2017. 10. 18. szerda - Lukács 10°C | 24°C Még több cikk.

Pick Szeged: tudásbeli fölényben

A csoportját vezető Pick Szeged tizenkettővel többet (32–20) lőtt bajnoki mérkőzésen a jelenleg negyedik helyen tanyázó Százhalombattának. A találkozónak csak egyetlen tanulsága volt: kár, hogy ennyire felhígult a első osztályú magyar férfi kézilabda-bajnokság.
Pick Szeged - Százhalombatta: 32-20

Budapest Bank férfi kézilabda liga, csoportmérkőzés, visszavágó. Újszegedi sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Szegedi, Unyatinszki.
Pick Szeged: Marjanac – Ghionea 3, Krivokapics 4 (1), Bajusz 2, Djurkovics 2, Petrea 3, VADKERTI 3. Csere: HERBERT 3, Sutka 1, ZVIZEJ 6, Stamate 3, Bendó 2. Edző: Vladan Matics.
Százhalombatta: Perger – Papp 1, Horváth Sz. 3, Dénes 3, Czina, Milicevics 1, Varga. Csere: Vitáris (kapus), Juhász, Balázs, KERTÉSZ 6 (2), MOHÁCSI 5, Jakab, Nagy 1. Edző: Sótonyi László.
Kiállítások: 8, ill. 6 perc. Hétméteresek: 2/1, ill. 2/2.

A Pick Szegedben Andjelkovics után Osmajics is kidőlt a sorból. A két játékos hiánya azonban nem okozott gondot: simán legyőzték a Százhalombattát. Az már a mérkőzés elején látszott, hogy a vendégek visszafogott lelkesedése arra sem elegendő, hogy legalább a találkozó elején egy kicsit megszorítsák a bajnokot. Pedig egy nappal korábban Perger Zsolt még azt mondta: „Jobb a csapatuk, mint tavaly volt!" Játékosai kínlódását 7–2-es hazai vezetésnél unta meg Sótonyi László edző, aki a Veszprémmel többször nyert bajnoki aranyérmet. A Pick könnyedén, sőt néha könnyelműen játszott. A közönség pedig hol morajlott, hol pedig tapsolt minden szép mozdulatra, átadásra, de legfőképpen Marjanac bravúrsorozatára. Amikor pedig Dénes egyedül tört kapura, Meszlényi Ferenc meg is jegyezte: „Ezt pedig Marjanac megfogja!" Igaza lett: a szerb idegenlégiós portás lábbal mentett. De nem sokkal később Vadkerti is kiérdemelte az elismerést: a kifutó Perger orra elől szerezte meg a labdát, amit aztán távolról a vendégek kapujába lőtt. Krivokapics esetében pedig rendre az volt az érzésünk, hogy akkor szerez gólt, amikor akar, de ez a szándéka nem mindig érvényesült. Sótonyi edző frissített, a lassan öregfiúk korba lépő, 34 éves Mohácsit és a 38. évében járó Kertészt küldte a pályára, és a Battát a Debrecenben olyan jól bevált nyitott védekezésre állította át. Ez némi tanácstalanságot okozott, ami szerencsére csak rövid ideig tartott.

A második félidő első percei mindkét oldalon bosszantó hibákkal teltek: labdafogási hibák, rossz passzok csaltak mosolyt a nézők arcára. Aztán Bajusz találatával megadta a társaknak a jelet. Zvizej azonnal két góllal jelezte, hogy érti az irányító elvárását. Miután már kilenc (20–11) volt közte, Sótonyi mester még egy titkos fegyvert bevetett: a 41. évében járó Jakabot tette meg karmesternek, hogy erősítse az idősek táborát, hiszen a második játékrész első tíz percében csak Mohácsi és Kertész volt eredményes. A már-már bóbiskoló szegedi drukkereket a sorozatos kínai figurákból szerzett hazai találatok hoztak ismét tűzbe. Előbb Zvizej és Bajusz, majd Vadkerti és Stamate, végül pedig Ghionea és Zvizej volt a látványos gólszerzés végrehajtó párosa. Marjanac pedig továbbra is vitézkedett a kapuban.

Vladan Matics: – Ez kötelező győzelem volt, de nem lehettem teljesen elégedett a látottakkal, hiszen bosszantó hibák sorát követték el a játékosok. Vadkerti most is jól játszott, az ő irányítása lendületet adott a csapatnak.

A csoport további eredményei: PLER–Tatabánya 32–24, Mezőkövesd–Nyíregyháza 26–22, Hort– Debrecen 23–39.