2017. 04. 28. péntek - Valéria 14°C | 23°C Még több cikk.

Pick Szeged: győztes főpróba

A Metalurg Szkopje elleni BL-selejtezőre készülő Pick Szeged férfi kézilabdacsapata győztes főpróbát tartott a romániai Székelyudvarhely ellen. Juan Carlos Pastor csapata, ha nem is sziporkázó játékkal, de 29–23-ra nyert.
Pick Szeged–Székelyudvarhely (romániai) 29–23 (14–12)
Felkészülési kézilabda-mérkőzés. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1200 néző.
Vezette: Janáky, Sefőző.
Pick Szeged: Mikler – Parrondo 4, Ancsin 5, Mindegía 2/1, Zubai, Ilyés 2, Kekezovics 2. Csere: Tatai (kapus), Blazevic, Balogh 2, Vranjes 3, Sulc 5, Larholm 3, Vadkerti 1. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Székelyudvarhely: Szabó L. – Mihalcea 2, Lazo 4/1, Kuzmanovszki 1, Feuchtmann 1, Irimescu 6, Onyeyekwe 1. Csere: Orbán (kapus), Ferenczi 2, Komporály 3, Campan 2, Vladut 1. Vezetőedző: Vlad Csaba.
Kiállítások: 10, ill. 8 perc.
Hétméteresből: 3/1, ill. 2/1.

Főpróba a BL-jegyében. Jövő héten szerdán már a macedón fővárosban éles meccset vív a Pick Szeged együttese, a tét nem kisebb a Metalurg Szkopje ellen, mint a Velux EHF Bajnokok Ligájában a főtáblára jutás. Az első meccsel kapcsolatos friss hír, hogy két litván játékvezető fújja majd a találkozót.

Juan Carlos Pastor gárdája a romániai Székelyudvarhely ellen játszotta a felkészülési időszak utolsó edzőmeccsét. Szerencsére teljes kerettel vehette fel a küzdelmet – Laszicának volt kisebb sérülése, így ő nem játszott végül. A vendégeknél ismerőst is felfedezhettünk, Ferenczi Botond egykor a Pick játékosa volt.

Pick Szeged: győztes főpróba. Fotó: Schmidt Andrea (galéria)

Mikler-bravúrokkal indult a meccs, azonban támadásban sokat hibázott a Pick, így sokáig szoros volt a mérkőzés, 3–3. A játék képe nem sokat változott az első félidő közepére sem, jöttek a hazai hibák, amelyeket a vendégek büntettek, 6–6. Nem volt nyugodt Pastor edző sem, többször is mérgesen gesztikulált a játékosaival, és a fejmosás sem maradt el. Az első félidőben rendesen akadozott a játék, így csak 14–12 volt a Picknek a tavalyi román bajnokság bronzérmese ellen.

Két perc alatt elfogyott az első játékrészben megszerzett szegedi előny, még szerencse, hogy Mikler után Tatai is jól védett a kapuban. „Végre valami!" – szólt egy néző, miután Parrondo a szélről a kapuba pörgetett, ekkor 18–15-re lépett el a Pick. Ez végre lendületet adott, Ancsin bombái ültek, már-már úgy tűnt, hogy sima lesz a meccs, de jöttek megint a hibák. Erre mondják, inkább most, mint Szkopjéban. A vége győzelem, ennek lehet örülni: 29–23.

Szurkolói busz

Készülnek a szegedi drukkerek is a Metalurg Szkopje–Pick Szeged BL-selejtezőre. Szurkolói busz indul a macedón fővárosba, méghozzá ott alvással. A részvételi díj 14 ezer forint. Jelentkezni Keresztúri Attilánál lehet a 30/897-4376-os telefonszámon vagy a kiskereszturi@gmail.com e-mail címen lehet.

Éremeső az íjászoknál

A vásárhelyi Monolit Terep- és Vadászíjász Sport Egyesület sportolói az elmúlt hetekben két nagy országos versenyen vettek részt. Tovább olvasom