2016. 09. 29. csütörtök - Mihály 12°C | 24°C

Pick Szeged: megfürdették a Füredet

Magabiztos, a második félidőben többször is látványos játékkal nyert a Sport Klub által élőben közvetített bajnokin a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata az NB I hatodik fordulójában a Balatonfüred ellen. Ezzel a hazai sikerrel jelenleg vezeti a bajnokságot Juan Carlos Pastor együttese.
Pick Szeged–Balatonfüred 35–25 (17–12)
Férfi kézilabda NB I, 6. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1200 néző.
Vezette: Bacs, Bán.
Pick Szeged: Mikler – Parrondo 4, ANCSIN 7, LARHOLM 6/4, Zubai 1, Sulc 3, Vadkerti. Csere: Tatai, Tóth M. (kapusok), Blazevic, MINDEGÍA 2, VRANJES 7, Kekezovics 3, Gidai 1, Balogh 1. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Balatonfüred: Székely – TOMBOR 6/4, Kovács, Gerdán 1, Kis, Szöllösi 3, PÁSZTOR 4. Csere: Komendánt (kapus), ZDOLIK 5/1, Juhász 2, Faluvégi 2, Németh 1, Nagy, Mátó, Lelkes 1. Vezetőedző: Sótonyi László.
Kiállítás: 8, ill. 12 perc. Hétméteres: 4/4, ill. 5/5.

Az idényben megszokott módon kezdett a Pick Szeged NB I-es férfi kézilabdacsapata a Balatonfüred elleni bajnokiján, amelyen Ilyés Ferenc betegsége miatt végül nem játszott. Vadkerti Attiláék védekezése határozott volt, a támadójátékuk viszont akadozott, így sokáig a vendégek vezettek. Volt olyan időszak az első félidőben, amikor 6–4-re is megléptek a Balaton-partiak. Jonas Larholm hetese után először, 7–6-ra vezetett a Pastor-csapat. Ezután már nem volt megállás, a vendégek egyre jobban fáradtak, így rendesen gyűjtötték a kétperces kiállításokat, amit jól használt ki a hazai gárda, Ancsin Gábor, Frantisek Sulc és a beállós Vladimir Vranjes találatainak köszönhetően a félidőben 17–12 volt az eredmény.

Nincs izgalom, közte tíz: Pick-Balatonfüred 35-25. Fotó: Schmidt Andrea (galéria)

TETSZETT

A második félidő kimondottan szórakoztató volt, szebb gólokat szerzett a Pick, különösen Ancsin Gábor és Vladimir Vranjes ugrasztotta talpra a szegedi közönséget. Egy biztos: egyre jobban megvalósítja azt a taktikát a szegedi alakulat, amit Juan Carlos Pastor edző elvár.

NEM TETSZETT

Nagy gond nem volt a meccsen, de még ilyen sima bajnokin is tudta a nézők kedélyét borzolni a játékvezetői duó. Egy nyilvánvaló lábat nem vettek észre, illetve megadtak egy olyan hetest, ami után még Tombor is futott vissza védekezni. Egy rangadón ilyen hiba nem fér bele, mert meccset tud eldönteni.

A szünet után 0–3-mal indított a Füred, ami kellő módon felébresztette a hazai csapatot. Tatai Péter védései, Ancsin hihetetlen bombái, Vranjes remek beállós góljai után folyamatosan nőtt a különbség. A félidő közepén Roberto Parrondo ziccere után már tízet számolt a szegedi B közép, 29–19. Ezután mindkét oldalon hat gól esett még, így a különbség nem változott – a végeredményt Kekezovics Marinko állította be az utolsó percben lőtt két találatával. Ezzel a hazai sikerrel jelenleg vezeti a bajnokságot Juan Carlos Pastor együttese.

Nézzük a vendégek tehetséges átlövőjét, Zdolik Bencét, akit a szegedi drukkerek szívesen látnának Pick-mezben. A válogatott játékos jól kezdett, ő szerezte a meccs első gólját, majd talpról is eredményes volt, és éppen az ő ziccerével vezetett 6–4-re a Füred. Ezután lecserélték, a második félidőt rosszul kezdte, eladott egy labdát, kapott egy kétperces kiállítást. Dicséretes, hogy összekapta magát, és még kétszer a szegedi kapuba talált. A hajrában ismét volt egy eladott labdája, de így is a vendégek jól teljesítő játékosai közé tartozott.

• 5. szunyi 2013. szeptember 26. 10:45
    „4. zehn

Azért Niko Mindegia elég jól nyomja, nézd meg már a passzait, hogy milyen elegánsan hozza helyzetbe a társakat + a betőrési se rosszak, labdahalászásba is jó.”
  • 4. zehn 2013. szeptember 26. 09:53
    „Tíz gólos győzelmet persze nem kell megmagyarázni, mégis felmerül a kérdés, hogy egyesek mit keresnek ebben a csapatban? A spanyolok eddig semmit nem tettek hozzá a játékhoz, Baloghnak egyetlen épkézláb megmozdulása nem volt, Vadkerti, játszott egyáltalán? Larholmot csak a hetesek dobására szerződtettük csillagászati pénzért?”
  • 3. pog 2013. szeptember 26. 09:25
    „nemzetközi szintéren meg őket fürdetik...”
  • 2. ashmore 2013. szeptember 26. 09:05
    „Vadkertinek meg úgy tűnik mindegy, hogy ki az edző...Folyamatosan alibizik!!!!!”
  • 1. dara 2013. szeptember 26. 08:21
    „Ancsinon már látszik, hogy tanulja a kézilabdát, igaz nem a volt " mesteredzőtől".”

A Szedeákból a vébére

A Szedeák kosárlabdacsapatának játékosa, Mike János is bekerült az U18-as magyar válogatottba, amely mától a jakartai FIBA 3×3 világbajnokságon szerepel. Tovább olvasom