2016. 12. 03. szombat - Ferenc, Olívia -2°C | 4°C

Pick Szeged: mindenki pályázott a rendezésre

Július 10-én éjfélig mind a négy szabadkártyás csapat benyújtotta pályázatát az Európai Kézilabda Szövetség versenybizottságához.
Az Európai Kézilabda Szövetség versenybizottságának elnöke hivatalos levélben arról tájékoztatta a Pick Szeged férfi kézilabdacsapatának vezetőségét, hogy a 2013. augusztus 31. és szeptember 1. között rendezendő BL-selejtezőkör elődöntőit és helyosztóit a magyar bajnoki ezüstérmes mellett a macedón Metalurg Szkopje, a lengyel Wisla Plock, valamint a francia Montpellier is szívesen rendezné.

Marcus Glaser a jövő hét elejéig türelmet kér a házigazda feladatokra aspiráló kluboktól. A háromszoros Bajnokok Ligája-győztes, spanyol Altético Madrid megszűnése ugyanis nem várt feladatokat ró az EHF versenybizottságára, így a wildcard torna helyszínéről később döntenek. Mint ismert: a szabadkártyás csoport augusztus 31. játéknapján a Pick Szeged a macedón Metalurg Skopje, míg a lengyel Wisla Plock a francia Montpellier ellen lép pályára. A győztesek a fináléba jutnak, míg a vesztesek a bronzéremért csatáznak. A kvartett első helyezettje a BL-főtáblán folytathatja szereplését.

• 1. laca74 2013. július 13. 20:30
    „Bármelyik csapat is rendezheti az még nem jelent autómatikus továbbjutást”