2017. 12. 16. szombat - Etelka, Aletta 1°C | 11°C Még több cikk.

Pick Szeged: Öt éve sikerült nyerni

A Pick Szeged férfi kézilabdacsapata szombaton, magyar idő szerint 15.15-kor (Romániában 16.15) harmadik csoportmeccsét játssza a Bajnokok Ligájában Buzauban a Constanta ellen. A delmagyar.hu a csapat háromnapos túrájáról részletesen beszámol majd.
Öt éve, 2004 októberében és novemberében már találkozott egymással a Pick Szeged és a román Constanta együttese a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában. Akkor a magyar csapat két győzelmet (27–24 itthon, 23–21 idegenben) könyvelhetett el. Mindkét összecsapáson megizzadtak a szegedi fiúk, a román együttes végig nyílttá tette a kétszer hatvan percet. A két mérkőzés három hősével elevenítettük fel az eseményeket.

Mezei Richárd (a két meccsen hat gólt szerzett az akkori csapatkapitány): – Nem kíméltek bennünket a románok, ütöttek, vertek, a visszavágón nem sokon múlott, hogy elszabaduljanak az indulatok. A nemzetközi rutin mindkétszer sokat segített, ennek köszönhetően sikerült felülkerekednünk. Én most is bízom a fiúkban, ha Liszkai jól véd, akkor győzhetünk.

Bajusz Sándor (két meccsen nyolc gól): – A Dunaferr játékosaként is pályára léptem a románok ellen, és mindháromszor nyert a csapatom. Jó kabala vagyok... Kőkemény meccsek voltak a Constanta ellen. A Montpellier legyőzése után biztos, hogy kellő önbizalmuk van a románoknak. Zoran Kurtest, a Pick volt trénerét fűti a bizonyítási vágy, űzi, hajtja majd csapatát. Nem féltem a Picket, mert olyan játékosok alkotják a keretét, akik képesek eldönteni a kiélezett meccseket is.

Liszkaira fontos szerep hárul Romániában. Fotó: Karnok Csaba
Liszkaira fontos szerep hárul Romániában.
Fotó: Karnok Csaba

Szabó Péter (az első meccsen hét hétméteres, hét gól): – A régi szép idők! Büszkén emlékszem erre a meccsre, minden játékos álma, hogy egyszer a Bajnokok Ligájában pályára léphessen. Jó mérkőzés volt, teli izgalommal. Annak külön örültem, hogy a biztosan értékesített büntetőimmel is hozzátettem a győzelemhez. Szeged az Szeged, éppen ezért képesnek tartom a srácokat arra, hogy nyerjenek.

A Pick Szeged ma hajnalban útra kelt. Ferihegy–Bukarest–Buzau lesz az útvonal. Vladan Matics együttese délután négy órakor a meccs helyszínén tréningezik. Andjelkovics, Marjanac és Lele sérülés miatt nem utazik, a keretbe Farkas József kapus, és a sérüléséből felépült Vancsics János került be.

A delmagyar.hu a Pick háromnapos túrájáról folyamatosan beszámol majd.

Pálinger-show

A vártnál nehezebben nyerte meg a Csehország elleni Európa-bajnoki selejtezőjét a magyar női kézilabda-válogatott. A Kecskeméten rendezett találkozón a négygólos első félidei vezetés után a második játékrészben többször is egy gólra jött fel az ellenfél, ám a magyar kapuban a visszatérő Pálinger Katalin nagyszerűen védett, Tóth Tímea pedig tíz gólt szerzett, így végül négy találattal megnyertük a találkozót. Végeredmény: Magyarország–Csehország 24–20 (13–9).

• 2. Pip 2009. október 16. 17:31
    „Mert kevés Mezei szintű beálló van a világon jelenleg, és azok nem egy Pick Szegedben akarnak játszani.”
  • 1. turulvedo 2009. október 16. 07:19
    „kellene mar egy mezei szintü beallos! nem is értem miért nem igazoltak már valakit a posztra.”

Nem játszottak jól, de nagyot küzdöttek női kéziseink

A magyar női kézilabda-válogatott csütörtök este 24-20-ra verte Csehországot Európa-bajnoki selejtezőn. Tovább olvasom