2017. 01. 21. szombat - Ágnes -11°C | 0°C Még több cikk.

Pick Szeged: nem vallottak szégyent a fiatalok

A február 11-i bajnoki folytatásra készülő Pick Szeged férfi kézilabdacsapata tegnap barátságos mérkőzésen fogadta a Békés együttesét. A hazaiak nagykülönbségű győzelmet arattak.
Pick Szeged–Békés 42–21 (21–9)
Újszegedi sportcsarnok, 200 néző. Vezette: Dzsipoff, Fekete.
Pick Szeged: Puljezevics – Berta 6, Bendó 10, Mezei, Matics 4, Valaczkai 3, Lele 5. Csere: Kiss (kapus), Vadkerti 2, Herbert 7, Perunicsics, Vancsics 4, Simon 1.
Békés: Ardelean – Gilan 1, Oláh 2, Milicsevics 3, Kocsis 3, Czina 4, Varga 1. Csere: Szabó, Domokos (kapusok), Kopcsák 2, Basarics 1, Nagy 4, Szatmári, Petrovszki. Edző: Szőke István.
Az eredmény alakulása: 4. perc: 4–1, 7. p.: 5–4, 16. p.: 11–4, 21. p.: 16–6, 35. p.: 25–11, 53. p.: 35–18.

Bendó nagy kedvét tíz gólja is bizonyítja. Fotó: Schmidt Andrea
Ha valaki nem kísérte figyelemmel, hogy a Pick Szeged magyar és szerb válogatottjai a január 26-án kezdődő svájci Európa-bajnokságra készülnek, akkor azt hitte tegnap az újszegedi sportcsarnokba lépve, hogy drasztikus fiatalítást határozott el Kovács Péter vezetőedző. A Tisza-parti együttesben ugyanis öt ifjúsági korú kapott helyet a tegnapi Békés elleni edzőmérkőzésen. Lele Ákos, Kiss Olivér és Valaczkai Attila már bemutatkozott a felnőtt csapatban, Vancsics János és Simon Bence azonban most először kapott játéklehetőséget, s nem is csak perceket, hanem igazán megmutathatták, hogy nem véletlenül választotta ki őket az ifjúságiak közül a mester.

A szegedi tréner gondja még a mérkőzés előtt is csak szaporodott, hiszen Bakos Dávid ágynak dőlt. Nenad Perunicsics pedig csak azt vállalta, hogy pályára lép, s megpróbál jó labdákkal helyzetbe hozni a társakat. A lövést azonban nem kockáztatja.

– Szeretném, ha teljesen rendbe jönne a bicepszemben a részleges izomszakadás. Egy ilyen mérkőzésen nem akarok kockáztatni. A Pick érdeke is az, hogy akkor legyek rendben, amikor mindenkinek oda kell tennie magát – mondta a világhírű átlövő.

A mérkőzésről pedig annyit, hogy az ellenfél erejének felmérése után az történt, amit a hazaiak akartak. Kovács Péter nyugodtan küldte pályára a fiatalokat. Sőt a második félidőben úgy is kipróbálta az ifjúságiakat, hogy valamennyien a küzdőtéren voltak, s nem vallottak szégyent. A tréner a mérkőzés végén így kommentálta a látottakat:
– A 16. közös edzésen vagyunk túl, s úgy gondoltam, hogy a monotonitást egy előkészületi mérkőzéssel érdemes lesz megtörni. Ez az összecsapás, bár ellenfelünk a felkészülés elején tart, betöltötte szerepét, hiszen nem csupán a pályán lévők, hanem jómagam is élveztem a játékot. Az pedig kimondottan öröm, hogy néhány tehetséges fiatalt megismertethettem a szegedi drukkerekkel.

Rangadó a Bajával

A Pécstől elszenvedett Magyar Kupa-vereség után holnap 18 órakor hazai pályán már bajnoki mérkőzést… Tovább olvasom