene nagy előnnyel megnyerni...

Utána majd talán lehetne álmodozni! :)”
  • 1. favágó 2011. március 28. 08:21
    „Egyik sport televízió sem volt rá kíváncsi!:-(( Csak a nem fogható digi hozta! /állítólag!/
    Odakint kettővel nyerünk! Hajrá PICK!”

Szegedi TE: megint csoda kell

A történelem ismétlődik: a férfi tekecsapat Szuperliga döntőjének első mérkőzésén a Zalaegerszeg… Tovább olvasom