2016. 09. 29. csütörtök - Mihály 12°C | 24°C

Pick Szeged: Nyolcaddöntő!

Fantasztikus hangulatú mérkőzésen 30–25-re legyőzte a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata a spanyol Valladolid gárdáját a férfi kézilabda Bajnokok Ligája C csoportjában. Ez a siker azt jelenti, hogy Skaliczki László legénysége folytatja a küzdelmet a BL-ben, továbbjutott a 16 közé.

Másfél perccel a meccs vége előtt felállt egy ember a lelátón, majd követte őt közel 2999. Háromezer Pick-drukker ünnepelte a csapatát, közben dörzsölte a szemét, jól lát-e? Öt góllal vezetnek a kedvencek az Európában is jegyzett, egykori KEK-győztes Valladolid ellen? Nem kellett sokáig kétségek között lennie senkinek sem, mert a sok csatát megélt újszegedi sportcsarnok majd felrobbant a hangzavartól, a „Pick Szeged!" kiáltástól. Ordított itt mindenki, kicsi és nagy. Tapsolt itt mindenki, közben ölelgette a másikat a lelátón, pacsizott, boldog volt. Nyertek a kedvencek, a mi fiaink.

Régen vágyott már a szegedi publikum egy ilyen nagy sikerre. A tavaly nyári bécsi sorsolás után pedig kevés reményt fűztek a továbbjutáshoz a szurkolók. Az átalakult Picket féltették, hiszen a C csoportból való továbbjutásra kevés reményt láttak. Igen ám, de Skaliczki László együttese már az ősszel megmutatta, hogy képes a bravúrra a kétszeres magyar bajnok.

Pick Szeged-Valladolid: nyolcaddöntőt érő győzelem. Fotó: Schmidt Andrea (galéria)

A bravúr pedig szombaton sem maradt el. Egyetlen hullámvölgyet leszámítva – az első félidő közepén volt – végig kézben tartotta a szegedi együttes a meccs irányítását, uralta a 60 percet, megingathatatlan volt a Pick. Olyan erő áradt a játékosokból, hogy igazán senki sem izgult, mert esélye sem volt a világ egyik legjobb edzője, Juan Carlos Pastor által irányított Valladolidnak. Mindig volt olyan hazai játékos, aki hozzátett a meccshez. Sulc, Katzirz, Vadkerti, Zubai, Butenko, majd Lékai lépett elő főszereplővé.

Jöttek a gólok, a védekezés pedig olyan magas szintű volt, hogy a hispánok legtöbbször lövőhelyzetbe sem tudtak kerülni, ha pedig lőttek, akkor ott tornyosult a Bajorhegyi vezette védősor, és a blokkok sem maradtak el. Régen fordult elő, hogy ötször is „betakarják" a szegedi védők az átlövőket. Pedig a szlovén Bilbija 208 centiméter, mégis sikerült őt nemegyszer sáncolni. Ha pedig átjutott a labda, akkor ott Mikler kapus, majd a hajrában Tatai állta a labdák útját. A jó védekezés alapja egy jó játéknak.

Megpróbált Pastor mester mindent, úgy forgatta a csapatát, amire csak ő képes, talán nem volt olyan 3 perc, amikor ugyanaz a csapat játszott volna. Elbukta a csatát az egykori spanyol szövetségi kapitány, a Skaliczki László edzett Pick jobb volt. És ezt jó leírni, mert ez a győzelem hitet, erőt adhat.

A csapat új tulajdonosa, a Pick Zrt. vezérkara elégedett lehet, a drukkereket maximálisan kiszolgálta az együttes, a klub vezetői elégedetten csettinthettek, hogy megérte erre az útra lépni, míg a mester, Skaliczki László visszakapta az eredmény és a teljesítmény láttán azt a sok-sok elvégzett munkát, amibe rengeteg energiát fektetett.
Igen, ez a győzelem egy a sok közül, de rendkívül fontos volt. A csapat teljesített egy célt – sajnos a magyar kupa már „elszállt" –, továbbjutott a BL-ből. Ott van Európa legjobb 16 csapata között. Sikerült megtörni a valladolidi átkot, a hatodik meccsen megszerezte a Pick az első győzelmét a spanyol alakulat ellen. Micsoda meccsen! Nem véletlenül tombolt még 10 perccel a lefújás után is háromezer ember. Tényleg szép volt, fiúk!

További eredmények, C csoport: Dinamo Minszk (fehérorosz)–Aalborg (dán) 33–31 (16–17), Kolding (dán)–MKB Veszprém 29–34 (11–16).

