2017. 11. 19. vasárnap - Erzsébet 0°C | 8°C Még több cikk.

Plüssmaciból, gólból sem volt hiány: Pick Szeged-Győr 35-25

Utolsó hazai meccsét játszotta 2013-ban a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata. A jótékonysági bajnokin – ismét repültek a kezdés előtt a plüssállatok – a Győr ellen aratott 35-25-ös sikert Juan Carlos Pastor legénysége.
Pick Szeged-SZESE Győr 35-25 (20-11)
Férfi kézilabda NB I, alapszakasz, 15. forduló, 2500 néző. Szeged, újszegedi sportcsarnok. Vezeti: Felhő, Öcsi.

Pick Szeged: Mikler - Zubai 6, Ilyés 2, Kekezovics 1, Balogh 2, Parrondo 1, Mindegía 2. Csere: Tatai (kapus), Larholm 6, Ancsin 6, Vranjes 2, Vadkerti 2, Sulc 4, Gidai, Hegedűs 1. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.

SZESE Győr: Lorger - Rosta, Németh 2, Gebhardt 7, Halász 2, Mota 4, Hernandez. Csere:  Somogyi (kapus), Szabó 3, Terenyi 2, Rivnyák 1, Simon 2, Kalmár 1, Gubó 1. Vezetőedző: Magí Serra.

Hétméteres: 4/3, ill. 4/3.
Kiállítás: 4, ill. 4 perc.

Juan Carlos Pastor: - Az első félidőben öt-egyet, a másodikban hatosfalat védekeztünk, hogy gyakoroljuk mindkettőt. Emellett az volt a cél, hogy mindenki nagyjából fél órát legyen a pályán. Addig volt igazán jó a meccs, amikor tíz gólos vezetést szereztünk.

2. félidő (15-14)

60. perc: Larholm és Gebhardt hetesével zárul a mérkőzés. 35-25

58. perc: A fiatal szegedi titánok közül Hegedűs kap lehetőséget és azonnal él is vele. 34-23

Plüssmaciból és gólból sem volt hiány: Pick Szeged-Győr 35-25 - GALÉRIA

57. perc: Ancsin bombája után nem maradt pókháló a jobb felsőben. 33-22

56. perc: Gubó lövése megpattan egy blokkon, így már védhetetlen. 32-22

55. perc: Újabb védés Tataitól, majd Vranjes villan. 32-21

54. perc: Ancsin csodás csuklómozdulattal szerez gólt. A túloldalon Tatai vállal véd. 31-21

53. perc: Kalmár gólja után időt kér a Pick Szeged. 30-21

52. perc: Kekezovics először eredményes a meccsen. 30-20

51. perc: Tatai hétméterest véd, de a kipattanót Simon belövi. 29-20

50. perc:
Szabó harmadszor talál be. 29-19

49. perc: Ancsin lő, góól!

48. perc: Sulc lő, véd a kapus, a kipattanór Vranjes lövi be, de rálépett a vonalra.

47. perc: Tata bravúrral véd.

46. perc: Sulc lövése védhetetlen. 28-18

45. perc: Vranjes góljába belefújnak, a közönség most paprikás hangulatban. Simon közben gólt szerez. 27-18

44. perc: Kekezovics a kapust találja el.

43. perc: Rivnyák eredményes. 27-17

42. perc: Tatai szemmel védett Terenyi ziccerénél. Kapufa.

41. perc: A kínai figura nem jött össze, Vadkerti lövését védte Somogyi.

40. perc: Larholm újra akcióban. 27-16

39. perc: Terenyi villan a jobb szélről. 26-16

38. perc: Mota hétméteresével 26-15

37. perc: Zubait érdemes labdákkal tömni, meghálálja. Már hatodszor. 25-14  Ilyés is eredményes. 26-14 Időt kérnek a vendégek.

36. perc: Ilyés erős löketével 24-14

35. perc: Ilyés óriási kapufája után Vadkerti belövi a kipattanót. Szabó válaszol a túloldalon. 23-14

34. perc: Larholm két győri védő között betőr, harcossága jutalma gól. 22-13

33. perc: Zubai ötödször! 21-13

32. perc: Halász szépít. 20-13

31. perc: A Pick Szeged kapuját Tatai Péter védi a második félidőben, Szabó pedig felavatja. 20-12

1. félidő (20-11)

30. perc: Vranjes egy labdaszerzés után, két másodperccel a félidő előtt ziccerből szerzi meg a huszadik Pick találatot.

29. perc: Ancsin óriási bombagóljába belefújnak a bírók, majd Juan Carlos Pastor időt kér.

28. perc: Sulc beindult. 19-11

27. perc: Larholm heteshez jut, elvéti, de a kipattanót belövi. 18-11

26. perc: Mikler védések egymás után.

25. perc: Sulc másdoszor is eredményes, Parrondo ziccert ront. 17-11

24. perc: Vadkerti is feliratkozik a góllövők közé. 16-11

23. perc: Ancsin fantasztikus betörése gólt ért, de Mota lövése is. 15-11

22. perc: Egy Sulc bomba mindig jól jön. 14-9 Vranjest két percre kiállítják. Hétméterest kap a Győr, Mota értékesíti. 14-10

21. perc: Balogh lövését védi a becserélt Somogyi.

