2017. 03. 28. kedd - Gedeon, Johanna 2°C | 18°C Még több cikk.

Pick Szeged: minden jó, ha a vége jó

Győzelemmel búcsúzott 2009-től a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata. Dragan Djukics együttese hazai környezetben verte meg 34–26-ra a Debrecen együttesét.

Pick Szeged-Debrecen 34-26 (16-14)

Budapest Bank férfi kézilabdaliga, újszegedi sportcsarnok, 600 néző.
Pick Szeged: Liszkai - Ghionea 7 (1), Zubai Sz. 1, Herbert 1, Andjelkovics 3, Katzirz 4 (2), Zvizej 5 (2). Csere: Marjanac (kapus), Krivokapics 5, Oszmajics 1, Vadkerti 2, Nenadics 4, Vancsics, Simon B. 1. Edző: Dragan Djukics.
Debrecen: Kenyeres - Vasile 3, Iszailovics 4, Himer, Hornyák 1, Kelecsevics 5, Pálos 6 (2). Csere: Djordjevics, Nahaj (kapusok), Lókodi 7 (1), Bíró Á., Vadkerti G. Edző: Bíró Imre.

Rea Attila, a Pick Szeged marketingmenedzsere két éve került kapcsolata a Baptista Szeretetszolgálattal. A szegedi sportvezető minden év végén adományozásra invitálja a Pick Szeged férfi kézilabdacsapatának játékosait, ráveszi őket arra, hogy egy-egy nagyméretű cipős dobozt pakoljanak tele ajándékokkal. Idén is gyűjtésbe kezdtek a kézilabdások, és a Debrecen elleni bajnoki szünetében Simon Bence adta át Kobreher Jánosnak, a Baptista Szeretetszolgálat szegedi vezetőjének. Karácsonykor hátrányos helyzetű gyerekek kapják majd meg az ajándékokat.

Zubai (labdával), Osmajics és Nenadics győzelemmel zárta az évet. Fotó: Schmidt Andrea
Zubai (labdával), Osmajics és Nenadics győzelemmel zárta az évet.

A Pick Szeged pedig győzelemmel kedveskedett a szurkolóknak, bár az első félidő – amely 45 perces csúszással kezdődött, mert a játékvezetők a nagy havazás miatt késtek – kísértetiesen hasonlított a pénteki mk-meccshez, amikor is szenvedett a Tisza-parti alakulat a Debrecen ellen. Rengeteg ziccert rontottak el a hazaiak, éppen ezért volt szoros a bajnoki.

A nézőket a második játékrészben valamelyest kiengesztelték a játékosok, az első harminc perc gyengébb produkciója után szebbnél szebb gólokat szereztek például kínaiból, Petar Nenadics pedig 360 fokos fordulat után talált be a kapuba. Petar Pan igazán elemében volt a DKSK elleni meccseken, a szerb válogatottba meghívott irányító-átlövő – mellette a Pickből Andjelkovicsot is beválogatták a plávik EB-keretébe – pénteken is szerzett egy parádés gólt. Ha a végén nem is tört ki örömujjongásban a meglepően kevés nézősereg, de tapssal jutalmazta a kedvenceket, bízva abban, hogy a felejthető 2009-es produkció után egy reményteljes, jobb és mindenképpen eredményesebb 2010 elé néznek.
Dragan Djukics: – Nem kellett izgulni, magabiztos győzelmet arattunk a Debrecen ellen. Mindenkinek kellemes ünnepeket és boldog új évet kívánok!

További eredmények: MKB Veszprém–Gyöngyös 41–11 (25–4), Balatonfüred–Kecskemét 27–25 (15–14), Mezőkövesd–Csurgó 34–35 (19–20).

• 13. cibuska 2009. december 21. 18:14
    „no már ez is siker?!!!!!!!!!!!!!!!!
    Eggyeseknek biztos
    Lassana női kosármérkőzésen többen vannak .
    Hajrá és kész.
    röhely változás hol van?
    Nem érzi senki.”
  • 12. polgár 2009. december 21. 01:27
    „Hagy kérdezzem meg, hogy láttátok-e milyen volt az időjárás szombaton a meccs időpontjában, illetve már előtte is?
    Mert én pl emiatt nem tudtam kimenni a meccsre.”
  • 11. tobaccoroad 2009. december 20. 23:10
    „eljön az idő nemsoká névszerint köszöntik a nézőket”
  • 10. dobi 2009. december 20. 21:39
    „az azért érdekes, ha a pick 8-cal veri a tök utsó csapatot, 600!!!! néző előtt, akkor ez a főcím...”
  • 9. tuti° 2009. december 20. 20:20
    „Sziasztok!
    Pick Szeged a Facebookon:
  • 8. tintasbarns 2009. december 20. 17:20
    „Sovány vigasz hiszen csak egy utcai mezitlábos csapatot vert meg a Pick ez nem nagy teljesítmény.”
  • 7. xene@freemail.hu 2009. december 20. 13:46
    „PICK-SZEGED-DEBRECENI KSE-HOTEL LYCIUM 34-26 (16-14)

SZEGED: Liszkai - GHIONEA 7 (1), Zubai Sz. 1, Herbert 1, Andjelkovics 3, Katzirz 4 (2), Zvizej 5 (2). Cs: MARJANAC (kapus), KRIVOKAPICS 5, Oszmajics 1, Vadkerti 2, NENADICS 4, Vancsics, Simon B. 1. Edző: Dragan Djukics

DEBRECEN: Kenyeres - Vasile 3, Iszailovics 4, Himer, Hornyák 1, KELECSEVICS 5, PÁLOS 6 (2). Cs: Djordjevics, Nahaj (kapusok), LÓKODI 7 (1), Bíró Á., Vadkerti G. Edző: Bíró Imre

Azért a Debrecenben is eléggé termeik a gólokat az idegenlégiósok.....
    Forrás: NSO”
  • 6. xene@freemail.hu 2009. december 20. 13:42
    „Vagy lehet Kreatív hozzászólásának tettek eleget, mert mindig ott virít a főoldalon egy terjedelmes cikk Pick-ics legújabb kalandjairól, s ez olyan neki, mint bikának a vörös posztó.....lehet már félnek a DM-sek....”
  • 5. lilongwe 2009. december 20. 13:03
    „A tudósító biztos nem jutott el a havazás miatt a Sportcsarnokig és Google-n kellett utánanéznie az eredménynek :P”
  • 4. TUTI 2009. december 20. 12:50
    „Köszi Floyd!
    Kicsit már hiányzik, hogy miden ugy legyen,
    ahogy kreativ akarja és végre felvirágozna a haza!
    :D:D:D:
    Most pl DM sporolosan irt! Csoda, hogy az eredmény belefért!
    Elég lett volna az Pick-Deb egyes! :D”
  • 3. pinkfloyd60 2009. december 20. 12:35
    „Itt lesz Kreativ,csak erőt gyüjt!!! Nem sokára jön a szokásos beirásával, Pick-iics, gyereküket egyedül nevelő édesanyák, létminimumot kereső takaritónők, munkanélküliség, beázott tornatermek, elherdált közpénzek, .......”
  • 2. TUTI 2009. december 20. 12:16
    „kreativ??? :d:D”
  • 1. TUTI 2009. december 20. 11:45
    „Ez a cikk talán tulságosan szerényke lett!”

Férfi kosárlabda NB I - Továbbra is hibátlan a ZTE

Tizenkettedik mérkőzését is megnyerte a Zalaegerszeg a férfi kosárlabda NB I-ben, ezzel továbbra is… Tovább olvasom