2016. 12. 11. vasárnap - Árpád -2°C | 7°C

Pick Szeged: hatvannégy gól a premieren

A kézilabdára kiéhezett népes publikum várta a Pick Szeged első edzőmeccsét szerda este az újszegedi sportcsarnokban. Skaliczki László együttese gólgazdag (64 találat született) 32–32-es döntetlent játszott Algéria válogatottjával.
Pick Szeged–Algéria 32–32 (16–17)
Férfi kézilabda edzőmérkőzés, újszegedi sportcsarnok, 1200 néző. Vezette: Baranyi, Szloska.

Pick Szeged
: Mikler – Stranovsky 3, Baláz 3, Herbert 1, Katzirz 4, Sulc 5, Törő 6 (5). Csere: Tatai (kapus), Zubai 3, Bajorhegyi, Butenko 2, Lékai 5, Vadkerti. Vezetőedző: Skaliczki László.

Algéria:
Feligha – Layadi 7 (6), Berriah 7, Chechborn 7, Berkous 5, Boudrau, Checborn. Csere: Bousmail (kapus), Cheire 1, Hodef 3, Zovauvi, Badis 2, Dahmani, Boumche. Szövetségi kapitány: Salah Bouchekrion.

Hétméteresből:
5/5, ill. 6/6.

Kiállítások:
8, ill. 4 perc.

Azért ilyen régen fordult elő: ezernél is több néző érkezett az első edzőmeccsre. Kiéhezett szurkolók, akik nagy várakozással tekintettek a nyáron alaposan átalakult kétszeres magyar bajnok elé. A Pick meg is hálálta a bizalmat, a régen hallott nagy buzdítást: Stranovsky, Baláz, és az új csapatkapitány, Katzirz révén gyorsan berámolt hármat Afrika harmadik legjobb válogatottjának. Járt is taps, különösen az ifjú szlovák tehetség, Maros Baláz második, a „jobb pipában" kikötött bombája után. Az algériai kapitány forgatta csapatát, Skaliczki mester a 15. percben cserélt először. Éppen ekkor érte utol a Picket a vendégcsapat. Az afrikaiak összes gólját a szélsők szerezték, 5–5. A frissítés jót tett, Sulc és Törő premiertalálataival sikerült ismét két gólra duzzasztani az előnyt, 8–6. A Pick trénere váltogatta csapata védekezési stílusát, nyilvánvaló, Skaliczki László az edzőmeccset – ne feledjük, egy kőkemény négyhetes edzésmunka közepén jár a Szeged – is a gyakorlásra szánta. Akadtak hibák, ilyenkor ez teljesen természetes, de láttunk reménykeltő dolgokat.
Butenko (pirosban) jó benyomást keltett. Fotó: Karnok Csaba
Butenko (pirosban) jó benyomást keltett.
Fotó: Karnok Csaba

Az első félidő hajrájában a Pick 1996-os bajnokcsapatának edzője azért lehetett bosszús, mert legmagasabb játékosa, Bajorhegyi Ádám begyűjtötte második kétperces kiállítását. A végjáték a zöld-fehér alakulaté volt, a hazánkban edzőtáborozó együttes könnyű gólokkal megfordította az eredményt, 30 perc után 17–16-ra vezetett.

Hiába nyitott Butenko szegedi góllal, ezután két Berkous-találat következett – remek játékos az átlövő. Az eredményjelzőnek sem tetszett a vendégek vezetése, gyorsan egymás után kétszer is megadta magát. Ez felébresztette a mieinket, Lékai okos és parádés bombáival egyenlítettünk, 19–19. Potyogtak a gólok, egyik fél sem koncentrált igazán a védekezésre, így a 42. percben 45 találatnál (23–22) jártak a csapatok. A védekezésen látszott igazán, hogy nincs még együtt a csapat, sok-sok gyakorlásra lesz szükség, hiszen Mikler, majd Tatai is csak nagy ritkán találkozott a labdával, legtöbbször kiszolgáltatott helyzetben volt mindkét kapus. A koreográfia nem változott. Itt egy gól, ott egy gól. A 55. percben 29–29 állt az eredményjelzőn. A második szegedi emberelőny ismét a Picket zavarta meg, szerencsére Sulc, a rutinos róka összekapta csapatát, Törő ötödik értékesített hetese után ismét a piros mezben játszó hazaiaknál volt az előny, 31–30, ám a vége döntetlen: 32–32.

Csütörtökön 18 órakor újabb edzőmeccs következik a két csapat között; 17 órától a helyszínen ismét árulják a következő szezonra szóló bérleteket.

• 6. Memoire 2010. augusztus 06. 13:00
    „*kézilabda”
  • 5. Memoire 2010. augusztus 06. 12:58
    „Mi ez a képaláírás? Butenko jó benyomást keltett????? :O Na ne hülyéskedjünk már... az egy dolog, hogy valaki jó fizikummal rendelkezik... de a készilabda észjáték. Ez az ember meg fejjel a falnak... :-S
    Amúgy vannak bíztató egyéni teljesítmények, de idő kell még az összeszokáshoz... a pontos passzokhoz.”
  • 4. Coli86 2010. augusztus 05. 13:31
    „Hajrá Pick Szegd!Innentő sorozatos győzelem!!!! Kezdésnek nem rossz!!! Hajrá!!!”
  • 3. Gilberto 2010. augusztus 05. 10:09
    „Hajra sracok! Nem olyan rossz eredmeny ez, ha azt nezzük, hogy most jatszott ilyen összetetelben elöször a csapat. Ki fog ez alakulni.”
  • 2. Boribona 2010. augusztus 05. 09:45
    „frakk, tkp egyetértek, csupán annyival módosítanám, h Stranoval kapcsolatosan inkább azt mondanám: csak rossz napot fogott ki. Tudjuk, valójában mit tud :)”
  • 1. frakk 2010. augusztus 05. 08:50
    „Lékainak gratulálni tudok a sok elcsent labdáért. Mivel felkészülési meccsről van szó , sok következtetést még nem kell levonni. Stanovsky-nak és Mikler-nek javulni kell. sajnos a kapus, és szélső teljesítmény nagyon gyenge volt. Védekezés sem erős még. Fél időben már túl sok volt a kapott gól.”

Ketrecharcgyőzelmek

Pánhungária-kupa néven rendeztek Budapesten, a káposztásmegyeri jégcsarnokban profi ketrecharcgálát,… Tovább olvasom