Skaliczki László: – A védekezésre nagyon készültünk, tudatosan próbáltuk megakadályozni a spanyol irányítók játékát, és indulásokból gólokat szerezni. A közönségünk nélkül biztosan nem jött volna össze a siker, nekik is hálásak vagyunk, hogy sikerült elérni célunkat, a csoportból való továbbjutást!

Juan Carlos Pastor: – Legalább egy pontért jöttünk, amely a biztos második helyünket jelentette volna a csoportban, ám a tervünk nem sikerült. Remekül védekezett a Szeged, és bár jól kezdtünk, egy idő után felőrlődtünk.

Osztályzatok

Lapunk minden Bajnokok Ligája-mérkőzés után értékeli a Pick Szeged játékosait. 1-től 6-ig osztályozunk. Mikler (5): Amikor kellett, jöttek a bravúrok. Tatai (5): 10 percet kapott, erőt adott a hajrára. Butenko (5,5): A meccs egyik hőse. Baláz (4): Jól kezdett, utána nem játszott. Sulc (4,5): Parádés kezdés után visszaesett. Zubai (6): Nagyszerű gólok, csupa szív játék. Katzirz (5,5): Igazi kapitány volt. Vadkerti (4,5): Szokásos nagy harc. Bajorhegyi (5): Mindent elmond róla, hogy kifordult bokával is visszament a csatamezőre. Lékai (5,5): Svensson előbb legyőzte, utána viszont ő oktatta a svéd világklasszist. Herbert (4): Kicsit rászálltak a játékvezetők, így hamar kipontozódott. Törő (4,5): Sérülten is vállalta a játékot. Grünfelder és Teimel kevés időt töltött a pályán, Tóth és Kupcsik pedig nem játszott.

Pick Szeged–Cuatro Rayas Valladolid (spanyol) 30–25 (17–13)
Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, C csoport, 9. forduló. Újszegedi sportcsarnok, 3000 néző. Vezette: Hakansson, Nilsson (svédek).
Pick Szeged: Mikler – Butenko 7, Baláz 1, Sulc 4, Zubai 4, Katzirz 3, Vadkerti 2. Csere: Tatai (kapus), Bajorhegyi, Lékai 6, Teimel, Herbert 1, Grünfelder, Törő 2. Vezetőedző: Skaliczki László.
Valladolid: Sierra – JOLI 6/2, Delgado, Antonio, Fernández 3, M. Krivokapics, Tvedten 2. Csere: SVENSSON (kapus), Csutura 2, Bilbija 4, Rambo, PERALES 5, Gurbindo 2, A. Romero, Alonso 1. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.

4. Schaffhausen 9 4 1 4 278 – 280 9
5. Minszk 9 3 1 5 279 – 288 7
6. Aalborg 9 1 2 6 277 – 309 4

• 8. polgár 2011. március 01. 10:32
    „*lemaradt: mert hogy ugyanannyi pontunk lenne, mint a Valladolidnak.”
  • 7. polgár 2011. március 01. 10:31
    „Kérdés: ha nyerünk a dánoknál, és a svájciak döntetlent játszanak Spanyolországban, akkor mi dönt? Egymás elleni? Gólkülönbség?”
  • 6. sisao 2011. február 28. 20:57
    „Azért az a svájci kirándulás trgikus volt! Főleg a 2. félidő! Ne feledjük! És most nem károgni akarok csak a realitás talaján maradni!!!”
  • 5. Senko01 2011. február 28. 18:11
    „Skaliczki László a második félidei időkérésben amit mondott abban kell hinni fiúk. Meg kell érezni egymást a pályán.”
  • 4. gyukolac 2011. február 28. 15:06
    „Még a 2. hely is meglehet, ha nyerünk a dánoknál és a Valladolid otthon kikap a svájciaktól...
    HAJRÁ PICK!!!”
  • 3. insideman 2011. február 28. 13:59
    „..jobb lenne a 3ik hely.. ha megvan jöhetnek a NAGY csapatok (Löwen,Barcelona,Montpellier,Veszprém,Flensburg,Zagreb)”
  • 2. eldorádó 2011. február 28. 09:52
    „Gratuka! jó meccs volt. Még az Aalborgot kellene megverni, hogy biztos legyen a 3-ik hely!”
  • 1. Besenyő_Pistabácsi 2011. február 28. 06:53
    „Pik Szeged: nNyolcaddöntő!
    Hajrá Pik!”

LEN-kupa: négy között a Szentes!

A Szentes két góllal kikapott a görög Patrasz vendégeként a LEN-kupa negyeddöntőjének visszavágóján, de így is bejutott a legjobb négy közé. Tovább olvasom