2017. 02. 25. szombat - Géza 1°C | 8°C Még több cikk.

Pick Szeged: második félidei összeomlás

Hiába játszott 30 percen át kimondottan jól a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata az MKB Veszprém elleni idegenbeli rangadón, végül a bajnoki címvédő magabiztosan győzött 34–26-ra, és veretlenül megnyerte az alapszakaszt. A Pick második lett.
Évekkel ezelőtt a Veszprém melletti Litérnél még rendőrautók várták a Pick Szeged szurkolóit. Évekkel ezelőtt, amikor a Pick busza megérkezett Veszprémbe, mindenki a középső ujját mutatta. Kicsik és nagyok is ezt tették. Utálták a Szegedet Veszprémben.

2010-ben taps fogadta a Tisza-parti együttest a csodaszép Veszprém Arénában. Sokat változott a helyzet. Nemcsak két csapat kötött barátságot, hanem immár a szurkolók is jó cimborák. A tegnapi rangadó előtt a két együttes az aréna mellett megkoszorúzta az egykori veszprémi beálló, Marian Cozma szobrát, a két kapitány, Dejan Perics és Danijel Andjelkovics vezetésével vonultak az emlékmű elé.

Parádés volt a hangulat. „Villany leó" a bemutatás előtt, így minden adott volt a rangadóhoz.

Fazekas és Marjanac bravúrjaival kezdődött a meccs, majd Krivokapics és Zvizej is a kapuba talált. Két érdekes játékvezetői ítélet után Iváncsik Tamás értékesítette a meccs első ziccerét, máris a Veszprém vezetett 3–2-re. A Szeged jól tartotta magát, Krivokapics talpról eleresztett bombája után a 10. percben 4–4 volt az állás. Nem hagyta magát a Pick, minden veszprémi gólra válaszolt. A szegedi védelem jól zárt, a hazaiak csak betörésekből tudtak gólt szerezni, átlövésre nem is vállalkoztak. Djukics edző érdekes húzást alkalmazott, Vadkertit küldte be beállóba – furcsán mutatott Lapcsevics és Lusnyikov között –, aki egyből kiharcolt egy hetest, ezzel egyenlített a Pick, 9–9. Sőt! Herbert parádés beállós góljával átvette a vezetést a Szeged. Érdekes módon emberhátrányban fordított az MKB, igaz, ebben benne volt az addig jól védő Marjanac is. Mocsai mester is meglepődött a Pick remek játéka láttán, a 27. percben 16–14-es szegedi előnynél időt is kért. Amitől leginkább tartottak a Tisza-parti drukkerek, hogy nem lesz beállósjátéka a Picknek, Herbert és a többiek révén éppen ez bizonyult a leghatékonyabbnak. A félidő mégis döntetlennel zárult, Iváncsik Gergő egyenlített, 17–17.

Minden labdáért nagy csata dúlt a Veszprém–Szeged rangadón. Herbert Gábor (pirosban) és Eklemovics Nikola  ha kellett, vetődött is.  Fotó: MTI
Minden labdáért nagy csata dúlt a Veszprém–Szeged rangadón. Herbert Gábor (pirosban) és Eklemovics Nikola ha kellett, vetődött is. Fotó: MTI

Két hazai góllal kezdődött a második játékrész, ezután mint a rémálom úgy folytatódott a rangadó: hat hazai gólra egyetlen szegedi válasz sem érkezett, a 41. percben 24–20 volt a hazai csapatnak. Fazekas helyett Perics állt be, aki két bravúrral nyitott. Lusnyikov csépelt – tehette, mivel nem büntették –, néhány helyzetben bizony elég érdekesen fújtak a játékvezetők a Szeged kárára. Ebben az időszakban semmi sem sikerült, Gulyás átlövésből szórta a gólokat. A 46. percben kisebb bunyó alakult ki, Andjelkovics és Pérez kapott kétperces kiállítást, a balhéban, kitalálhatják, benne volt Lusnyikov is... Az orosz folytatta a harcát, aki felé tartott, azt fejbe verte. Büntetlenül. Ekkor már elment a meccs, a Szegedben nem volt olyan erő, mint az első félidőben. Kezdett padlót fogni a Pick, félő volt, hogy rászámolnak Djukics fiaira. Szerencsére ez nem történt meg, végül „csak" nyolc gól lett közte, 34–26-ra nyert a magyar bajnoki címvédő. Tegyük hozzá: teljesen megérdemelten, mert úgy nem lehet megnyerni egy rangadót, hogy egy csapat a második félidőben mindössze kilenc gólt dob.

Zubai Szabolcs: – Az első félidőben remekül játszottunk, a védekezésünk és a gyorsindításaink is jól működtek. Fordulás után mindez hiányzott, ziccereket hibáztunk, ami korábban befelé, ekkor kifelé pattant. Nem kell csüggedni, látható, hogy elindultunk egy úton, amely jó irányba vezet.

MKB Veszprém–Pick Szeged 34–26 (17–17)
Budapest Bank férfi kézilabdaliga, 22. forduló. Veszprém Aréna, 3000 néző. Vezette: Kékes Csaba, Kékes Pál.
Veszprém: Fazekas – Iváncsik T. 2, Sulic 3, Lapcsevics 1, Lusnyikov, TEerzic 5, Iváncsik G. 7/4. Csere: Perics (kapus), Sesum 5, Eklemovics 3, Pérez 1, Gulyás 5, Vilovski 2, Korazija. Vezetőedző: Mocsai Lajos.
Pick Szeged: Marjanac – Stranovsky 1, Krivokapics 3, Andjelkovics 5, Herbert 4, Katzirz 4, Zvizej7/3. Csere: Liszkai (kapus), Oszmajics, Nenadics 1, Vadkerti 1. Vezetőedző: Dragan Djukics.
Kiállítások: 16, ill. 6 perc.
Hétméteresből: 5/4, ill. 5/3.

• 4. cibuska 2010. március 24. 20:20
    „Hát ez szörnyű.
    Ennyire képessek
    Nem vöolt valami nagy sport élmény ez mert nem voltunk ellenfelek.”
  • 3. ádám-bátyám 2010. március 24. 09:20
    „Litér az nem Veszprém szerintem ! Litér az Litér Veszprém meg Veszprém , esetleg Úgy lett volna helyes , hogy a Veszprém közeli Litérnél . Van 8 km , gyalogolja le Süli úr akkor majd megtudja ! Mártély se Vásárhely , csak Vásárhelyhez közeli falu . Mostanában egyre nagyvonalúbb ez a DM.honlap , közelít a pontatlanságban a többi vicc laphoz ( Blikk,Bors,Story ) . Nem ezt szoktuk meg tőle !”
  • 2. Buksi 2010. március 24. 08:06
    „Szép meccs volt, az a reális különbség a két csapat közöt.”
  • 1. frakk 2010. március 24. 07:48
    „Jó meccs volt! Érdemes visszanézni az első félidőt videón, hogy mennyire profin védekeztünk. Ritkán lehet látni a Picktől ilyen komoly védekezést. A támadások is élvezetesek voltak, gratula. A meccsnek nem volt tétje. Sajnálatos a második félidőben már nem lőttünk elég gólt, és rosszabbul is védekeztünk.
    Semmi baj, én élveztem a játékot, jó úton haladunk.”

Vb-re utaznak a grapplingesek

Budapesten első alkalommal rendezték meg a FILA grappling magyar bajnokságot. Tovább olvasom