2018. 05. 20. vasárnap - Bernát, Felícia 13°C | 23°C Még több cikk.

Piros betűs ünnep Makón

Óriási bravúrt végrehajtva az NB II-es Makó tizenegyesekkel elbúcsúztatta a Győrt a Magyar Kupában.
Makó FC–Győr 0–0 – 11-esekkel: 4–2
Labdarúgó Magyar Kupa-mérkőzés, 3. forduló a 16 közé jutásért. Makó, 1500 néző. Vezette: Medovarszki (Szpisják, Tóth).
Makó: Czirbus – Kazán, Turján, Mórocz, Kis K. – Kulacsik, Tóth Cs., Varga R. (Nyúl, a 105.), Fülöp (Podonyi, a 71.), Bány – Hadár (Kurucsai, a 104.). Edző: Takács Zoltán.
Győr: Sztevanovics – Regedei, Stark, Mátyus – Zsók, Lendvai, Vincze O., Vasas (Tóth P., a szünetben) – Bajzát (Jäkl, az 56.), Kenesei K., Priskin (Szabó Zs., a 99.). Szakmai igazgató: Reszeli Sós István.

Fotó: Gyenes Kálmán
A Győr nem bízott semmit sem a véletlenre. Már a meccs előtti napon elutazott, és Szegeden a Forrás Hotelben éjszakázott, de előtte Újszentivánon edzett. Reszeli Sós István edző nem szereti a meglepetéseket, éppen ezért a legerősebb összeállításban küldte pályára a csapatát. Természetesen Takács Zoltán, a Makó FC trénere is így cselekedett, bízva abban, hogy együttese megnehezíti az ETO dolgát, ne adj isten, még borsot is tör az NB I-es vendégek orra alá.

A mérkőzés elején mezőnyfölényben játszott a Győr, Czirbusnak mégsem akadt sok dolga. A házigazdák helyzetét némileg megkönnyítette az is, hogy a vendégek túlságosan kényelmesen futballoztak. A makói védők remekül romboltak, a látogatók csak a 33. percben veszélyeztettek először, ekkor Kenesei szabadrúgását Stark fejelte kapura, Czirbus látványos vetődéssel mentett. Aztán a félidő hajrájában fölénybe került a zöld-sárga társaság. A 36. percben Kulacsik óriási ziccerben 12 méterről lőtt fölé, majd a 44. percben a remekül játszó Bány cselsorozat végén nehéz szögből tüzelt, a labda a jobb kapufáról vágódott az alapvonalon túlra.

A fordulás után az 53. percben a makóiak lenullázták a Győr védelmét, egy csodás támadás végén Bány tíz méterről lőtt, Sztevanovics hihetetlen reflexszel hárított. Vérszemet kapott a Csongrád megyei alakulat, megérezte, hogy bizony van keresnivalója. A 60. percben akár három góllal is vezethetett volna. Ahogy telt-múlt az idő, úgy vált egyértelművé: az a csapat nyer és jut tovább, amelyik előbb betalál. A hajrában erre a Győrnek kétszer volt lehetősége, de Jäkl öt méterről fejelt mellé, majd Kenesei 26 méteres szabadrúgását a kapufa segítségével hatástalanította bravúrral Czirbus. A másik kapunál is feljegyezhettünk egy nagy helyzetet, de hiába robogott el a jobb szélen Kulacsik, beadását a társak elől a győri védők kivágták.

A hosszabbításban nem történt említésre méltó esemény, jöhettek a büntetők. Az első négy rúgó (Kenesei, Kazán, Mátyus és Kis) nem hibázott, aztán Stark és Jäkl 11-esét viszont Czirbus kivédte, Sztevanovics viszont nem Bányét és Turjánét, 4–2. A legjobb 16 közé jutott a Makó! A szurkolók alig akarták a fiúkat az öltözőbe engedni. Naná, hiszen csodát láttak.

Takács Zoltán: – Ez piros betűs ünnep a makói labdarúgásban. Csapatom minden tagja dicséretet érdemel. Nemcsak lelkesedésben, játékban is felülmúltuk a Győrt.