2016. 12. 05. hétfő - Vilma -6°C | 4°C

Pick Szeged: horrorhajrá után győzelem

Egy góllal, 14–13-as félidő után 25–24-re nyert a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata a Benfica ellen idegenben, az EHF-kupa harmadik fordulójának első meccsén. Pastor mester csapata már héttel is vezetett, a hajrát azonban nagyon elrontotta a lisszaboni meccsen.
Benfica (portugál)–Pick Szeged 24–25 (13–14)
Férfi kézilabda EHF-kupa, 3. forduló, 1. mérkőzés. Lisszabon, 750 néző. Vezette: Lopez, Ramírez (spanyolok).
Benfica: Alamo – Carneiro 3, Costa 3, Carmo, Areia, PEDROSO 8, DARIO ANDRADE 4. Csere: Ferreira (kapus), Csernov 2, Semedo 2, Pereira 2, Carvalho. Vezetőedző: Luis Gomes.
Pick Szeged: Mikler – Parrondo 3, Ancsin 2, Mindegía 4, Zubai 2, Ilyés, Kekezovics 1. Csere: TATAI (kapus), Larholm 1/1, BLAZEVIC 1, Sulc 4, Vadkerti, BALOGH 7, Vranjes, Gidai. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Hétméteres: 1/0, illetve 2/1.
Kiállítás: 4, illetve 4 perc.

Az 50. percben a szegedi vezetőség, a négy Pick-drukker, és a Rába ETO futsalcsapatának két vezetője – az egyikük Hannich Péter korábbi 27-szeres válogatott labdarúgó volt – hátradőlt a lisszaboni sportcsarnok székében, mosolygott egyet, hiszen a kétszeres magyar bajnok hét góllal, 25–18-ra vezetett. Olyan előnyt szerzett, amire mindenki vágyott. A Benfica romokban hevert, padlón volt. A már említett magyar nézők kilenc perc múlva felpattantak a helyükről, áltttak, a fejüket fogták, a legtöbbször emlegetett mondat a „Nem hiszem el!" volt.

Bizony, ennyi idő alatt nagyot fordult a világ. A nyolcból egyetlen gól maradt meg előnyben, és az utolsó percben a piros-fehér mezes Benfica támadhatott. Szerencsére a Pick kivédekezte a támadásukat, Blazevic labdát szerzett, így nyert a magyar együttes 25–24-re.

Juan Carlos Pastor vezetőedző az eredménnyel és az idegenbeli sikerrel elégedett lehet, ám a meccs végét sajnálhatja. Fotó: Schmidt Andrea

Nyert, és most ez a lényeg. A gondokat, a rossz játékot kielemezte már Pastor mester, illetve segítője, Marko Krivokapics, tudják, látták, hogy mit csináltak rosszul a játékosok. Előtte viszont nem volt gond. Dicséretes húsz percet produkált a Szeged. Tatai Péter a második játékrészben szállt be, egyből négy védéssel indított. Balogh Zsolt gyorsasága jól kamatozott, jöttek is tőle a gólok, és Sulc is rendre a kapuba talált. A szerzett labdákat – ebből sok volt, ez is piros pont – pedig Parrondo értékesítette. Egy biztos: a Benfica nyitott védekezése nem ízlett a Picknek. Ezt a játékosok nem reagálták le jól, pedig a spanyol mester időt is kért. Felesleges helyre futottak, rossz passzokat választottak, és ennyi elég volt ahhoz, hogy a végén mindenki a körmét rágja.

Nyert a Pick, ez fontos. Mert egy idegenben aratott siker önbizalmat adhat. A Pick pedig az elmúlt években kevés ilyen sikert könyvelhetett el, általában egy külföldi meccs után búslakodva számoltunk be a vereségről, arról, hogy milyen jó lenne már nyerni. Győzött a Pick, és ha nem is a világ egyik legjobb csapatát fektette két vállra, de egy igen kellemetlen – néha alattomos ütéseket is bevittek, szegény Parrondo kapott sokat – ellenfél ellen harcolt ki egygólos előnyt a visszavágóra.

Zubai Szabolcs (középen) küzdött a portugál falban. A szerző felvétele

A meccs krónikájához tartozik, hogy a magyar együttes 11 év után szerepelt újból az EHF-kupában. Ez volt a 19. fellépés és a 12. győzelem. Ancsin Gábor pedig jubileumi találatot jegyzett, a meccsen ő szerezte a hetedik gólt, ez pedig a Pick 500. EHF-kupa-találata volt.

A visszavágót november 30-án, szombaton 16.15-kor rendezik az újszegedi sportcsarnokban. Elővételben csütörtökön és pénteken lehet majd jegyet vásárolni, az ára 3000 forint lesz.

Juan Carlos Pastor: – A második félidőben 20 percig jól játszottunk, elégedett voltam a mutatott produkcióval, az utolsó tíz percben azonban majdnem mindent elrontottunk. A lényeg, hogy idegenben is tudtunk nyerni.

Szoros sikerek

A másik két, hétvégén pályára lépő férfi kézilabda kupacsapat is szoros meccsen tudott nyerni. Férfi BL, A csoport, 6. forduló: MKB-MVM Veszprém–Celje (szlovén) 27–26 (13–10).
Férfi EHF-kupa, a 16-os középdöntőbe jutásért, 1. mérkőzés: Besiktas (török)–Csurgó 29–31 (16–15).

Floratom Szeged: értékes siker idegenben

Győzelmi reményekkel lépett asztalhoz a kiesés elől menekülő Gödöllő ellen a Floratom Szeged AC Probart extraligás asztalitenisz-csapata a 9. fordulóból előrehozott összecsapáson. Tovább olvasom