2017. 10. 17. kedd - Hedvig 9°C | 23°C Még több cikk.

Pick Szeged: megtört a BL-átok Belgrádban

Megszerezte első győzelmét az idei Bajnokok Ligája-szezonban a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata. A tartalékos magyar együttes Versecen nyert a szerb bajnok Partizan Beograd ellen.
Partizan Beograd–Pick Szeged 23–29 (13–16)
Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, D csoport, 4. forduló. Versec, Millenium csarnok, 600 néző. Vezette: Sivak, Dvorsky (szlovákok).
Partizan: Milics – KOSZTADINOVICS 7, Mester 3, Milinics, MANDICS 7, Radanovics, N. Ilics 3. Csere: Vasics (kapus), Makszics, Milosevics 1, Potics, Dimitrijevics, Babics 1, V. Ilics 1. Vezetőedző: Alekszandar Brkovics.
Pick Szeged: Mikler – Nagy 4, Lékai 4, Buday 3 (1), Sulc 9, Zubai 5, Vadkerti 4. Csere: Tatai (kapus), Bajorhegyi, Czina, Pribanic. Vezetőedző: Skaliczki László.
Kiállítások: 8, ill. 16 perc.
Hétméteresből: – ill. 2/1.

A D csoport további eredményei: Köbenhavn–Montpellier 31–29, León–Kiel 28–28. A B csoportban: MKB Veszprém–Csehovszki Medvegyi 24–22.

6. Partizan         4 0 0 4 103 129 0

Nem volt félelmetes hangulat, kongott a négyezres verseci csarnok – Belgrádban minden létesítmény foglalt volt, ami BL-meccsre alkalmas,

Osztályzatok.
 Lapunk minden BL-mérkőzés után értékeli a Pick Szeged játékosait. A kézilabdásokat 1-től 6-ig osztályozzuk. Mikler Roland (5): Bravúrok. Tatai Péter (5): Nagy húzás volt beállítani. Vadkerti Attila (4,5): Nagyot harcolt. Lékai Máté (4,5): Végre dicsérhető. Fero Sulc (6): Megint extra. Buday Dániel (4): Betegen is harcolt. Zubai Szabolcs (5,5): Fontos láncszem. Nagy Norbert (4,5): élete legjobb BL-meccse. Czina József (4): Brusztolt. Bajorhegyi Ádám (4,5): A védelem oszlopa. Antonio Pribanic (4): Odatette magát.
ezért játszották itt a meccset –, jó, ha hatszázan ültek a lelátón, ebből hetven lelkes szegedi drukker üdvözölte a Picket.

Sok mosolyra és jókedvre nem volt oka a Tisza-parti tábornak, hiszen öt perc után már időt kellett kérnie Skaliczki László vezetőedzőnek, mert a szerb bajnok 5–1-re vezetett. Fero Sulc vitte hátán a csapatot, lendületet adott a társaknak, 5–4-re tornázta fel magát a Pick. Sőt a 12. percben Buday büntetője után egyenlített, majd Vadkerti ziccere után már vezetett a kétszeres magyar bajnok, 7–6. Ekkor már minden szegedi drukker ugrált. Érdekes volt a leosztás: a Pick piros mezben játszott, és ugye a Crvena zvezda a Partizan legnagyobb riválisa, így a 150 fős belgrádi ultratábornak olyan érzése támadhatott, mintha a legnagyobb riválissal csatáztak volna.

A 18. percben 10–7 volt a Picknek, a Partizan ultrái csendben figyelték az eseményeket. Jól jöttek ki a mieink az emberelőnyből, 12–7-re léptünk el. Hiába volt 15–9 is a Szegednek, a Partizan egy hatalmas hajrával 15–13-ra jött fel az első félidő hajrájában. Még ezer szerencse, hogy Buday betalált, így 16–13 volt a félidőben.
Vadkerti gólja nyitotta a második félidőt, az első négy percet jóformán hátrányban játszotta a Pick, a szlovák bírók szórták a 2 perceket. Mikler tartotta a lelket a csapatban, parádésan védett, pedig kettős emberhátrányban is volt a magyar csapat. Kemény csata zajlott a pályán, ment az osztás mindkét oldalon. A 41. percben egy gólra jött fel a Partizan, Zubai gólja életmentő volt ekkor, 20–18.

Fotó: DM/DV
Sulc (a labdával) megint a Pick Szeged legjobbja volt a BL-ben, kilenc gólt szerzett.

A két szlovák spori nem kedvelt bennünket, mindenért 2 percet adott, így a 45. percben egyenlítettek a hazaiak, 20–20. Jött a szokásos szerb virtus, vérszemet kapott a Partizan, elővettek mindent a fegyvertárukból, néha még színészkedtek is. Az 50. percben ugrált minden szerb ultra, 22–21-re vezetett a Partizan. A tartalékos Pick egyre jobban fáradt, főként úgy, hogy jóformán egyfolytában emberhátrányban kellett játszania.
Kemény fából faragták azonban a fiúkat, Zubai, majd Lékai talált a kapuba, ismét vezettünk, 23–22. Beállt Tatai, de még milyen jó húzás volt! Micsoda hajrát nyomott a Pick: az 55. percben 26–22-re húzott el. Folytatódott a Sulc-parádé, így a Szeged megszerezte  első BL-győzelmét a szezonban – és első magyar csapatként nyert BL-meccset Szerbiában –, jól hangolt a szombati, Veszprém elleni hazai rangadóra. A verseci siker mindenképpen erőt adhat a nagy derbire.

Skaliczki László: – Kiélezett meccset vívtunk a Partizannal, tudtuk, hogy gyorsan játszanak, az átlövő-beálló kapcsolatot erőltetik, ennek tudatában szerveztük meg a védelmünket. Nagy teher hárult a kapusainkra, szerencsére ezt kiválóan megoldották. Örülök, hogy a gyors lerohanásaink szépen ültek, és sikerült gyakorolnunk az emberhátrányos játékot is... Ma jó volt a Pick Szeged környékén dolgozni, köszönöm a drukkereknek, hogy ilyen sokan eljöttek, készülünk a következő feladatra.

Alekszandar Brkovics: Nagyon csalódott vagyok, mert egy nyerhető meccset buktunk el. Egyedül Mandics nyújtott elfogadható teljesítményt, a többiek adósak maradtak a jó játékkal. Nehéz helyzetbe kerültünk.

Vadkerti Attila: – Győzni kellett ahhoz, hogy a következő szintre léphessen a csapat, hogy továbbra is életben tartsa továbbjutási reményeit. Nagy múltú egyesületet vertünk meg.

• 1. PJ80 2011. október 25. 00:21
    „szép”

Szedeák: Ivosev kevés volt...

Fordulatos meccset bukott el a férfi kosárlabda NB I A csoportjában a Naturtex-SZTE-Szedeák: a… Tovább olvasom