2017. 09. 21. csütörtök - Máté, Mirella 11°C | 17°C Még több cikk.

Pick Szeged: pontosan járt a svájci óra

Meglepően gyenge játékkal pontot vesztett (27–27) hazai pályán a Bajnokok Ligája-csoportkör harmadik fordulójában a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata. Ezzel a pontvesztéssel akár a BL-továbbjutást jelentő második hely is veszélybe kerülhet.
Pick Szeged–Schaffhausen 27–27 (12–14)
Férfi kézilabda Bajnokok Ligája-csoportkör, harmadik forduló. Újszegedi sportcsarnok, 2000 néző. Vezette: Nacsevszki, Nikolov (macedónok)
Pick Szeged: Puljezevics – Bendó 1, Krivokapics, BAJUSZ 5, DJURKOVICS 5, Ilyés 3, Vadkerti. Csere: Szente (kapus), MEZEI 3, BAKOS 3, Sutka, Matics 6 (5), Herbert, Berta 1. Edző: Zoran Kurtes.
Schaffhausen: Blauenstein – Brogli, KLIMCIAUSKAS 5, Krauthoff 1, Marcinkevicius 4, STARCZAN 5, BUCHER 5. Csere: JERKOVIC (kapus), Rose 4 (2), Graubner, Schelbert, Siodmiak, Nicolae 2, Rauh 1. Edző: Goran Perkovac.
Kiállítások: 8, ill. 10 perc. Hétméteresek: 6/5, ill. 2/2.
Az eredmény alakulása: 5. perc: 3–1, 7. p.: 4–4, 13. p.: 4–7, 22. p.: 7–10, 28. p.: 12–12, 40. p.: 18–16, 45. p.: 19–21, 55. p.: 24–22, 59. p.: 25–26.

Bajusz, Bakos és Djurkovics nem tudta feltörni a svájci reteszt. Fotó: Schmidt Andrea
László Géza, a valamikori Szegedi Textil első osztályú női kézilabdacsapatának ügyvezető elnöke, aki negyed évszázada Svájcban él, azt mondta a mérkőzés előtt: „Ha nem nyer hattal a Pick, akkor soha többet nem utazok azért haza, hogy lássam a mérkőzését." Az eredményt ismerve, akkor Géza barátunkat nem látjuk többet az újszegedi sportcsarnokban. A foghíjas lelátón nem volt nehéz kiszúrni Dragan Djukicsot, a Pick valamikori trénerét, aki jelenleg a svájci válogatott szövetségi kapitánya. Természetesen szóba állt: „Egyértelműen a Szeged az esélyesebb. Meglepést legfeljebb a schaffhauseni mérkőzés hozhat" – mondta őszintén a szakember.

Ennek szellemében hátra is dőlhettünk a lelátón, hiszen Bajusz két és Djurkovics egy találatára a vendégek mindössze egy góllal tudtak válaszolni. Látszott azonban, hogy a svájciak nagyon jól felkészültek a Szegedből. A nyitott védekezés pedig egyszerűen nem ízlett a Pick támadóinak, hiszen az átlövőkre azonnal kiléptek. A hetedik perctől aztán elindult a hazaiak vesszőfutása: ahelyett, hogy befutásokkal, gyors mozgásokkal átjátszották volna a szegediek a Schaffhausen nyitott védekezését, inkább az átlövőkre építették támadásaikat. A hetedik percben egy rossz mozdulat következtében Milorad Krivokapicsnak megroppant a térde, s már nem is tudott visszatérni a pályára. Ilyés Ferencnek a pénteki edzésen meghúzódott a válla, s emiatt alig tudta felemelni a karját.

– Dicsérnem kell Perkovac kollégámat, hiszen nagyon jól felkészítette csapatát a Pick játékosokból. Úgy érzem, ez a másik oldalon nemigen történt meg. Mintha nem venné komolyan az ellenfelét a Szeged – állapította meg Dragan Djukics.

