2017. 04. 24. hétfő - György 3°C | 15°C Még több cikk.

Pick: vereség, majd sima siker

Az Ademar Leon ellen vereséggel (33–30) kezdte meg szereplését a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata a doboji nemzetközi felkészülési tornán, majd tegnap legyőzte a tunéziai juniorokat.
Pick Szeged–A. Leon 30–33 (13–16)

Nemzetközi férfi kézilabdatorna, Doboj. Pick: Puljezevics – Ghionea, Krivokapics 8 (4), Andjelkovics 4, Herbert 1, Katzirz 9, Zvizej 4. Csere: Marjanac (kapus) Osmajics, Ferenczi, Bjelis 2, Petrea 1, Vadkerti 1. Edző: Vladan Matics. Kiállítások: 12, ill. 8 perc. Hétméteresek: 6/4, ill. 10/9.
A szegedi csapat számára rosszul kezdődött a torna, mert a szélső Ghionea egyik nyakizma elszakadt az első meccsen, így azt már kihagyta, a tegnapi mérkőzésen pedig nem léphetett pályára. Posztján Ferenczi szerepelt.

Villámrajtot vett a Pick Szeged a spanyol Leon ellen a doboji tornán, hiszen 3–0-val kezdett a Tisza-parti együttes. Puljezevics Nenad fantasztikus teljesítménnyel szinte megbabonázta a spanyol kézilabdásokat, kiváló formában védett. A támadásokat is gördülékenyen vezette a Pick: Katzirz Dávid remek átlövő gólokat lőtt. A lendület a félidő közepéig tartott. A Pick újonnan igazolt beállósa, Mario Bjelis értékes találatokkal igazolta, jó vétel volt. Daniel Andjelkovics a tőle megszokottan villogott. Az irányító remeklésének köszönhetően a második játékrész derekán egyenlített a Pick a piros lapos kiállítással is tarkított mérkőzésen (Osmajicsot és Hectort kakaskodásért küldték ki a bírók). 25–24-nél, a 9 gólig jutó Katzirz találatával átvette a vezetést a Matics-csapat, majd két góllal meglépett, ám ezzel el is lőtte minden puskaporát.

Tegnap vigasztalódtak a szegediek: Tunézia juniorválogatottját 15–14-es félidő után 37–25-re verték.

– Ezen a találkozón nem ment jól az első félidőben, mert azt átaludtuk. A szünet után már pörögtünk. Bjelis üde színfolt volt, amíg játszott, és Zvizej, valamint Marjanac is elfogadhatót nyújtott – mondta Lele Ambrus, a Pick ügyvezetője.

További eredmények, A csoport: Doboj–Ivry 18–42, Nordhorn–Skopje 26–21. B csoport: Sarajevo–Leon 24–33.

Meccsek élőben

A Pick Szeged férfi kézilabdacsapatának doboji tornáját élőben közvetíti a Eurosport2. Rea Attila, a magyarkupa-győztes gárda marketingmenedzsere jó hírekkel szolgált a szurkolóknak. Az Aradi vértanúk terén felállított nagy kivetítőn a ma 19 órakor kezdődő Pick–Bosna meccset, illetve a holnapi helyosztókat (bronzmeccs: 17 óra, döntő: 20.30) élőben nézhetik meg a drukkerek.

• 1. Pick Szeged fan 2008. augusztus 22. 18:28
    „Bronzmecs:Ivry Handball-Pick Szeged,döntő:Nordhorn-Ademar Leon
    Kevés lesz a bl-ben ez a játék amit itt végrehajtottunk ha szeretnénk meglepetést okozni a bl-ben és kiverni azt a Löwent akit a hazai riválisunknak legutóbb sikerült kétvállra fektetni.Azóta viszont erősödtek Jan Filip cseh szélsővel,és a világ egyik legjobb szélsőjével is Gudjon Valur Sigurdsson-nal is valamint sok-sok tehetséges fiatallal is erősödtek azért.Sokkal több kell annál amit itt mutattunk eddig.De bízok a srácokban.Lala gyógyulj már meg Ghionea szedd össze magad!Az ő kettejük klasszis teljesítményével sokkal jobbak lehetünk.Szerintem velük megverhettük volna Leon-t is.És megverhetjük a Löwent is.Szeretnék a 2.körben is Szegeden bajnokok ligája mecseket látni.Ezért kérlek benneteket,hogy jussatok tovább.”