2017. 07. 25. kedd - Kristóf, Jakab 18°C | 29°C Még több cikk.

Pisztolyverseny Szegeden

Hét pályán lőttek a Magyar Dinamikus Lövészsport Szövetség IPSC Pisztoly Országos Bajnokságának résztvevői. A versenyt szombaton rendezték a Szegedi Rendészeti Szakközépiskola lőterén.
A lehető leggyorsabb és legpontosabb találatokat kellett leadniuk a versenyzőknek a Police Academy Sport Club által szervezett IPSC Pisztoly Országos Bajnokságon szombaton. A Magyar Dinamikus Lövészsport Szövetség versenyére, amelynek a Szegedi Rendészeti Szakközépiskola Bajai úti lőtere adott helyet, a bírákkal együtt 110 minősített versenyző nevezett Magyarországról – nagyjából tíz százalékuk nő volt.

– Hét pályát kell teljesítenie mindenkinek. A legalapvetőbb szempont a biztonság, erre különösen odafigyelünk. A lőfeladatok, a célanyag mind szabvány, az IPSC világszervezet is ezeket használja. A pályaépítésnek szabályozott rendje van, meghatározzák például a minimum távolságot, ami főleg a fémcéloknál lényeges, mert a lövedék visszapattanhat. Mozgó célok, úgynevezett bomberek is láthatók a pályákon, amelyeket vagy a versenyző, vagy a lövedék aktivál – mondta Horváth Andor szakosztályvezető, a verseny rendezője.

A lőtérre mindenki csak szem- és fülvédővel léphetett be. Szegeden már hagyománya van a pisztolyversenyeknek: öt éve folyamatosan szerveznek versenyt húsvétkor és nyáron. Három korcsoportban – 18 és 50 év közöttiek, 50 és 60 év közöttiek, 60 éven felüliek –, női és férfi kategóriában versenyeztek. A fegyvertípusok alapján standard, production, classic és open kategóriában hirdették ki a legjobbakat.

Jól szerepeltek a szegediek: classic kategóriában Sötét Gábor harmadik, production kategóriában Szabó Róbert harmadik lett, a production senior kategóriában Tóth Zsolt első, Horváth Andor második helyezést ért el. Standard kategóriában a nők között Kormányos Mária második, a férfiak versenyében Molnár Zoltán harmadik helyezett lett.

Elszórták

Hiába volt döntetlen az állás a félidőben, a német Füchse Berlin magabiztos győzelmet aratott a Pick kézilabdacsapata ellen a Velux EHF Bajnokok Ligájában. Tovább olvasom