20. perc: Halász gólt szerez, majd a földön marad, de úgy tűnik nincs komoly baj. 13-8

19. perc: Blokkol a szegedi fal, majd Ancsin ziccerben. 13-7

18. perc: Larholm hetesből. 12-7

17. perc: Győri gól, természetesen Gebhardt a tettes. 11-7

16. perc: Mindegía becselezi magát, a hatosnál már könnyű dolga van. 11-6

15. perc: Gebhardt már negyedszer. 10-6

14. perc: Ancsin gól, Mikler védése utrán. 10-5

13. perc: Zubai ihletett formában! 9-5

12. perc: Mota és Gebhardt is lő egy gólt, előbbi lerohanásból, utóbbi pedig kettőt is. 8-5

11. perc: Zubai nevét skandálja a közönség. 8-2

10. perc: Zubai harcol ki egy hetest, Larholm értékesíti. 7-2

9. perc: Lendületes támadás végén Mindegía fantasztikus megoldásával 6-1-re módosul az eredmény, a vendégek időt is kérnek. Gebhardt előtt üres terület nyílik, ki is használja. 6-2

8. perc: Parrondo a szélről céloz jól 5-1

7. perc: Mindegía remek passza után Balogh másodszor eredményes. 4-1

6. perc: Hosszasan támadhat a Győr, Németh mellé lő, de ezután is a vendégeknél marad a labda, Németh másodjára pedig nem hibáz. 3-1

4. perc: Zubai újra villan. 3-0

3. perc: Kekezovics a felső lécet találja el, a labda a gólvonal előtt pattan le.

2. perc: Mikler védése után Balogh ziccerből. 2-0

1. perc: Egy-egy rossz kísérlet után Zubai harcias góljával szerezzük meg a vezetést. 1-0

18.02: Most pedig a visszaszámlálás után rengeteg plüss figura kerül a pályára, a játékosoknak is be kell segíteniük a gyűjtésbe, hogy ne csússzon túl sokat a mérkőzés kezdése.

17.59: A Mikulás is megérkezett, a játékosok szaloncukrot kapnak tőle, amit természetesen a szurkolóknak dobnak.

17.58: A játékosok bemutatása már zajlik, a győriek közül természetesen a legnagyobb tapsot a Pick Szeged egykori játékosa, Simon Bence kapta.

17.50: Üdvözöljük olvasóinkat az újszegedi sportcsarnokból, hamarosan kezdődik a Pick Szeged idei utolsó hazai mérkőzése, az ellenfél a SZESE Győr csapata. A kezdő sípszó előtt repülnek majd be a pályára a plüssmackók, amelyeket jótékonyságra ajánl fel a csapat, azokkal a mesekönyvekkel együtt, amelyeket szintén sok szurkoló ad le ezekben a percekben is.

Korábban:

Újra lázban égnek a Pick Szeged hívei. A férfi kézilabdacsapat vezetése úgy döntött, hogy 2013 utolsó hazai bajnokija a jótékonyság jegyében zajlik. A szombaton 18 órakor kezdődő, Győr elleni találkozóra 100 forint a belépő – 16 órakor nyit a pénztár, aki még nem vette át az bérlethez járó ajándékmezt, az most megteheti –, lesz Pick Mikulás, a szurkolók gyerekei futnak majd be a bemutatáskor a szegedi játékosokkal, és amit mindenki vár: immár ötödik alkalommal lesz plüssállatdobás a kezdő sípszó előtt.

Készülnek a drukkerek, a népszerű vezérszurkoló, Cattani a csapat Facebook-oldalán egy hatalmas macival népszerűsíti az eseményt. A plüssök mellett mesekönyvet is várnak a szervezők, amelyet jótékonyságra ajánlanak fel, és többek között a Délmagyarország–Rotary Adventen december 12-én Vadkerti Attila csapatkapitány adja át.

A Pick-vonat (Vranjes, Blazevic és Vadkerti) a Benfica ellen. A hatékony szegedi védekezés mindig döntőnek bizonyul. Fotó: Schmidt Andrea

A meccsen a Tappancs alapítvány naptárát is megvásárolhatják a nézők, a 2014-es falinaptáron a Pick Szeged játékosai láthatók a menhely kutyáival, macskáival.

És akkor a bajnoki. A győzelem a kötelező feladat kategóriába tartozik, a montenegrói szélsőn, Marko Laszicán kívül minden játékos egészséges. Tatai Péter számára különleges a bajnoki, hiszen a válogatott kapus szülővárosa csapata ellen lép pályára. Idegenben 31–19-re nyert a Pick, Ancsin Gábor hatszor, míg Niko Mindegía és Jonas Larholm ötször-ötször vette be a győriek kapuját.

A SZESE jelenleg a hetedik helyen áll a bajnokságban, Juan Carlos Pastor együttese egyedüli veretlenként vezeti a bajnokságot. A Pick remek szériában van, a kétszeres magyar bajnok új csúcsot állított fel, hiszen zsinórban 17 győzelmet aratott. Ma jöhet a 18. Egy biztos, hogy fontos lesz a találkozó abból a szempontból, hogy a jövő héten két komoly meccs vár a csapatra, előbb szerdán Tatabányán, majd szombaton Balatonfüreden.

A pénztár 16 órakor nyit, honlapunk online tudósításban számol be a meccsről.

Gergely világbajnok tanácsai

A Szegedi Vízipóló Suli szervezésében Gergely István, a Honvéd hálóőre és a magyar férfi vízilabda-válogatott kapusedzője csütörtökön a hazai szakembereknek tartott egy hiánypótló előadást a posztján szereplő játékosok képzéséről. Tovább olvasom