Djurkovicsnak nem fáj

Dragan Djurkovics már hetek óta bekötött kézzel játszik. Ez azonban nem zavarja a szerb idegenlégióst, hiszen ő igazi profi. Most is bebizonyította, hogy a sikerért ő a védelemben és a támadásban is mindent megtesz. A most lőtt öt gólja ezt bizonyítja.

Egészen a 28. percig a vendégek hol egy, hol két góllal vezettek, s a hazaiak a 28. percben tudták kiegyenlíteni a hátrányukat. Ám a körülményes, lassú támadásban elkövetett szegedi hibákból a vendégek mindig gyors ellentámadást vezettek, s így már a félidőt is kétgólos előnnyel zárta a svájci bajnok.

– Fejben nincsenek itt a mérkőzésen a srácok. Van olyan teljesítmény, amelyet egyáltalán nem lehet értékelni – jegyezte meg Ujhelyi István, a Pick társadalmi elnöke.

Azt hihettük, hogy a szünetben rendet tudott tenni játékosai fejében Zoran Kurtes edző, hiszen Matics két, valamint Ilyés és Berta egy-egy góljával sikerült kétgólos hazai előnyre szert tenni. Vártuk volna a folytatást, a lendületet, de ez sajnos elmaradt, hiszen a 44. perctől már ismét a vendégeknél volt az előny.

– Nem értem, hogy miért nem tud a Pick most úgy játszani, mint a Dunaferr ellen? – tette fel a kérdést az egyik hazai szurkoló.
– Úgy látom, a vendégek sokkal motiváltabbak, ők örülnek minden egyes gólnak, míg ez a sikerérzés nem tükröződik a szegediek arcán – jegyezte meg a svájci szövetségi kapitány. Szerencsére ismét jött Mezei Richárd, aki ezt a mérkőzést is fájdalomcsillapítóval játszotta, s az utolsó öt percben szerzett három góljával tartotta csapatában a reményt. Már-már elkönyveltük a 27–26-os hazai győzelmet, amikor a svájci középkezdéshez előredobott labdát Berta elütötte, amiért jogos kiállítás járt. Perkovac edző pedig a kapus helyett is mezőnyjátékost küldött a pálya, így heten öt ellen nem is hibáztak, és Starczan be is lőtte az egyenlítő gólt.

A csoport másik meccsén: Breszt (fehérorosz)–Ciudad Real (spanyol) 27–34 (10–20).

A B csoport állása

1. Ciudad Real 3 3 – – 98 – 78 6
2. Schaffhausen 3 1 1 1 88 – 86 3
3. Pick Szeged 3 1 1 1 77 – 76 3
4. Breszt 3 – – 3 71 – 94 0

Meccs utáni nyilatkozatok

Zoran Kurtes: – Nem volt meglepetés a vendégek 3+3-as védekezése, erre számítottunk. Ám a megbeszéltekből semmit nem sikerült megvalósítanunk. A kihagyott ziccerek, a technikai hibák miatt nem érdemeltünk volna győzelmet. Nagyon hiányzott Andjelkovics, mivel Bajusz nem tudta eredményesen szervezni ilyen védekezéssel szemben a támadásainkat.
Goran Perkovac: – Fair játék volt, mi ötvenöt percig jobban játszottunk, mint az ellenfelünk. Szerintem nem túlzok azzal az állítással, hogy akár nyerhettünk is volna.
Mezei Richárd: – Rendkívül szégyellem magam.
Skaliczki László szövetségi kapitány: – Minden csapat életében vannak hullámvölgyek. A Pick most ebbe került. Kérdés, hogy meddig tart.
Dragan Djukics svájci szövetségi kapitány: – A Pick egyéni játékkal akarta legyőzni ellenfelét. Csak hát Bajusz egy félidőt, Matics húsz percet, Mezei pedig az utolsó tíz percben játszott jól. A Pick nem volt eléggé motivált ezen a napon.

Talmácsi új szerződése

Talmácsi Gábor a nyolcadik helyen végzett a 125 kcm-esek között a gyorsaságimotoros-világbajnokság… Tovább olvasom